کد خبر: 695720 A

خاویر زانتی آرژانتینی از نحوه آماده سازی عضلاتش در زمان برتن داشتن پیراهن اینترمیلان پرده برداشت.

به گزارش ایلنا، خاویر زانتی در گفت‌و‌گو با شبکه فاکس اسپورت ایتالیا درباره نحوه تمریناتش برای دستیابی به عضلات مستحکم گفت: قدرت بدنی همیشه بخش کلیدی از دوران بازیگری من بود. سال ۱۹۹۵ زمانی که من وارد فوتبال ایتالیا شدم، شروع به انجام یکسری تمرینات قدرتی کردم. این تمرینات را هم به همراه تیم انجام می‌دادم، هم به تنهایی. یک بازیکن با عضلات قوی، کمتر در معرض مصدومیت است و عملکرد بهتری دارد. 

او ادامه داد: من همیشه هفته‌ای دو بار بازی می‌کردم و حتی در هفته‌هایی که یک بار شنبه و یک بار سه‌شنبه بازی داشتیم، من تمرینات قدرتی روز دوشنبه‌ام را از دست نمی‌دادم. اگرچه معمولاً بعد از بازی‌ها شما تا ۴۸ ساعت احساس خستگی می‌کنید، انجام آن تمرینات باعث می‌شد که من برای بازی بعدی‌ام احساس بهتری داشته باشم.

زانتی افزود: در تمریناتم پرس سینه می‌زدم و یکسری حرکات خاص شامل وزنه‌برداری در مقاطع مختلف فصل انجام می‌دادم. مثلاً من پرس پای ۵۰۰ کیلویی می‌زدم و با یک پایم می‌توانستم پرس ۳۱۰ کیلویی بزنم! گاهی اوقات تمرینات سرعتی را جایگزین این تمرینات می‌کردم. به عنوان مثال ژوزه مورینیو خیلی تمرینات همراه با توپ را دوست داشت، همین‌طور تمرینات فشرده‌ای که بر پایه ترمز زدن و تغییر مسیر می‌شدند.

کاپیتان سابق اینتر تأکید کرد: من معتقدم که در دنیای مدرن فوتبال امروز شما فقط نباید به مربی بدنساز خود اکتفا کنید، چون باید افراد مشخص دیگری هم باشند که روی حوزه‌های مختلف کار کنند، به عنوان مثال در حوزه قدرت بدنی. به نظر من باید یک همکاری و یک دید وسیع‌تر از شرایط وجود داشته باشد. من البته زمان‌های استراحتم را هم داشتم. بعد از بازی‌ها، من زمانی را در استخر سپری می‌کردم و یک روز بعد دوباره روی بالا بردن قدرت بدنی‌ام کار می‌کردم.

اینترمیلان خاویر زانتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر