کد خبر: 694835 A

رایان تفضلی مورد توجه کادر فنی فولام قرار گرفته؛ مدافعی که فوتبال خود را از ساوتهمپتون و همراه بازیکنان بزرگی چون لوک شاو- دفاع چپ فعلی منچستریونایتد- و الکس چمبرلین- هافبک لیورپول- آغاز کرد اما مثل آنها نتوانست به لیگ برتر برسد و در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در انگلیس بازی کند.

به گزارش ایلنا، تفضلی که سومین فصل حضور در پتربورو را سپری می‌کند و برخی اوقات بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو می‌بندد، یکی از بازیکنان کلیدی این تیم در خط دفاع است. مدافعی 196 سانتیمتری که امیدوار است همراه با پتربورو به چمپیونشیپ صعود کند. هر چند که او چند پیشنهاد جذاب دریافت کرده و بعید نیست در نقل و انتقالات نیم‌فصل پیراهن یک تیم مشهور را بپوشد.

اما نتایج پتربورو در این فصل- فارغ از شکست هفته قبل برابر ویکامب‌واندررز و تساوی مقابل بردفوردسیتی، نشان می‌دهد این تیم سودای صعود در سر دارد. پتربورو در هفته هجدهم لیگ یک انگلیس مقابل بردفوردسیتی به تساوی رسید. دیداری که با حضور 8046 تماشاگر در ورزشگاه آباکس برگزار شد. اوکونور در دقیقه 10 برای بردفورد گل زد اما تونی در دقیقه 61 توانست گل تساوی پتربورو را وارد دروازه میهمان کند.

 رایان تفضلی در این بازی 90 دقیقه در ترکیب پتربورو حضور داشت اما نتوانست مانع از ثبت تساوی برای تیمش شود. بردفوردسیتی با این تساوی 11 امتیازی شد و در رده بیست و چهارم لیگ یک انگلیس قرار گرفت. پتربورو نیز با این تساوی، 34 امتیازی شد تا بعد از پورتسموث 38 امتیازی و ساندرلند 36 امتیازی و بارنزلی 34 امتیازی در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار بگیرد.

تفضلی این فصل در تمام بازی‌های پتربورو حضور داشته و روی هم 1576 دقیقه در زمین بوده. او فقط 44 دقیقه از بازی‌های پتربورو تا پایان هفته هجدهم را از دست داده و این یعنی او یک بازیکن کلیدی در این تیم مدعی است.

پتربورو بعد از شروعی امیدوارکننده در لیگ یک انگلیس، چند هفته‌ای است که روی نوار ناکامی گام برمی‌دارد و مشخص هم نیست آیا بتواند تا پایان در جمع مدعیان صعود به چمپیونشیپ قرار بگیرد یا نه؟ این تیم فعلا مجوز حضور در پلی‌آف را به‌دست آورده اما 28 بازی دیگر از رقابت‌ها باقی مانده و باید ببینیم آیا تفضلی و پتربورو می‌توانند موفقیتی بزرگ کسب کنند یا همچنان در لیگ یک باقی می‌مانند.

درباره رایان اما اخبار جدیدی در راه است. این مدافع مورد توجه کادر فنی فولام قرار گرفته تا شاید بتواند از نیم فصل برای این تیم در لیگ برتر بازی کند. فولام برای تقویت خط دفاع خود قصد دارد در نیم‌فصل، رایان تفضلی را جذب کند.

با گذشت 12 هفته از لیگ برتر در فصل 2019-2018، یک برد، 2 تساوی و 9 شکست در کارنامه فولام ثبت شده و این تیم با کسب تنها 5 امتیاز در انتهای جدول رده‌بندی قرار گرفته. به ثمر رساندن 11 گل و دریافت 31 گل نشان می‌دهد خط دفاع فولام تا چه حد ضعیف است. شاید به همین دلیل هم مدیران این باشگاه دست روی جذب رایان تفضلی گذاشته‌اند. مدافعی که البته تا پایان فصل قرارداد دارد اما بعید نیست پتربورو او را بفروشد و از این راه درآمدزایی کند. تفضلی اگر به فولام برود، دومین بازیکن ایرانی لیگ برتر خواهد بود. بعد از علیرضا جهانبخش که این روزها برای برایتون بازی می‌کند.

رایان تفضلی فولام انگلیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر