کد خبر: 686445 A

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات روی داده در روزهای اخیر گفت:کمیته انضباطی ضمن بررسی کلیه گزارش های واصله و اتفاقات روی داده نسبت به مسئله رفتار و برخورد علیه داوران بسیار حساس است و با این موضوع به جدیت برخورد می کند.

به گزارش ایلنا، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات روی داده در روزهای اخیر گفت:کمیته انضباطی ضمن بررسی کلیه گزارش های واصله و اتفاقات روی داده نسبت به مسئله رفتار و برخورد علیه داوران بسیار حساس است و با این موضوع به جدیت برخورد می کند.

اسماعیل حسن زاده با بیان این مطلب گفت: طبق روال همیشگی کمیته انضباطی پس از بررسی گزارش مقامات رسمی نسبت به رسیدگی اقدام می کند. باید بگویم گزارش کلیه مسابقات هفته دهم لیگ برتر را دریافت کرده ایم که مهمترین گزارش مربوط به مسابقه تیم های پرسپولیس و سایپا است. بر اساس گزارش واصله انواع مختلف تخلفات ازجمله فحاشی ، برخورد فیزیکی ، پرتاب اشیاء و موارد دیگر از جانب اعضای کادر فنی، بازیکنان و تماشاگران در این بازی روی داده که طبیعتا به تمامی آنها رسیدگی خواهیم کرد. ابتدا دفاعیات متخلفین بررسی می شود و سپس بر همین اساس نسبت به صدور حکم مربوطه اقدام می شود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات روی داده در یکی از مسابقات لیگ دسته اول و حمله به داور بازی نیز گفت: هنوز گزارش مقامات رسمی این بازی را دریافت نکرده ایم ولی بنده شخصا نسبت به این مسئله مطلع شدم و در جریان آن قرار گرفته ام. با طور کلی باید بگویم کمیته انضباطی نسبت به رفتار  و هر اقدامی علیه داور مسابقه بسیار حساس است و در خصوص چنین تخلفاتی با جدیت و شدت برخورد لازم صورت می پذیرد. ما معتقدیم داور بازی باید با احساس آرامش و امنیت کافی قضاوت کند و قابل پذیرش نیست که هر شخصی امنیت داور را به خطر انداخته و اقدامی علیه داور مسابقه انجام بدهد. مطمئن باشید تا جایی که در قانون دیده شده و قانونگذار اجازه داده با سخت گیری و جدیت در این موضوعات ورود می کنیم همانطور که در ماجرای مربوط به اتفاقات آبادان نیز حکم لازم صادر شد. امیدواریم ضمن صدور احکام لازم و برخوردهای انضباطی مناسب شاهد ایجاد فضایی باشیم که در فوتبال کشور با همراهی و حضور پیشکسوتان و کمک مدیران دیگر شاهد این میزان از بی اخلاقی ها و ناهنجاری ها نباشیم.

 

 

اسماعیل حسن زاده کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر