کد خبر: 693326 A

شایعه جذاب، تکذیب شد

لیست نامزدهای سال AFC به طور رسمی اعلام شد.

به گزارش ایلنا، درخشش علیرضا بیرانوند در جام جهانی با تیم ملی ایران و همچنین نمایش بی نظیر او در مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا در لباس پرسپولیس باعث شد تا از مدتها قبل شایعه حضور علیرضا بیرانوند در جمع نامزدهای نهایی طوپ طلای آسیا به گوش برسد.

روز گذشته هم در چند رسانه عرب زبان، اعلام شد بیرانوند در کنار عبدالکریم حسن و یوما سوزوکی نامزدهای نهایی جایزه بهترین بازیکن سال‌اسیا هستند. بعد از همه گیر شدن این خبر، خیلی ها شانس دروازه بان ملی پوش ایرانی را زیاد می دانستند و موجی از امید در بین فوتبالدوستان ایجاد شد تا بعد از 14 سال دوباره نفر اول قاره کهن در رشته فوتبال، ایرانی شود اما ماجرا امروز به گونه دیگری رقم خورد.

myipkordczeeop1t6pht

طبق اعلام امروز سایت رسمی AFC سه نامزد نهایی بهترین بازیکن سال آسیا در بخش های مختلف اعلام شدند که در رشته فوتبال مردان به جز عبدالکریم حسن از السد، یوما سوزوکی از کاشیما، کنتو میسائو هافبک تیم کاشیما هم حضور دارد و خبری از علیرضا بیرانوند نیست. دو بازیکن 22 ساله کاشیما از بخت بیشتری برای بهترین شدن برخوردار هستند.

در بخش بهترین های فوتسال هم به جز حسن زاده، مهدی جاوید هم در بین نامزدهای نهایی حضور دارد. آنها باید با رافائل هنمی از ژاپن رقابت کنند.

 بخش برترین بازیکنان بانوان هم سه گزینه نهایی سامانتا کر(استرالیا)، وانگ شوانگ(چین)، ساکی کوماگای(ژاپن) هستند. در بخش بهترین بازیکنان جوان بانو هم سه بازیکن ژاپنی حضور دارند. فوکو ناگانو، موئکا مینامی و سائوری تاکانادا نامزدهای این پست هستند. در بخش مردان هم در این قسمت جون نیشیکاوا(ژاپن)، جئون سی جین(کره جنوبی) و تورکی العامر(عربستان) نامزد شده اند.

 بخش بهترین مربیان بانوان هم باز ژاپن دو نماینده دارد. خانم ها مویا اوکاموتو، آساکو تاکاکورا از ژاپن و نونگروتی سروتانگویان از تایلند هم در این بخش حضور دارند.بسیم حمدان(عراق)، روشان خیدروف(ازبکستان) و گو اویوا(ژاپن) هم نامزدهای بهترین مربی در بخش آقایان هستند. در این بخش جای خالی برانکو ایوانکوویچ به شدت حس می شد.

پرسپولیس علیرضا بیرانوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر