کد خبر: 687570 A

دروازه‌بان ملی پوش پرسپولیس که این روزها به شدت مورد توجه کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته، این شانس را دارد تا با نمایش موفق طی دیدار امروز خود را بیشتر از قبل به جایزه مرد سال آسیا نزدیک کند.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس و علیرضا بیرانوند با ثبت ۶ کلین‌شیت در ۱۲ دیدار گذشته‌شان در بین تیم‌های حاضر در این فصل از لیگ قهرمانان بهترین عملکرد را داشته‌اند. مهم‌تر اما این است که با توجه به حضور در فینال و این موضوع که دیگر تیم حاضر در این مرحله یعنی کاشیما‌آنتلرز تنها ۳ کلین‌شیت در کارنامه دارد، عنوان بیشترین کلین‌شیت و بهترین خط دفاع و دروازه‌بان برای پرسپولیسی‌ها محفوظ می‌ماند.

تا پیش از فینال، علیرضا بیرانوند در هر ۱۲ بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا به میدان رفته و ۲۷ سیو، ۱۰ گل خورده، ۱۶ دفع توپ، ۱۴ بار مشت کردن توپ و ۵ توپ‌ربایی هوایی را در کارنامه دارد. با توجه به اینکه او در فصل گذشته لیگ قهرمانان با پرسپولیس در ۱۲ بازی، موفق به ثبت ۴ کلین‌شیت شده بود، در صورت موفقیت برای ثبت کلین‌شیت در دیدار پیش‌رو مقابل کاشیما هفتمین کلین‌شیت این فصل و در واقع یازدهمین کلین‌شیت آسیایی خود با پیراهن پرسپولیس را ثبت خواهد کرد. 

بیرانوند در بازی امروز در صورتی که دروازه‌اش را مقابل حریف بسته نگه دارد شانس تصاحب جایزه مرد سال آسیا را نیز افزایش خواهد  داد و باید دید همانند جدال با السد به کمک تیمش خواهد آمد تا سرخ‌ها نیز برای تصاحب عنوان قهرمانی امیدوارتر از گذشته باشند یا خیر.

پرسپولیس عنوان قهرمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر