کد خبر: 686516 A

گفت و گوی جذاب کامیابی نیا پیش از فینال تاریخی:

هافبک 29 ساله به همراه پرسپولیس دیدار بزرگ فینال لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارد و امیدوار است بعد از سال‌ها یکی از نمایندگان ایران در این مسابقات جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس با از پیش رو برداشتن السد در ورزشگاه آزادی برای اولین بار به فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرد و شنبه هفته آینده بازی رفت را مقابل کاشیما آنتلرز در ژاپن تجربه می‌کند. یکی از بازیکنانی که در مسیر دشوار سرخپوشان با وجود محرومیت در پنجره نقل و انتقالات بیشتر در ترکیب ثابت حضور داشته و البته به دلیل مصدومیت سختی‌های زیادی را تجربه کرده، کمال کامیابی نیاست که مانند اغلب فوتبالیست‌ها آرزوی برتن کردن پیراهن پرسپولیس را داشته و حالا جزو تاریخ باشگاه پرسپولیس است.

با هافبک دفاعی پرسپولیس درباره بازی با السد و آخرین وضعیت مصدومیتش و همچنین اتفاقات بازی با سایپا در ورزشگاه تختی صحبت کردیم که مشروح آن در ادامه می‌آید:

نتیجه فوق العاده در بازی برگشت مقابل السد پرسپولیس را به فینال آسیا سوق داد.

این اتفاق و روز خوب به همراه طرفداران ما رقم خورد و خداراشکر که مردم ایران را خوشحال کردیم و به هر حال فکرش را نمی‌کردیم که با شرایطی که همه از آن آگاه هستند، چنین اتفاقی بیفتد و همه را امیدوار کند و این از تعصب بازیکنان، باشگاه، کادرفنی، گروه پزشکی و تدارکات بود که دست به دست هم دادیم تا به اینجای کار موفق و نتایج خوبی کسب کنیم.

به این فکر می‌کردید که با بازیکنانی از نسل شما چنین اتفاقاتی رقم بزنید و به میدانی صعود کنید که پرسپولیس برای اولین بار آن را تجربه می‌کند؟

این سوال واقعا مو به تن آدم سیخ می‌کند؛ فکرش را نمی‌کردم. خانه ما در یافت آباد بود و همیشه به تمرینات پرسپولیس که در ورزشگاه کارگران بود می‌رفتم و تمرینات را تماشا می‌کردم. هوادار پرسپولیس بودم و از محله ما کارگران پیاده 30 تا 40 دقیقه راه بود ولی با ماشین 5 دقیقه هم نمی‌شد. همیشه این راه را به عشق پرسپولیس می‌رفتیم و می‌آمدیم؛ خیلی خاطرات خوبی دارم. اصلا باورم نمی‌شد که زمانی در تیم بزرگسالان پرسپولیس باشم و برای آن بازی کنم. عاشق فوتبال بودم و علاقه داشتم فوتبالیست حرفه‌ای باشم؛ خداراشکر می‌کنم افرادی در راه من بودند مسیر پیشرفت را به من نشان دادند و از آنها تشکر می‌کنم که در نهایت به تیم محبوبم رسیدم. خیلی خوشحالم که چنین اتفاقاتی را با امکانات کمی که باشگاه‌های ایرانی نسبت به سایر باشگاه‌های آسیایی دارند رقم زدیم و اگر امکانات وجود داشته باشد هم تیم ملی کشورمان و هم باشگاه‌های ایرانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. امیدوارم روزی برسد که فینال لیگ قهرمانان آسیا را با حضور دو تیم ایرانی ببینیم. این به هیچ وجه خواسته کمی نیست و اگر باشگاه‌ها درست برنامه ریزی کنند و آن امکانات را در اختیار داشته باشند و برنامه ریزی بلند مدت کنند مطمئنا در آسیا حرف‌های زیادی خواهند داشت. خداراشکر می‌کنم در این مقطعی که پرسپولیس خاطرات بسیار خوبی برای مردم ایران و به خصوص طرفداران پرسپولیس می‌گذارد جزوی از این باشگاه هستم.

Image result for ‫مصدومیت کتف کمال کامیابی نیا‬‎

از تعصب بازیکنان گفتید، برانکو هم تمجید ویژه‌ای از تعصب تو داشت و گفته بود با یک دست هم برای پرسپولیس بازی می‌کنی. خودت هم گفته بودی که برای کمک کردن به تیم هر ریسکی را قبول می‌کنی؛ در دنیای حرفه‌ای فوتبال کمتر بازیکنی این شرایط را قبول می‌کند و انتخاب تو می‌توانست زندگی حرفه‌ای تو را به خطر بیندازد.

آقای برانکو به من لطف داشتند اما یک حرف صادقانه میزنم، خداراشکر فکر می‌کنم در تیم ما بسیاری از اتفاقات رخ می‌دهد که مردم عادی از آن بی خبر هستند و حتی طرفداران ما هم آن را نمی‌دانند. تیم ما یک خانواده است با بازیکنان و برانکو در کنار هم زندگی می‌کنیم. یک سری اتفاقاتی رخ می‌دهد که باورنکردنی است اما بچه‌ها با مصدومیت‌هایی که دارند و فشارهایی که به خود وارد می‌کنند شاید فوتبال‌شان تمام شود اما به خاطر اینکه در پرسپولیس بازی می‌کنند از جان مایه می‌گذارند و برای آنها چنین چیزی مهم نیست. پیراهن پرسپولیس را که برتن می‌کنند دیگر هیچ چیزی برای آنها مهم نیست و به بعد ماجرا هم فکر نمی‌کنند که با مصدومیت شدید شاید دیگر هرگز نتوانند بازی کنند. با جان و دل بازی می‌کنند و دیگر نیاز به گفتن من نیست چون همه چیز مشخص است.

وضعیت آسیب کتف‌ات پیش از فینال چگونه است؟

من با مصدومیتم کنار آمده‌ام و با جراحم صحبت کردم گفت نیاز به عمل ندارد و باید تنها دستم را قوی کنم. اتفاقی که برای من در بازی با نود ارومیه در جام حذفی افتاده به این خاطر بود که با فاصله کم بازی‌ها امکان ریکاوری مناسب را نداشتیم و دستم من هیچ مشکلی نداشت ولی چنین اتفاقی افتاد. دست من به نوعی است که چون عضلات زیر بغلم درشت است باید من را بیهوش کنند اما کسانی در تیم ما هستند که کتفشان در می‌آید و خودشان جا می‌اندازند! برای آنها عادی است اما چون برای من شرایط فرق دارد باید بیهوش شوم و بافت عضله شل شود تا کتفم را جا بیندازند. به همین دلیل پنج دقیقه بیهوش می‌شوم و کتف جا می‌افتد یک روز درد دارم و بعد از آن به حالت عادی بر می‌گردم. به هر حال باید دستم را قوی کنم و این اتفاق که افتاد هر روز با کِش تمرین می‌کنم و مارکو هم نظارت دارد تا قوی شود و دوباره به حالت عادی برگشته‌ام. باید همین روند را با مارکو ادامه بدهم؛ در واقع فوتبال حرفه‌ای بازی می‌کنیم و آدم خبر ندارد که هر لحظه ممکن است اتفاقات بدتری رخ بدهد. فوتبال، ورزشی نیست که شما ضربان‌تان بالا برود و برای سلامتی تمرین کنید، اصلا اینگونه نیست و هر لحظه امکان آسیب دیدگی وجود دارد؛ باید با اتفاقات آن هم کنار بیایید.

حمایت طرفداران و ارتباط آنها پس از اتفاق تاریخی برای پرسپولیس با بازیکنان بیشتر شده و آنها علاقه خاصی به شما دارند.

واقعا همیشه لطف داشتند و دست آنها را می‌بوسم. همیشه به من لطف داشته‌اند و حتی بعد از بازی با نود ارومیه که این اتفاق افتاده یک درصد هم فکرش را نمی‌کردم؛ دکتر علیپور شاید ته دلش خالی می‌شد که به بازی چهار روز بعد آن با السد نرسم اما از ته دل ایمان داشتم صد در صد در تمرینات شرکت می‌کنم و به آنها گفتم که بگویید کمال از فردا در تمرینات شرکت می‌کند.

Related image

بازی فینال. کاشیما آنتلرز یکی از تیم‌های قوی بوده که نماینده کره را شکست داده و به این مرحله راه پیدا کرده است. پیش بینی شما چیست؟

این واضح است تیم‌هایی که تا این مرحله پیش می‌آیند حریفان ضعیفی نیستند و شایستگی داشتند که به اینجا رسیدند. بازی سختی در ژاپن داریم و باید خیلی خوب اول برای ریکاوری و سپس برای بازی برنامه ریزی کنیم. به هر حال خواب‌مان را باید با ساعت ژاپن هماهنگ کنیم و تغذیه خوبی داشته باشیم ان شاء الله بتوانیم یک بازی خیلی خوبی به نمایش بگذاریم. از آقای گرشاسبی هم باید تشکر کنیم که واقعا برای باشگاه زحمت می‌کشند و همچنین هیئت مدیره باشگاه که پرواز خوبی را هماهنگ کرده‌اند تا به راحتی به ژاپن برسیم و امیدواریم در آنجا نتیجه خیلی خوبی کسب کنیم تا در ایران به همراه هوادارانمان کار را تمام کنیم و پرسپولیس بعد از چند سال به این عنوان دست پیدا کند.

بازی‌های کاشیما را هم دنبال کردید؟

بله دو سه بازیکن خوب خارجی دارند. یک برزیلی دارند و بازی آنها به همراه بچه‌ها مقابل سوون سامسونگ دیدم و بازی خیلی خوبی به نمایش می‌گذارند. به هر حال از السد و الدحیل قوی تر نیستند اما با تمام توان حاضر می‌شویم تا کار را آنجا تمام کنیم و این را می‌دانیم که این بازی در فینال آسیا است و تیم قوی مقابل ما قرار دارد.

فکر می‌کنید نتیجه فینال چگونه رقم بخورد؟

یقین داشته باشید که کاشیما را در ژاپن شکست می‌دهیم.

بازی جنجالی با سایپا؛ در ورزشگاه تختی آمار خوبی در گلزنی داری.

خداراشکر اولین گلم را به ثمر رساندم. برای من بسیار سخت است که گلزنی کنم به هر حال من هافبک دفاعی هستم اما خداراشکر. شرایط تیم ما به نوعی بود که در چهار چهار دو لوزی اگر هافبک دفاعی‌ام آقای برانکو دستور داده از جلوی دفاع تکان نخورم و خداراشکر که ورزشگاه تختی برای من خوش یمن بوده تا تمرکزم را بیشتر کنم و امیدوارم امسال 6 یا 7 گل دیگر بزنم. 

Related image

تیم شما خسته بود و بعد از بازی سنگین مقابل السد بازی با سایپا هم نفس گیر شد.

من باید به همه بچه‌ها خسته نباشید بگویم. واقعا هر چه در توان داشتیم در بازی با السد گذاشتیم و باورتان نمی‌شود آنقدر خسته بودیم که از خستگی شب قبل از بازی خواب‌مان نمی‌برد. به هر حال توانستیم بازی را به خوبی اداره کنیم و چند موقعیت خوب هم داشتیم ولی کاش سه امتیاز را می‌گرفتیم ولی یک امتیاز در خانه حریف هم خوب بود. امیدواریم بازی‌های لیگ قهرمانان هم تمام شود تا بتوانیم تمرکز کنیم و دوباره به شرایط لیگ برگردیم و صد در صد صدر جدول را می‌گیریم. اصلا ناراحت نیستیم چون بازی‌ها فشرده است و چند امتیازی که از دست دادیم را جبران می‌کنیم. باید خوب ریکاوری کنیم بعد از جام باشگاه‌ها تمام تمرکز ما روی لیگ برتر متمرکز می‌شود.

بعد از بازی با سایپا اتفاقاتی رخ داد که از بازیکنان دو تیم بعید بود.

اتفاق قشنگی نبود و یک سری اتفاقات می‌افتد اما احترام‌ها باید حفظ شود حالا کوچکتر به بزرگتر و بالعکس. یک مقدار شرایط میسکدزون ورزشگاه تختی از نظر من اصلا مناسب نیست. ما بازیکنان از آنجا که تردد می‌کنیم بوی سیگار می‌آید و هر کسی آنجا حضور دارد. خود ماموران انتظامی عکس می‌گیرند و مردم عادی هم همینطور؛ بازیکن که یک نیمه زیر فشار بوده و برای استراحت به رختکن می‌رود 20 نفره به او حمله می‌کنند برای عکس سلفی. فکر نمی‌کنم هیچ جای دنیا این اتفاقات را ببینید. برخی از ماموران هم که خیلی راحت تماشاگر هستند و نه تذکری می‌دهند و نه چیز دیگری. همین اتفاقاتی که افتاد، اگر خلوت‌تر بود یا یک بزرگتر تذکر می‌داد که این حرکات اشتباه است و به سمت یکدیگر می‌دوید، این مشکلات به وجود نمی‌آمد. در شلوغی یک سری اتفاقات رخ داد که هرج و مرج به نهایت رسید و هرکسی به خودش اجازه می‌داد حمله کند. همین دویدن به سمت یکدیگر باعث می‌شد جو خراب شود و امیدوارم یک مقدار نظارت‌ها بیشتر شود و چون استقلال و پرسپولیس آنجا بازی می‌کنند طرفداران زیادی می‌آیند و امید دارم نظم بیشتری را شاهد باشیم.

سیدجلال گفت بازیکنان حریف از فشارها استفاده کردند و برخی درگیری‌ها در میانه میدان عمدی بوده است.

به هر حال این فوتبال است؛ خدا گواه است به دنبال این نیستم که با کسی تسویه حساب کنم و جایگاهی که الان در پرسپولیس دارم راحت نبوده، زحمت کشیدم و خوب زندگی می‌کنم و خداراشکر ثمره آن را هم دیده‌ام، درست است که برخوردها عمدی نبود ولی می‌توان گفت چرک بازی می‌کردند و این بازی هم به هر حال تمام شد با وجود تمام اتفاقاتی که در داخل و خارج از زمین رخ داد. چمن ورزشگاه افتضاح بود و فکر می‌کنم نباید اجازه بدهند در این زمین بازی برگزار شود. امیدوارم دیگر چنین صحنه‌هایی را دیگر نبینیم.

کمال

همچنین کاپیتان می‌گفت که انتظار دارد بازیکنان بیشتر کنار هم باشند چون ظاهرا در این درگیری‌ها برخی بازیکنان خودشان را دور کرده‌ بودند.

صد در صد کار قشنگی نیست. هر کس دیگری هم باشد، من که به خودم اجازه نمی‌دهم دخالت کنم البته شاید منظور آقا سید چیز دیگری بوده؛ شما اگر دقت کرده باشید ما در زمین کنار هم هستیم و هر اتفاقی هم رخ بدهد کنار هم جمع می‌شویم. صحیح نیست که چنین اتفاقاتی رخ بدهد.

شانس کسب سه گانه هم پیش روی شماست.

شرایط دشوار است و هم جام حذفی مثل همین بازی با نود ارومیه که خوب بازی کردند، در لیگ برتر هم که فرسایشی است و در تعطیلات بدنسازی انجام می‌شود و مجدد به بازی می‌آیند، در لیگ قهرمانان آسیا هم همینطور. شرایط سخت است اما تا اینجا تیم ما خوب کار کرده و سرمربی خوبی بالای سر ماست. در کنار آن مدیریت باشگاه هم خوب عمل کرده و امیدواریم این سه چهار بازیکنی که در نیم فصل به ما اضافه می‌شوند خیلی کمک کنند چون به آنها واقعا نیاز داریم و جایگاه پرسپولیس هر فصل بهتر شود. هر بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید با افتخار بیاید و امیدواریم که این جایگاه پرسپولیس را در بهترین نقطه نگه داریم.

Image result for ‫کامیابی نیا در لباس تیم ملی‬‎

در جام جهانی غایب بودی، فکر می‌کنی چقدر برای رسیدن به جام ملت‌های آسیا در امارات شانس داری؟

مصدومیت جزوی از فوتبال است و به غیر از من برای بسیاری فوتبالیست‌ها رخ داده ولی در تیم ملی حضور داشته‌اند. من تمام زحمتم را انجام می‌دهم و اگر سرمربی تیم ملی صلاح دانست با افتخار کمک می‌کنم و اگر صلاح ندانستند برای بازیکنانی که در تیم ملی هستند آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدواریم تیم ملی در جام ملت‌ها نتیجه بگیرد و صد در صد همه توقع دارند که تیم ملی در این جام خوب نتیجه بگیرد. ان شاء الله قهرمانی را در امارات جشن بگیریم تا برای همه ایرانیان اتفاقی خوبی باشد و بتوانیم نگاه خیلی خوبی را به ایران جذب کنیم و پرچم کشورمان را بالا نگه داریم.

حرف پایانی.

می‌خواهم از همه طرفدارانمان تشکر کنم و ما را دعا کنند که نتیجه خیلی خوب کسب کنیم. باید در آخر هم از سیدجلال حسینی و حسین ماهینی تشکر کنم که در تیم ما خیلی زحمت کشیدند و به سایر بازیکنان کمک کرده‌اند. درست است که حسین مصدوم شده است اما خیلی زحمت کشید و همچنین آقا سید که برای بازیکنان جوان ما یک الگو است؛ امیدوارم بازیکنان ما حمایت شوند و شرایط روز به روز بهتر شود.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا کاشیما آنتلرز کمال کامیابی نیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر