کد خبر: 691952 A

لیست بیست نفره اردوی تیم ملی بسکتبال برای رقابت‌های انتخابی جام جهانی اعلام شد که نکات عجیبی درون خود دارد.

به گزارش ایلنا، لیست بیست نفره‌ای که برخی اسامی را به صورت تزیینی در خود جای داده و جای خالی برخی اسامی هم در آن دیده می‌شود. از حضور نام حدادی و نیکخواه دور از شرایط مسابقه گرفته تا آرون گرامی‌پور و همچنین نبود نام‌هایی نظیر ارسلان کاظمی و فرید از نکات جالب و عجیب این لیست به حساب می‌آید.

تیم ملی بسکتبال از شنبه بیست و ششم آبان تمرین‌هایش را برای حضور در پنجره پنجم انتخابی جام‌جهانی آغاز می‌کند و کادرفنی تیم ملی برای این اردو از بیست بازیکن دعوت کرده که نکته جالب توجه نبودن نام ارسلان کاظمی در لیست است اما همانطور که پیش‌بینی می‌شد آرون گرامی‌پور دعوت شده است.

امیرحسین آذری، روزبه ارغوان، محمدرضا بهرام‌زاد، محمد ترابی، ‌محمد جمشیدی، حامد حدادی، محمد حسن‌زاده، حامد حسین‌زاده، آرن داودی، نوید رضایی‌فر، کیوان رباعی، امیر صدیقی، آرون گرامی‌پور، سجاد مشایخی، رسول مظفری، سالار منجی، میثم میرزایی، صمد نیکخواه‌بهرامی، بهنام یخچالی و محمد یوسف‌وند نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

ارسلان کاظمی که گفته می‌شود مصدوم است جایی در این لیست ندارد. همچنین فرید اصلانی هم همچنان در لیست بازیکنان مورد نظر مهران شاهین‌طبع وجود ندارد و آرمان زنگنه هم با وجود بهبود مصدومیت و بازی در لیگ، از تیم ملی دور است. همچنین حضور آرون گرامی پور نیز در این لیست جالب است. بازیکنی که نمی‌تواند به ایران بیاید و در لیگ کرواسی مشغول است اما با توجه به شرایط حساس تیم ایران در راه صعود به جام جهانی، به اردو دعوت شده است.

همچنین نام حامد حدادی و صمد نیکخواه هم در حالی در لیست تیم ملی قرار دارد که تقریبا هیچ کدام شانسی برای بازی ندارند.

حامد حدادی که درگیر مصدومیت است و تیمی ندارد. صمد نیکخواه هم اگرچه مصدوم نیست اما در آمریکا به سر می‌برد و نتوانسته با هیچ تیمی به تفاهم برسد و دور از شرایط مسابقه است. با این حال باید دید آیا برای بازی با استرالیا و قطر به تیم ملی اضافه می‌شود یا خیر.

تیم ملی ایران قبل از سفر به استرالیا در دوحه دو دیدار دوستانه خواهد داشت و سپس برای بازی با استرالیا به ملبورن می‌رود و دوازدهم نیز در مانیل با فیلیپین بازی خواهد کرد. تیم ایران پیش از رقابت‌های پنجره پنجم، با شش برد و دو باخت در رده دوم گروه خود قرار دارد و برای صعود مستقیم به جام جهانی 2019 چین، باید در میان سه تیم برتر گروه خود قرار بگیرد. البته در صورت چهارم شدن هم تیم ایران این شانس را دارد تا در صورت شرایط بهتر نسبت به تیم چهارم گروه دیگر انتخابی آسیا، راهی جام جهانی چین شود.

 

اردوی تیم ملی ایران بسکتبال تیم ملی جام جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر