کد خبر: 692788 A

درگیری اوسیانو کروز در پایان بازی با ترینیداد و توباگو با خبرنگار ورزشی با واکنش کانون مربیان همراه شده است.

به گزارش ایلنا، دستیار کارلوس کی‌روش در حرکتی عجیب و باورنکردنی در پایان بازی مقابل ترینیداد و توباگو با خبرنگار به درگیری لفظی و فحاشی پرداخت و در این رابطه کانون مربیان بیانیه‌ای را صادر کرده است.

رسانه های فوتبالی پل ارتباطی مجریان فوتبالی با اهالی و طرفداران فوتبال هستند و جزء جدایی ناپذیر آن .

 

مجریان و برگزارکنندگان فوتبال زیر ذره بین رسانه ها هستند و در سطوح بالای فوتبال جهان در تعامل تنگاتنگ با مجریان فوتبال هستند.

مجریان فوتبالی خود را موظف به پاسخگویی به رسانه ها می دانند.

رسانه ها دارای حقوقی هستند که حتی سیاستمداران و سیاستگذاران کشورهای بزرگ جهان نمی توانند آنها را از حقوق شان که سوال کردن می باشد برحذر دارند.

متاسفانه طی چند ماه گذشته شاهد رفتار ها و گفتارهایی  از جانب دستیاران سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان بوده ایم که نامانوس و غیر قابل پذیرش و غیرقابل دفاع است . هتاکی به مدیر تیم ملی امید و ضرب و شتم یکی از خبرنگاران در همین مدت کم نمی تواند اتفاقی و بدون برنامه ریزی باشد. چرا که با اتفاق اول و آن سرو صدای رسانه ای میبایستی اتفاقات بعدی صورت نمی گرفت اما گویا این جریان قرار است شکل سریالی و مستمر داشته باشد و بنظر میرسد در پشت آن مقصود و منظور خاصی نهفته است .

 

غیبت سرمربی تیم ملی که حکم بزرگ و مراد این مربیان کوچک را دارد در کنفرانس مطبوعاتی بعد از دیدار با ترینیدادو توباگو نشان از دهان کجی به رسانه هایی را دارد که زمانی حامی او بودند و امروز حنایش پیش ایشان رنگی ندارد .

کانون مربیان فوتبال ایران به مقتضای عملکرد مربیان تیم های ملی و نظرات کارشناسان و مربیان فوتبال کشور خود را موظف به اعلام موضع گیری در قبال چالش هایی که مربیان فوتبال ( چه ایرانی و چه خارجی) در آن دخیل می باشند ،  دانسته و معتقد است بر اساس عرف بین المللی کادر های فنی تیم های ملی باید  براساس تشکیلات سازمانی ناظری دائمی را مشرف بر عملکرد خود دانسته و  به رده های بالا دستی خود در فدراسیون فوتبال  پاسخگو باشد. علیرغم اینکه بنظر می رسد کادر کنونی مرجعی بالاتر از خود در  تشکیلات فوتبال نمی بیند و لازم است که فدراسیون فوتبال در این رابطه واکنش مناسب و قاطع نشان دهد.

کانون مربیان فوتبال ایران

 

اوسیانو کروز کانون مربیان فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر