کد خبر: 691955 A

روبرتو مانچینی استعداد هافبک 18 ساله، ساندرو تونالی را ستود بعد از آنکه این بازیکن برای نخستین بار با تیم ملی بزرگسالان ایتالیا تمرین کرد.

به گزارش ایلنا، تونالی با فرم فوق‌العاده خوبی که در سری B ایتالیا با تیم برشا نشان داده همه را شگفت‌زده کرده و برای دو دیدار آتی ایتالیا مقابل پرتغال در لیگ ملت‌های اروپا و بازی دوستانه با آمریکا به تیم ملی کشورش دعوت شده است.

او که لقب «آندره‌آ پیرلوی آینده» را به خود اختصاص داده، در جلسه تمرین در فلورانس خیلی آرام و راحت به نظر می‌رسید و وقتی در کنفرانس خبری از مربی ایتالیا سوال شد، او گفت: «می‌خواهم یک بار دیگر تاکید کنم او فوق‌العاده بااستعداد است و جای زیادی برای رشد دارد. تکنیک و کیفیت بالایی دارد. هنوز نمی‌دانم هافبک بهتر بازی می‌کند یا بازیساز. در چند روز آینده شناخت بهتری از او به دست می‌آورم.»

تونالی شاخص‌ترین چهره برشا در این فصل بوده و در هر 11 بازی تیمش در دسته دوم فوتبال ایتالیا بازی کرده که با یک گل و چهار پاس گل همراه بوده و ممکن است در صعود تیمش به دسته اول نقش پررنگی داشته باشد. اگر موفق شوند، احتمالا باید منتظر رویارویی با ستاره خود باشند چون طبیعتا مورد توجه تیم‌های بزرگ‌تر قرار می‌گیرد و از همین حالا یوونتوس به جذب این بازیکن ابراز علاقه کرده است اما آینده باشگاهی آخرین چیزی است که در حال حاضر ذهن او را مشغول کرده چون می‌خواهد با تیم کشورش موفقیتی به دست آورد.

آتزوری شنبه با پرتغال بازی دارد و با توجه به پیروزی برابر لهستان در آخرین دیدار لیگ اروپا امیدوار است به مرحله نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا صعود کند که تنها با شکست دادن پرتغال امکان دارد.

 

ایتالیا تیم ملی رشد فوتبال ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر