کد خبر: 691963 A

وزیر ورزش و جوانان در مصاحبه‌ای به واگذاری سرخابی‌ها تا پایان سال جاری اشاره کرده است. طرحی که قرار بود ابتدای شروع کار دولت روحانی به سرانجام برسد اما برخی موانع مانع از واگذاری قطعی این دو تیم شد.

به گزارش ایلنا،  با نزدیک شدن به سال‌های پایانی دولت روحانی اما دوباره پروژه واگذاری این دو باشگاه در دستورکار قرار گرفته و به نظر می‌رسد که اتفاقات مهمی برای این دو باشگاه رخ دهد.

 در این میان شاید پرسپولیس به دلیل برخورداری از شرایط با ثبات و نتایج مطلوبی که در سال‌های اخیر به دست آورده چندان دستخوش تغییرات نشود. حتی ممکن است حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل این باشگاه با وجود واگذاری به شرکت‌های خواهان این دو باشگاه به دلیل عملکرد مطلوب همچنان بر مسند کار باقی بماند تا ثبات این باشگاه برهم نخورد.

 درباره برانکو ایوانکوویچ هم لااقل تا دو فصل دیگر می‌شود به تداوم حضورش در این باشگاه مطمئن بود، مگر اینکه برانکو خود شخصا به دلایلی حاضر به ادامه کار در این باشگاه نباشد و قصد جدایی کند. اگر هم تغییری در دستور کار این باشگاه باشد در شیوه اداره امور اقتصادی باشگاه خواهد بود و بعید است که در این دو بخش تحولات آنچنانی به دلیل موفقیت‌های سال‌های اخیر رخ دهد.

 

 درباره باشگاه استقلال اما ماجرا کاملا متفاوت است. این باشگاه به رغم هزینه‌های بسیاری که در سال‌های اخیر انجام داده اما هیچ موفقیتی را در عرصه رقابت‌های لیگ برتر به دست نیاورده و چنانچه باشگاه، به شرکتی واگذار شود بدون شک تغییرات مدیریتی و فنی در دستورکار قرار خواهد گرفت. گرچه هنوز مشخص نیست که چه شرکتی استقلال را می‌خرد و وزارت ورزش با سپردن این باشگاه مردمی به کدام شرکت تجاری موافقت می‌کند اما قطع به یقین استقلال با تحولات بزرگی در عرصه مدیریتی و فنی خود مواجه می‌شود و هیچ بعید نیست که مدیران جدید در راس کار قرار بگیرند و حتی به جای وینفرد شفر که در فصل هجدهم نتوانسته نتایج مطلوبی را رقم بزند، گزینه دیگری به استخدام درآید.

 بدون شک اگر استقلال با همین فرمان جلو برود، حتی در صورت واگذار نشدن این باشگاه به بخش خصوصی بروز تغییرات در فصل آتی بسیار محتمل است چرا که استقلال از فصل دوازدهم تا کنون حتی یک عنوان قهرمانی در لیگ را به دست نیاورده و همواره در تکرار قهرمانی خود در فصل دوازدهم لیگ برتر ناکام بوده است. شاید با تغییرات آتی استقلال به آنچه مد نظر هوادارانش است برسد اما باید دید که آن تغییرات چگونه انجام خواهد شد و آیا وزارت ورزش و جوانان که در تصمیم‌گیری‌ها تاثیرگذار است افراد باتجربه‌تری را در این باشگاه بر مسند کار قرار خواهد داد یاخیر.

واقعیت غیرقابل انکار این است که نتایج متوسط سال‌های اخیر استقلال هرگز هواداران این باشگاه را راضی نکرده و آنها عمیقا قهرمانی در لیگ برتر و موفقیت‌های چشمگیرتری را در رقابت‌های برون مرزی طلب کرده‌اند که هیچ یک محقق نشد و استقلال هم در بازی‌های لیگ برتر از فصل دوازدهم تا کنون در تکرار عنوان قهرمانی خود ناکام بوده و هم در لیگ قهرمانان به توفیقی نظیرآنچه اخیرا پرسپولیس دست یافت، دست نیافته است.

 

بازی دولت مصاحبه ورزش و جوانان واگذاری سرخابی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر