کد خبر: 690903 A

از جانشینی بیرانوند تا عقب ماندن از گلر نیمکت‌نشین استقلال؛

عملکرد نه چندان خوب مظاهری در فصل هجدهم باعث شد در فهرست جدید تیم ملی نامی از او نباشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رشید مظاهری، دروزاه‌بان ذوب‌آهن در سال‌های اخیر یکی از خوب‌های پست خودش در فوتبال ایران بوده و عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشته که ثمره آن دعوت به تیم ملی و سفر به جام جهانی همراه با دیگر نفرات حاضر در فهرست کی‌روش بوده است.

مظاهری در مقطعی از فصل گذشته به قدری خوب عمل کرده بود که حتی به گفته عده‌ای شایسته حضور در ترکیب اصلی تیم ملی بود و زمانی که بیرانوند کمی عملکردش پیش از جام جهانی دچار افت شده بود عده‌ای‌ به کی‌روش پیشنهاد دادند که در روسیه به مظاهری اعتماد کند.

در پنجره تابستانی هم زمانی که صحبت از پیشنهادات اروپایی برای بیراوند مطرح شده بود، از مظاهری به عنوان گزینه جانشین او در پرسپولیس یاد می‌شد و ظاهراً خود او هم برای انتقال به جمع سرخپوشان تهرانی بی‌میل نبود.

با این حال مظاهری در ذوب آهن ماند ولی فصل هجدهم همانطور که برای سبزپوشان اصفهانی تا اینجا خوب پیش نرفته، برای گلر این تیم هم در مجموع فصل مناسبی نبوده است و عملکردش به مراتب پایین‌تر از حد انتظار بوده است.

مظاهری در حال حاضر از 11 بازی انجام شده در لیگ برتر 10 بازی در ترکیب تیمش حضور داشته و 14 گل دریافت کرده است و در تنها دیداری که ذوبی‌ها به جای او از محمدباقر صادقی استفاده کردند او یک گل برابر استقلال خوزستان دریافت کرده بود.

این آمار در حال حاضر سومین آمار ضعیف لیگ برتر است و تنها سپیدرود رشت و استقلال خوزستان بیشتر از ذوب آهن گل خورده‌اند و جالب اینجاست که این دو تیم با 18 گل خورده و 3 گل خورده بیشتر از ذوب آهن، یک بازی بیشتر هم انجام داده‌اند.

عمکلرد دفاعی ذوب آهن حتی از تیمی مثل نفت مسجد سلیمان که تازه لیگ برتری شده و مشکلات ریز و درشت بسیاری دارد هم ضعیف تر بوده است.

این عملکرد ضعیف و دور از انتظار از سوی مظاهری باعث شده تا بعد از مدت‌ها کی‌روش روی نام او قلم قرمز کشیده و در کنار بیرانوند و عابدزاده، به استفاده از حسین حسینی که این فصل بیشتر در استقلال نیمکت نشین بوده رضایت داده و او را به مظاهری ترجیح داده است.

به نظر می‌رسد در صورت ادامه این روند بعید نیست شاهد بیرون ماندن مظاهری از فهرست نهایی بازی‌های جام ملت‌ها باشیم و این یک افت محسوس برای وی پس از جام جهانی خواهد بود.

ذوب آهن اصفهان رشید مظاهری تیم ملی فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر