کد خبر: 696124 A

در فصل‌های گذشته، گذشته نه‌چندان دور، چنین دیدارهایی برای یونایتد بسیار آسان و طبق روال معمول بود اما دیگر چنین نیست.

به گزارش ایلنا، برای یونایتد، بازی خانگی مقابل تیمی که از سال 1989 تاکنون نتوانسته در لیگ در اولدترافورد پیروز شود و از سپتامبر تاکنون هم پیروزی کسب نکرده است می‌توانست به معنای پیروزی آسان 2 بر صفر باشد اما اینگونه نشد.

هیچ چیز برای منچستریونایتد طبق روال معمول پیش نمی‌رود. از هیچ چیز نمی‌توان مطمئن بود جز اینکه هر بازی برای یونایتد دردسرساز است. این بدترین شروع تاریخ باشگاه در 28 سال گذشته است.

ژوزه مورینیو گفته بود که هدفش این است تیمش در پایان دسامبر به جمع چهار تیم برتر برسد اما زمانی که تیم حتی نمی‌تواند پالاس را در خانه خود ببرد، سخت بتواند به هدفش دست پیدا کند. تیم روی هاجسون سازمان‌یافته بازی کرد اما آنها از 15 سپتامبر تاکنون پیروز نشده‌اند. آنها از این یک امتیاز راضی خواهند بود، هرچند احتمالا احساس می‌کنند شایسته امتیازات بیشتری بودند.

در نیمه اول، گل شیخو کویاته آفساید اعلام شد و داوید دخئا در نیمه دوم دو واکنش خوب داشت. اندروس تاونسند هم یکی از بهترین فرصت‌های بازی را به بیرون زد.

مورینیو می‌تواند خوشحال باشد که یونایتد کلین‌شیت کرد. این دومین کلین‌شیت تیم در این فصل لیگ برتر بود و آنها با این دستاورد، مانع آن شدند که به رکورد بی‌سابقه گل خوردن در 9 بازی پیاپی در لیگ برسند اما این بازی مقابل پالاس و در خانه بود و تساوی بدون گل کافی نبود.

یونایتد فرصت‌هایی داشت و جسی لینگارد و روملو لوکاکو چندبار وین هنسی را مجبور به واکنش‌های خوب کردند اما آن گل دقایق پایانی که در این فصل چندبار به آن متکی بوده‌اند از راه نرسید. تقلای یونایتد ادامه داشت و برخی هواداران در پایان مسابقه تیم را هو کردند.

طرفداران یونایتد البته به ورزشگاه خواهند آمد. آنها همیشه به ورزشگاه رفته‌اند، حتی زمانی که اوضاع بسیار بدتر از این بوده است.

با این حال، برای هزاران نفری که هر هفته ورزشگاه را پر می‌کنند، این تیم چیزی برای ذوق‌زدگی ندارد. هر هیجانی که در بازی‌های یونایتد به آنها دست بدهد روی اتفاقات غیرمنتظره است، نه به‌دلیل بازی تهاجمی و تماشایی تیم.

بازی یونایتد جذاب است؟ بله، چون هر اتفاقی ممکن است در آن روی بدهد. زیباست؟ خب، نه. مورینیو مقابل پالاس از لوکاکو، خوان ماتا، جسی لینگارد و آنتونی مارسیال در بخش تهاجمی تیم استفاده کرد اما در پایان نیمه اول، نتیجه طبق انتظار تساوی بدون گل بود. آنها از 25 سپتامبر تاکنون تنها یک‌بار پیش آمده که در پایان نیمه اول از تیم حریف جلو باشند.

پیش از آنکه بازی به دقیقه 60 برسد، یونایتد رو به برنامه دومش آورد و مروانه فلینی را به زمین فرستاد تا ببیند که آیا او می‌تواند آشوب در خط دفاعی حریف ایجاد کند یا نه. این روش بارها جواب داده بود اما این‌بار پالاس مقاومت کرد و حتی می‌توانست در ضدحمله، گل پیروزی را هم بزند. طرفداران ناراضی یونایتد که پس از سوت پایان، به‌سرعت ورزشگاه را ترک کردند، انتظار دارند تیم‌شان مقابل یانگ بویز در روز سه‌شنبه عملکرد بهتری داشته باشد.

از سوی دیگر، مورینیو بارها گفته که تصمیماتی پیش از حضور او گرفته شده که او با آنها موافق نبوده است؛ برای مثال فروش خاویر ارناندس. حالا می‌توان گفت که فروش ویلفرید زاها هم یکی از آنها بوده است.

زاها در این فصل بازی‌های بهتری هم برای پالاس انجام خواهد داد اما او حتی در بارقه‌هایی که در این بازی داشت هم نشان داد ویژگی‌هایی را دارد که یونایتد ندارد؛ یعنی سرعت، مهارت و غیرقابل پیش‌بینی بودن. او در یونایتد تنها چهار بازی انجام داد که فقط دو دیدار در لیگ برتر بود.

شاید بتوان گفت که زاها در کریستال پالاس به این سطح از بازی رسیده است. با این حال، هر بار او توپ را می‌گرفت، طرفداران پالاس ذوق‌زده می‌شدند؛ این چیزی است که مدت‌هاست برای طرفداران یونایتد اتفاق نیفتاده است.

منبع: ESPN

بازی تساوی بدون گل زمین لیگ برتر سوت پایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر