کد خبر: 696134 A

هواداران استقلال مدعی هستند تیم تاریخ‌ساز آسیا و فوتبال ایران هستند اما جالب است بدانید با سومدیریت صورت گرفته آنها این تیم اکنون برای تمرین نیز با مشکل بزرگ زمین تمرینی مواجه است.

به گزارش ایلنا، استقلال در فصل جاری شرایط بسیار عجیبی را در برگزاری تمرینات خود سپری کرده است. وضعیتی که در تاریخ این باشگاه بی‌سابقه بوده. یک روز قبل از اینکه آبی‌ها راهی اهواز شوند مسوولان ورزشگاه صنایع دفاع مانع از حضور بازیکنان و کادرفنی این تیم در زمین تمرین خود شدند و باز هم به مسوولان این باشگاه اعلام کردند که زمین تمرین صنایع دفاع آماده میزبانی از آنها نیست.

این وضعیت را در حالی شاهدیم که مسوولان باشگاه استقلال زمین صنایع دفاع را اجاره کرده بودند اما ظاهرا کیفیت زمین صنایع دفاع به قدری ضعیف است که توان میزبانی از استقلال را ندارد و با یک باران به هم می‌ریزد. همین شد که مسوولان استقلال یک روز قبل از بازی با استقلال خوزستان تصمیم گرفتند تمرینات این تیم را در ورزشگاه غدیر تهران برگزار کنند! در واقع اگر بخواهیم دقیق به ماجرا بنگریم استقلالی‌ها در ماه‌های اخیر دور تهران را برای برگزاری تمرین‌های خود مدام چرخیده‌اند. در هفته‌های اخیر که باران‌های زیادی در تهران باریده استقلالی‌ها به زمین تمرین پژوهشکده نفت هم می‌رفتند و گاهی هم به زمین صنایع دفاع سری می‌زدند و حالا به تازگی سر از ورزشگاه غدیر درآورده‌اند و مشخص نیست که فردا در کدام زمین تمرین دیده شوند!

این وضعیت ناجور را در حالی شاهدیم که استقلال سال‌ها پیش با مشقت‌های بسیار برای خود کمپی در غرب تهران به نام اردوگاه حجازی ساخت و قرارشد تمرینات این تیم همه روزه در این محل برگزار شود اما مشخص نیست که چرا مدیرانی همچون افتخاری و فتحی حتی یک بار هم حاضر به برگزاری تمرینات این تیم در اردوگاه حجازی نشده‌اند و این طور دور شهر تهران را می‌چرخند تا زمینی برای تمرین پیدا کنند. آیا در شان و شخصیت باشگاه بزرگی همچون استقلال است که هر روز در یک نقطه از تهران تمرینات خود را برگزار کند؟ آیا امیرحسین فتحی که خود را مدیری متفاوت می‌داند و همه روزه از تسویه حساب با طلبکاران حرف می‌زند این وضعیت را می‌بیند؟ ظاهرا رسیدگی به این مسائل و تسویه حساب با بازیکنان سابق باعث شده سرپرست موقت باشگاه استقلال از یاد ببرد که باید برای برگزاری محل تمرین تیم هم فکری اساسی کند و این طور نباشد که مجموعه‌ای با این همه تاثیرگذاری در جامعه زمین برای تمرین کردن نداشته باشد و التماس این و آن را کند.

اینکه چرا اردوگاه حجازی در 3 سال اخیر به حال خود رها شده از شگفتی‌های باشگاه استقلال است که مدیران این باشگاه باید به آن پاسخ دهند. استقلال سال‌ها پیش با ساخت اردوگاه حجازی در مسیر حرفه‌ای شدن پیش می‌رفت که آن حرکت درست و اصولی که از سوی علی فتح‌ا...‌زاده بنا شد درکمال شگفتی متوقف گردید و تصمیم‌گیران بعدی این باشگاه آرام، آرام از حضور درکمپ ناصرحجازی منصرف شدند تا شاهد وضعی باشیم که استقلال یک روز مانده به یکی از بازی‌های مهم خود در لیگ حتی نداند قرار است کجا تمرین کند! البته در زمان مدیریت بهرام افشارزاده نیز به این اردوگاه رسیدگی می‌شد اما عجیب است که در 3 سال اخیر حتی یک جلسه تمرین در کمپ حجازی برگزار نشده است. آیا این بی‌برنامگی مشهود نقطه امیدی برای آینده باقی می‌گذارد؟ شاید امیرحسین فتحی پاسخ این سوال را بداند!

استقلال بازی زمین فوتبال ایران نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر