کد خبر: 686784 A

در گفتگو با ایلنا

پیشکسوت قدیمی والیبال ایران در مورد شرایط این روزهای کشور به اظهار نظر پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، والیبال ایران غرق در حاشیه است و این حواشی می‌تواند به ضرر ورزش پرطرفدار کشور شود. از یک سو قانون منع به کار گیری بازنشستگان و از سوی دیگر اختلافات بازیکنان و رییس فدراسیون باعث شده که این ورزش روزهای پر تلاطمی را سپری کند.

قادری پیکسوت والیبال ایران در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد شرایط این روزهای والیبال ایران اظهار داشت: من 50 سال است در ورزش کشور حضور دارم و افتخار این را داشته‌ام که مدتی هم پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کنم. همیشه سعی کرده‌ام علاوه بر تقویت فیزیکی و روانی و فنی خودم بحث اخلاق و فرهنگکی و منش پهلوانی را نیز همراه با پیشرفت فنی کنم و آن را ارتقاء بدهم. متاسفانه جوانانی که الآن در ورزش کشور ما وجود دارند به این نکته بی اهمیت هستند.

وی در مورد پست اینستاگرامی سعید معروف که در آن به رییس فدراسیون والیبال تاخته بود نیز تصریح کرد: بی حرمتی که به رییس فدراسیون والیبال شده نه تنها بی حرمتی به ایشان بلکه بی حرمتی به تمام جامعه‌ی والیبال است. آقای سعیدمعروف عزیز از نظر من یک والیبالیست شش دانگ است . او را هر کجای زمین که بگذاری می‌تواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد اما اگر اخلاق را همراه این کیفیت فنی همراه نکند قابل ستایش نیت و این حرکتش هم محکوم است. ورزشکاران زیادی بوده‌اند که خیلی بیشتر از مرحوم تختی مدال برای ما به ارمغان آورده‌اند اما آنچه که نام تختی را ماندگار کرده است، منش و اخلاق او در موضوعات مختلف بوده است.

پیشکسوت والیبال ایران در مورد رییس فدراسیون والیبال و اینکه گفته می‌شود او مدیریت والیبال را نیز بلد نیست عنوان کرد: مدیریت فدراسیون والیبال دلیلی ندارد که حتما از پیشکسوتان همان رشته باشد. شما بهتر می‌دانید بذر والیبال الآن را آقای یزدانی‌خرم پاچید و توانست با یک برنامه‌ی اصولی و دقیق والیبال ایران را در سطح جهانی مطرح کند. مگر ایشان پیشکسوت والیبال بوده است؟ آقای ضیایی هم به همین شکل است. من با آقای ضیایی هیچ آشناییتی ندارم. برخی فکر می‌کنند من از طرف ایشان تطمیع شده‌ام اما این را می‌گویم که من بچه شمران هستم و آقای ضیایی آذری زبان است. آقای معروف هر که هست و هر عنوانی کسب کرده باید این را بداند که نباید به شخص اول والیبال کشور توهین کند. من به آقای ضیایی اعتقاد و اعتماد دارم و می‌دانم که به بهترین شکل والیبال را اداره می‌کنند.

وی افزود: متاسفانه ما همیشه سرعت پیشرفتمان کم بوده و همیشه آرام و آهسته در حال پیشرفت بودیم در حالی که رقبا بسیار سریع در حال پیشرفت هستند. والبالیست‌های ما از نظر بدنی هیچ چیزی کمتر از بازیکنان بزرگ دنیا ندارند آنچه که آنها را در رده‌های بالای دنیا نگه می‌دارد برنامه‌ریزی خوب آنهاست. وقتی در سال 64 میلادی من در آمریکا در یک باشگاه والیبال حاضر شدم و سرویس پرشی زدم همه‌ی آنهایی که آنجا حاضر بودند تعجب کرده بودند که مگر می‌شود از پشت خط هم اسپک زد. اما الآن می‌بینیم که والیبال آمریکا به چه جایگاهی رسیده و ما کجا هستیم.

قادری در مورد عملکرد کولاکوویچ و اینکه تداوم حضور او به ما کمک خواهد کرد یاخیر نیز گفت: مشکلات فنی زیادی در بازی تیم ملی ایران دیده می‌شود. شما وقتی دفاع قدرتمندی مثل محمد موسوی را روی تور دارید باید از کیفیت فنی او بهترین بهره را بگیرید. وقتی او روی تور است باید سرویس را با احتیاط بزنید تا موسوی بتواند با توجه به توانایی بالایی که دارد توپ را دفاع کند. اما من چندین و چند باراین را شاهد بودیم که سرویس ما خراب شد و نتوانستیم از دفاع روی تور او استفاده کنیم. کولاکوویچ هیچ چیزی بیشتر از مربیان قبلی ندارد که بتواند به بازیکنان منتقل کند و به آنها نکات جدیدی بیاموزد . حضور او را به صلاح والیبال نمی‌دانم.

والیبال قادری سعید معروف احمد ضیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر