کد خبر: 690372 A

پیشکسوت پرسپولیس درباره فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: دیروز آنقدر استرس بالا بود که هیچ یک از بازیکنان حاضر در زمین نتوانستند توان خودشان را بگذارند. در واقع زور پرسپولیس به کاشیما نرسید و به غیر از دو موقعیت علیپور فرصتی نداشتیم.

مرتضی فنونی زاده در گفت و گو با ایلنا، درباره دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما آنتلرز گفت: بازی که تماشا کردیم در حد فینال آسیا نبود؛ تیم ما باید از دقیقه اول حمله می‌کرد و در مقابل کاشیما بود که بسته بازی کرد و فشار زیادی را در برخی دقایق بازی ایجاد کرد. بازی اصلا کیفیت نداشت و یاد ندارم تیم‌های ژاپنی اینگونه بازی کرده باشند اما دیروز آنقدر استرس بالا بود که هیچ یک از بازیکنان حاضر در زمین نتوانستند توان خودشان را بگذارند. در واقع زور پرسپولیس به کاشیما نرسید و به غیر از دو موقعیت علیپور فرصتی نداشتیم.

او ادامه داد: این را می‌گویند که پرسپولیس بازیکن ندارد ولی تیم امید ما سرمایه‌های مناسبی هستند که آقای برانکو می‌توانند از آن استفاده کنند. اینطور نیست که بگوییم دست برانکو بسته بود؛ بازیکن داشت اما تجربه نداشتند؛ همین طاهرخانی بازیکن من بوده و در رده نوجوانان گلزنی‌های خوبی داشت.

فنونی زاده افزود: بازیکنان پرسپولیس کار بزرگی کردند و تمام لطماتی که در فینال مشهود بود را شما باید از چشم آقای طاهری ببینید و در کنار ایشان آقای طارمی. اگر پنجره نقل و انتقالات بسته نمی‌شد می‌توانستیم خریدهای تابستانی را در زمین مسابقه ببینیم و بقیه بازیکنانی که الان فیکس هستند روی نیمکت حضور داشتند. به هر حال بضاعت تیم ما همین بود و زحمت‌شان را کشیدند. به هر حال تیم حریف هم الکی به فینال لیگ قهرمانان نرسیده بود و حریف قوی بود.

پیشکسوت پرسپولیس درباره اینکه سرخپوشان باید روی لیگ برتر تمرکز کنند، گفت: سوای اینکه پرسپولیس 2 میلیون دلار دریافت کرده بازیکنان باید آسیا را فراموش کنند و به لیگ برتر برسند؛ امیدوارم دچار چالش نشوند. ما 25 سال پیش هم آسیا را از دست دادیم و هواداران علیه ما شعار دادند اما دیشب حدود 50 هزار طرفدار ایستادند تا اهدای جام و مدال به بازیکنان پرسپولیس را ببینید. اگر یک درصد آنها شک داشتند که بازیکنان کم کاری کرده‌اند اینطور آنها را تشویق نمی‌کردند. دوست داشتم اگر نایب قهرمان هم می‌شویم در آزادی کاشیما را شکست می‌دادیم. باید از همه بازیکنان و مجموعه پرسپولیس تشکر کنیم که چنین نتایجی رقم زدند. خداراشکر ختم به خیر شد؛ نایب قهرمانی هم بد نیست و اسم قهرمانی را یدک می‌کشد امیدوارم در ادامه فصل موفق باشند و در کنار مصدومیت‌ها بازی‌های سخت را پشت سر بگذارند.

پرسپولیس تهران مرتضی فنونی زاده فینال لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر