کد خبر: 687246 A

مهاجم برزیلی پاری سن ژرمن ممکن است به دلیل تخلف نقل و انتقالاتی با 6 سال حبس دست و پنجه نرم کند.

به گزارش ایلنا و به نقل از آسوشیتدپرس، یک قاضی اسپانیایی می‌گوید که نیمار جونیور، بازیکن برزیلی تیم فوتبال پاری‌‌سن‌ژرمن به تخلفاتی مانند کلاهبردای و فساد مالی در فرآیند انتقالش از تیم سانتوس برزیل به بارسلونا متهم است که در صورت اثبات جرم، ممکن است برای او مجازات سنگینی همچون 6 سال حبس در نظر گرفته شود.

دادستان پرونده به دنبال صدور حکم حبس دو ساله برای نیمار هستند که دلیل آن تخلفات صورت گرفته در پروسه انتقال 5 سال پیش او به بارسلونا است اما دادگاه روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد که مجازات ستاره تیم ملی برزیل می‌تواند بسیار سنگین‌تر شود و حتی به 6 سال حبس برسد.

این می‌تواند برای نیمار خبر نگران کننده‌ای باشد چون در اسپانیا تنها مجازات‌های حبس 2 ساله و کمتر در صورت ارتکاب برای بار نخست و عدم ارتباط با مسائل جنایی، قابل تعلیق و پرداخت مجازات نقدی به جای رفتن به زندان می شوند.

اتهامات نسبت داده شده به نیمار پس از آن مطرح شد که یک گروه سرمایه‌گذاری برزیلی که در پروسه انتقال بازیکن سابق تیم فوتبال سانتوس به بارسلونا ذی‌نفع بود، حق کمیسیونی کمتر از آنچه که متناسب با رقم واقعی قرارداد نیمار با کاتالان‌ها بود دریافت و به تبع آن از او شکایت کرد.

قرارداد نیمار با بارسلونا که در زمان ریاست ساندرو روسل منعقد شد به دلیل پنهان‌کاری طرفین از اعلام رقم واقعی آن به منظور پرداخت مالیات کمتر جنجال زیادی به راه انداخت و موجب در نظر گرفته شدن مجازات حبس برای روسل و برکناری او شد.

در همین راستا والدین نیمار به عنوان شرکای تجاری او، خوس ماریا بارتومئو، رئیس فعلی باشگاه بارسلونا و دوباشگاه بارسلونا و سانتوس هم متهم شناخته شدند که البته همه آنها منکر این موضوع شده‌اند

بارسلونا نیمار پاری سن ژرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر