کد خبر: 695037 A

سرمربی ماشین سازی نسبت به گفته‌های مربی سپاهان در نشست خبری واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا مهاجری پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل سپاهان اصفهان اظهار داشت: در بحث فنی ورود نمی‌کنم و به دو تیم، به ویژه بازیکنان تیم خودم خدا قوت می‌گویم که از جان مایه گذاشتند. در روزی که دست‌مان بسته بود و با سه چهار مصدوم بازی کردیم، باید دست تک تک هواداران و بازیکنان را بوسید. به خودم قول دادم تا وقتی در تبریز هستم، این ورزشگاه را پر از تماشاگر کنیم که این نیازمند ارائه بازی خوب است.

وی در واکنش به اینکه تکسیرا، مربی تیم فوتبال سپاهان گفته بود زنوزی (مالک باشگاه‌های تراکتورسازی و ماشین‌سازی) نمی‌تواند مالکیت دو تیم را بر عهده داشته باشد، گفت: احترام زیادی برای قلعه‌نویی قائلم، اما نمی‌دانم چرا به دستیارانش اجازه می‌دهد این حرف‌ها را بزنند؟ مربیان خارجی نباید درباره مدیران ما اظهارنظر کنند. شاید ما انتقاداتی به مدیران داشته باشیم، اما چرا یک مربی خارجی به خودش اجازه می‌دهد درباره مردی که تمام وجود خود را برای فوتبال تبریز گذاشته، صحبت کند؟

«من نیازی به دفاع از زنوزی ندارم و زنوزی هم نیازی به دفاع من ندارد»، سرمربی ماشین‌سازی با بیان این جمله تصریح کرد: این صحبت‌ها برای من جای تأسف دارد و حتماً باید با او (مربی سپاهان) برخورد شود. این مربی مقابل کسی واکنش نشان داده است که در این شرایط سخت اقتصادی، از جیب خود برای فوتبال هزینه می‌کند. نباید مردان شهرمان را که زحمت می‌کشند، این‌گونه مورد خطاب قرار دهند.

مهاجری ادامه داد: مگر چه اتفاقی رخ داده است که می‌گویند یک نفر مالکیت دو باشگاه را بر عهده دارد؟ مگر مالک استقلال و پرسپولیس چه کسی است؟ این دو باشگاه زیر نظر وزارت ورزش و جوانان هستند. مگر تیم‌های صنعتی ما زیرمجموعه یک وزارتخانه نیستند؟ ما چند تیم مس داریم؟ چطور آنجا اشکالی وجود ندارد و از جیب دولت هزیه می‌شود، اما در اینجا که هزینه‌ها از جیب شخصی است، مشکل ایجاد می‌شود؟ این مسئله برای من جای تأسف دارد.

وی درباره اعتراض اعضای کادر فنی تیم سپاهان به قضاوت یاسر همرنگ، داور این مسابقه و نیز فشار بیش از حد حریف به ماشین‌سازان در 20 دقیقه پایانی خاطرنشان کرد: این دیدار، یک بازی خاص بود. ما به مدت 45 دقیقه، 10 نفره بازی کردیم و با این شرایط موقعیت گلزنی داشتیم. اگر پیمان بابایی کمی دقت می‌کرد، ما به گل دوم هم می‌رسیدیم. فکر می‌کنم این مساوی می‌تواند برای بازیکنان ما خیلی ارزشمند باشد. فرید بهزادی کریمی مهاجم ماست، اما از او در دفاع چپ استفاده کردیم.

سرمربی تیم ماشین‌سازی درمورد مصدومیت چند بازیکن تیمش برای دیدار مقابل سپاهان اظهار داشت: مسیح زاهدی نمی‌توانست راه برود، اما او را امروز در دفاع وسط گذاشتیم و چند بار هم تغییر تاکتیک دادیم. فکر می‌کنم می‌توانستیم این بازی را ببریم، اما اگر به حریف فرصت نمی‌دادیم، سپاهان به گل نمی‌رسید. بازیکن ما نتوانست توپ را دفع کند و همان توپ گل شد. این بازی می‌توانست نقطه عطفی برای من و بازیکنانم باشد. همان‌طور که گفتم، این مساوی می‌تواند برای ما خیلی ارزشمند باشد.

مهاجری درباره اینکه اظهارات امیر قلعه‌نویی درباره زنوزی هم در راستای صحبت‌های تکسیرا بوده است، گفت: فکر می‌کنم این مسئله ارتباطی به دستیار قلعه‌نویی نداشت و نمی‌دانست جریان چیست. با این وجود وظیفه من این است که درباره مسائل فنی صحبت کنم.

وی درباره اشتباهات داوری علیه تیم ماشین‌سازی تصریح کرد: در لحظه‌ای که بازیکن آنها روی بازیکن ما خطا کرد، در موقعیت ضدحمله بودیم و می‌توانستیم به گل برسیم. با این حال داور بازی را متوقف کرد، دو کارت زرد به بازیکنان ما و یک اخطار به بازیکن سپاهان داد. مردم بازی را دیدند و می‌توانند در این باره قضاوت کنند. فکر می‌کنم ما می‌توانیم درباره داوری بیشتر اعتراض کنیم. در سال‌های اخیر تلاش کردم حرمت داوران را نگه دارم و همان‌طور که من اشتباه می‌کنم، ممکن است داور هم مرتکب اشتباه شود.

سرمربی ماشین‌سازی با انتقاد از اخراج بازیکن تیم خود در این مسابقه خاطرنشان کرد: اگر امروز تیمی از داوری ضرر کرد، آن تیم ماشین‌سازی بود. وقتی بازیکن در موقعیت گلزنی قرار دارد و داور موقعیت را می‌گیرد، ضرر می‌کنیم. داور خیلی راحت می‌تواند یک تیم را عصبانی کرده و با کارت زرد اول و دوم، بازیکنی را اخراج کند. وقتی عزیز معبودی تکل زد، برخوردی با بازیکن حریف نداشت، اما او کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین اخراج شد.

 

سپاهان اصفهان ماشین سازی تبریز رضا مهاجری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر