کد خبر: 693541 A

50 بازیکن برتر جهان در سال 2018 از نگاه وب سایت گل مشخص شدند.

به گزارش ایلنا، وبسایت گل مثل هر سال فهرست 50 فوتبالیست برتر سال 2018 را از دید خود اعلام کرد، فهرستی که بهترین فوتبالیست‌های دنیا در 12 ماه اخیر را از نگاه این نشریه شامل می‌شود اما این فهرست مثل همیشه به جنجال‌ها و حاشیه‌های زیادی دامن زده است.

در کمال شگفتی، بغداد بونجاح الجزایری در سال 2018 بیشتر از مسی گلزنی کرده و نرخ گل‌های به ثمر رسیده در هر بازی او هم از رونالدو بیشتر است. این مهاجم 26 ساله الجزایری تنها در 27 بازی خود برای باشگاه السد در لیگ ستارگان قطر و لیگ قهرمانان آسیا 42 گل به ثمر رسانده و در هفت بازی‌ که برای تیم ملی کشورش الجزایر به میدان رفته هم 5 گل به ثمر رسانده است.

لیونل مسی در این فهرست در رتبه دوم قرار دارد که پایین‌ترین رتبه او در تاریخ 11ساله این فهرست گل است. با توجه به اینکه مسی فصل گذشته بارسلونا را به فتح دو جام اسپانیا رهبری کرده بود و در همان فصل کفش طلای اروپا را به دست آورد، قرار گرفتن او در رتبه پنجم فهرست گل در بسیاری از کشورهای دنیا خبرساز شده است.

اما منتقدان مسی به این اشاره می‌کنند که مسی نتوانست مانع از آن شود که بارسلونا بار دیگر در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان حذف نشود یا به آرژانتین کمک کند تا از مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی بالاتر برود. ولی مسی در سال 2018 همچنان یکی از گلزن‌ترین فوتبالیست‌های دنیا بوده و در رقابت‌های ملی و باشگاهی 44 گل به ثمر رسانده است.

حریف بزرگ او کریستیانو رونالدو در این مدت یک گل کمتر از مسی به ثمر رسانده هر چند هواداران او به این نکته اشاره کرده‌اند که نرخ گلزنی ابرستاره پرتغالی در هر بازی بیشتر از مسی بوده و او با نرخ 0.98 گل در هر بازی عملاً در هر بازی یک گل به ثمر رسانده است.

همچنین دیوگو بازیکن برزیلی کمتر شناخته‌شده‌‌ای که در لیگ تایلند بازی می‌کند به اندازه رونالدو گلزنی کرده است اما با توجه به اینکه 43 گل این مهاجم بوریرام یونایتد در تعداد بازی‌های بیشتری به ثمر رسیده او به خاطر این اختلاف یک پله پایین‌تر از رونالدو در رتبه چهارم جدول قرار گرفته.

رابرت لواندوفسکی مهاجم بایرن مونیخ هم که فصل گذشته آقای گل بوندس‌لیگا شد با 39 گل در 48 بازی در رتبه پنجم قرار گرفته است. لوئیس سوارز هم با 36 گل زده در رتبه هفتم این فهرست قرار دارد. این ستاره اروگوئه‌ای در جریان مصدومیت اخیر مسی نشان داد که همچنان چه شم گلزنی بالایی دارد و برای حریفان چقدر می‌تواند خطرناک باشد. محمد صلاح پدیده‌ مصری لیورپول و آنتوان گریزمان ستاره‌ اتلتیکو مادرید با یک گل کمتر از سوارز پشت سر او قرار دارند. جالب اینجا است که نام هری کین، آقای گل جام جهانی 2018 در بین 10 نفر اول این فهرست دیده نمی‌شود.

رونالدو مسی بغداد بونجاح سایت گل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر