کد خبر: 692643 A

فدراسیون فوتبال ایران ساعاتی بعد از اتفاقات پایان بازی ایران و ترینیداد و توباگو در بیانیه‌ای عجیب و قابل انتظار با توجه به سیاست‌های اخیر خود، بار دیگر رسانه را مقصر جلوه دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بخش رسانه‌ای تیم ملی بعد از گذشت بیش از 24 ساعت از اتفاقات و درگیری دیدار ایران مقابل ترینیداد و توباگو و درگیری اوسیانو کروز که پیش از این نیز خبر مربوط به درگیری او با خطیر در ساختمان پک منتشر شده بود و در شکل دادن درگیری سابقه داشته اند، با بیانیه‌ای عجیب به این موضوع پرداخته است.

اطلاعیه بخش رسانه ای تیم ملی را بخوانید:

به دنبال درج برخی اخبار در مورد اتفاقات پس از دیدار برای ترینیداد و توباگو، بخش رسانه ای تیم ملی اطلاعیه ای صادر کرد.

طی چند روز گذشته صحبت های بی پایه و اساسی توسط مهرداد مسعودی که اصولا کارشناس رسمی بی بی سی است، مطرح شده است.

1- تاکید می داریم که این موضوع به صورت کامل کذب بوده و اساسا تکذیب می کنیم.

2- فدراسیون فوتبال ایران شکایت رسمی خود را در مورد مهرداد مسعودی به فدراسیون فوتبال قطر، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده و همینطور ایشان از تمامی ارتباط ها، ورودی و نزدیکی ایشان به تیم ملی ممنوع خواهد شد و به هیچ عنوان اجازه همکاری با تیم ملی فوتبال ایران را نخواهد داشت.

3- لازم به ذکر است که بیش از صد نفر دیگر در روز مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا در محل VVIP ورزشگاه آزادی حضور داشتند و تنها ایشان این تهمت ها و دروغ ها را مطرح کرده و عمدا برای گمراه کردن اذهان هواداران، ابراز خوشحالی زیکو را به دستیار برزیلی – پرتغالی که دوستی قدیمی با زیکو داشته به تیم ملی مرتبط کرده است. این رفتار و دروغ های مسعودی غیرقابل قبول و تاسف آور است.

4- اتفاقی که پس از دیدار تیم ملی در ورزشگاه رخ داد توسط یکی از خبرنگارانی بود که بدون احترام به قوانین برگزاری مسابقات فوتبال و با حضور در مکانی در استادیوم که نمی بایست حضور داشته باشد (پشت دروازه تیم ملی در طول تمرین بازیکنان پس از بازی) و همینطور در نزدیکی اتوبوس تیم ملی اصرار به گرفتن مصاحبه در خصوص موضوعی بود که مسعودی آن را مطرح کرده بود که موجب ناراحتی کمک مربی تیم ملی شده است.

به هر حال همه اهالی رسانه همیشه برای اعضای تیم ملی قابل احترام بوده و خواهند بود و همه ما در تیم ملی و باشگاه ها در تلاش برای اعتلای نام ایران هستیم و در واقع همه ما باید تلاش کنیم تا موجبات آرامش و تمرکز تیم ملی را مهیا کنیم. زمانی که ما در تلاش برای دفاع از واقعیات، حقیقت و صداقت هستیم این مطلب می بایست به عنوان نشانه ای از احترام و وجاهت قلمداد شود و قطعا فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم ملی در مسابقات جام ملت های آسیا بکار خواهد بست و نسبت به این موضوعات آگاه بوده و از ایجاد جریان های مخرب بر علیه تیم ملی جلوگیری به عمل خواهد آورد.

* در این بیانیه بدون توجه به اتفاقاتی که مربی تیم ملی رقم زده، بخش رسانه‌ای تیم ملی با فرافکنی به موضوع ورود کرده و این در حالی است که انتظار می‌رفت پاسخ روشنی به این مساله داده شود. حتی اگر پرسش خبرنگار سوالی به زعم بخش رسانه ای تیم ملی اشتباه بوده و نباید پرسیده می شده و حتی اگر مکانی که در آن سوال پرسیده شد مکانی اشتباهی بوده باز هم نباید اوسیانو با رفتاری کاملا غیرحرفه‌ای و با تهدید و فحاشی نسبت به آن واکنش نشان می‌داد و این بیانیه تنها نشان دهنده این است که بخش رسانه‌ای فدراسیون ترجیح داده به حمایت از فحاشی و بزن بهادر بپردازد. فدراسیون فوتبال عذرخواهی که نکرد طلب کار هم شد. ظاهرا از این پس اگر خبرنگاری سوالی بپرسد که باب میل مصاحبه شونده نباشد کسی که مخاطب است حق دارد با خبرنگار به صورت فیزیکی درگیر شود و هر آنچه دلش می خواهد بگوید. گفتمان در عصر ارتباطات و هزاره سوم بیهوده است و هر کسی که در این فوتبال عصبانی شد می تواند دست به هر رفتاری که دوست داشت بزند. دیگران هم محکوم هستند به بهانه اینکه مربی مورد نظر پیراهن تیم ملی را برتن کرده و جام ملت ها در پیش است و ...

 

تیم ملی ایران فدراسیون فوتبال اوسیانو کروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر