کد خبر: 686182 A

کابوس فراموش نشدنی!

دیدار بین تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شد و این دیدار با درخشش فیلیپ کوتینیو و لوییز سوارز با نتیجه 5 بر یک به سود بارسا به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، پس از 11 سال برای اولین بار رئال مادرید و بارسلونا در حالی به مصاف هم رفتند که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در الکلاسیکو حضور نداشتند. رئال مادرید فصل را با جدایی زین الدین زیدان و ستاره پرتغالی خود آغاز کرده و به سه امتیاز حساس این مسابقه نیاز دارد تا از رده نهم جدول رده بندی فاصله بگیرد و انگیزه مناسبی برای ادامه فصل کسب کند؛ در آنسوی میدان بارسلونا اگرچه انتقادها از عملکرد ارنستو والورده زیاد بوده توانسته با یک امتیاز کمتر نسبت به اتلتیکو مادرید در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار بگیرد.

گزارش لحظه به لحظه و حواشی دویست و سی و نهمین تقابل این دو تیم در بازی جذاب را در ادامه مشاهده می‌کنید:

20:36: پایان. کابوس شاگردان لوپتگی در نیوکمپ با برتری 5 بر یک بارسلونا به پایان رسید و این دیدار دیدنی البته برای طرفداران کاتالان‌ها در شب نمایش ضعیف خط دفاعی رئال، سه امتیاز حساس را به حساب شاگردان ارنستو والورده واریز کرد.

20:33: بازیکنان بارسلونا همچنان فشار روی دروازه رئال را حفظ کرده‌اند و واکنش به موقع کورتوا در این دقیقه سبب شد تا سوارز پوکر نکند.

20:30: بارسلونا 5 - 1 رئال مادرید | تنها نزدیک به پنج دقیقه پس از هت تریک سوارز این دمبله بود با استفاده از ضعف عجیب خط دفاعی رئال مادرید و سانتر به محوطه جریمه حریف، بستر مناسب برای گلزنی آرتور ویدال را فراهم کرد تا او در اولین تجربه حضور در الکلاسیکو به گل برسد.

20:26: بارسلونا 4 - 1 رئال مادرید | لوییز سوارز با اشتباه مهلک سرخیو راموس در میانه میدان برای سومین با در این مسابقه با پاس حساب شده سرجی روبرتو صاحب موقعیت گلزنی شد و با ضربه‌ای آرام کورتوا را مغلوب و هت تریک کرد.

20:24: مارسلو که مصدومیت جزیی هم داشت با چشمان اشک بار با ماریانو دیاز تعویض شد؛ آرتور ویدال هم با آرتور ملو تعویض شد.

20:21: مارکو آسنسینو به عنوان دومین بازیکن تعویضی رئال جانشین گرت بیل شد.

20:20: لوییز سوارز به دلیل تکل خشن روی ناچو در میانه میدان از داور بازی کارت زرد گرفت.

20:18: بارسلونا 3 - 1 رئال مادرید | ضد حمله تند و تیز بازیکنان بارسلونا به سرجی روبرتو پشت محوطه جریمه رئال رسید و او با سانتری بی نقص زمینه ساز دومین گل سوارز در نیوکمپ شد تا مهاجم اروگوئه‌ای با ضربه سر کورتوا را این بار تسلیم کند.

20:17: عثمان دمبله دومین بازیکن تعویضی بارسلونا بود که به جای فیلیپ کوتینیو وارد میدان شد؛ اولین گلزن آبی اناری‌ها در این بازی با تشویق ویژه تماشاگران زمین را ترک کرد.

20:12: رافینیا که در 68 دقیقه نزدیک به 9 کیلومتر دوندگی داشت با نلسون سمدو تعویض شد.

شوت تمام کننده مارسلو که سبب شد یکی از گل‌های خورده رئال جبران شود

20:08: ضربه جوردی آلبا پس از دخالت به موقع راموس در چند قدمی دروازه رئال تغییر مسیر داد و با فاصله کم به کرنر رفت.

20:05: ارسال پشت مدافعان ایوان راکیتیچ پس از کار دیدنی روبرتو به سوارز رسید اما ضربه او با خوش شانسی رئال به تیرک دوروازه برخورد کرد و بلوکه شد.

19:59: رئال مادرید در نیمه دوم جو ورزشگاه را تحت اختیار قرار داده و ضربه لوکا مودریچ در این دقیقه به تیرک عمودی برخورد کرد و بلوکه شد تا مدافعان بارسلونا بهت زده شوند.

نمایی دیدنی از ورزشگاه نیوکمپ

19:56: گرت بیل پس از برخورد با ایوان راکتیچ با کارت زرد جریمه شد.

19:53: بارسلونا 2 - 1 رئال مادرید | پاس تیز ایسکو در محوطه جریمه بارسلونا با اثر ناقص لنگله به مارسلو رسید او با کنار گذاشتن جرارد پیکه با ضربه‌ای پرقدرت یکی از گل‌های خورده را در دقیقه 53 جبران کرد.

19:50: با شروع نیمه دوم لوپتگی تصمیم گرفت رافائل واران را که در نیمه نخست نمایش دور از انتظاری داشت از ترکیب خارج و لوکاس واسکز جانشین او شود.

19:32: نیمه نخست این دیدار با برتری دو بر صفر بارسلونا با گل‌های فیلیپ کوتینیو و لوییز سوارز به پایان رسید.

19:28: ارسال مستقیم لوییز سوارز به محوطه جریمه با ضربه سر ناقص جرارد پیکه همراه شد و کورتوا با دخالت به موقع توپ را جمع کرد.

ایسکو یکی از بازیکنان رئال بود که پیش بینی می‌شد جای خالی رونالدو را پر کند اما نمایش چندان ایده آلی نداشت.

19:24: دومین کارت زرد این بازی نصیب ناچو، مدافع اسپانیایی رئال شد که فیلیپ کوتینیو را در میانه میدان با خطا متوقف کرد.

خوشحالی بعد از گل لوییز سوارز

19:23: ایوان راکیتیچ با خطای روی تونی کروس، اولین کارت زرد مسابقه را دریافت کرد.

عده‌ای از شهروندان شهر میامی ایالات متحده آمریکا در حال تماشای الکلاسیکو

19:16: بارسلونا 2 - 0 رئال مادرید | لوییز سوارز با وجود اینکه تیبو کورتوا مسیر ضربه پنالتی او را تشخیص داده بود با ضربه محکم دومین گل آبی اناری پوشان در این دیدار از روی ضربه پنالتی به ثمر رساند.

19:13: برخورد رافائل واران با لوییز سوارز در محوطه جریمه رئال مادرید ابتدا توسط داور مسابقه خطا اعلام نشد و دستور به ادامه بازی داد اما پس از اعتراض‌های پیاپی آبی اناری‌ها مارتینز دستور به VAR و استفاده از کمک داور ویدئویی داد تا ضربه پنالتی به سود بارسا اعلام شود.

19:12: آندرس اینیستا که در تابستان امسال از بارسلونا جدا شده و در ویسل کوبه ژاپن حضور دارد اینچنین مسابقه امشب را تماشا می‌کند:

19:11: با گذشت بیش از 20 دقیقه از جریان مسابقه چند بادکنک زرد رنگ در حمایت از زندانیان سیاسی کاتالونیا به زمین مسابقه فرستاده شد..

19:05: روی اشتباه ناچو توپ پشت محوطه جریمه رئال مادرید به آرتور ملو رسید و جانشین اینیستا با ضربه‌ای خطرناک دروازه رئال را تهدید کرد که با سیو بی نظیر کورتوا دفع شد.

18:57: بارسلونا 1 - 0 رئال مادرید |  اولین گل مسابقه روی ضربه فیلیپ کوتینیو به ثمر رسید. فرار مناسب جوردی آلبا از کناره‌ها و پاس عرضی او دور از دستان تیبو کورتوا وارد دروازه رئال مادرید شد.

18:54: اولین ضربه خطرناک این مسابقه روی دروازه‌ها توسط کریم بنزما به ثمر رسید که البته شوت او روی ارسال گرت بیل دقت لازم را نداشت.

نمایش ترکیب دو تیم در زمین مسابقه

 لیونل مسی به همراه پسرش تیاگو با حضور در جایگاه ویژه تماشاگر این مسابقه شد.

18:51: اولین خطای این مسابقه توسط سرخیو راموس روی رافینیا انجام شد و بازی تا دقیقه 6 با تساوی بدون گل پیگیری می‌شود.

18:45: این مسابقه با سوت خوزه ماریا سانچز مارتینز در حالی آغاز شد که طرح موزاییکی حاضران در نیوکمپ باشکوه اجرا شد.

 

18:40: طرفداران دو تیم استقبال گرمی از تماشای مسابقه داشته‌اند و جو سکوهای استادیوم نیوکمپ حسابی گرم است.

18:31: با وجود اینکه ناچو در ترکیب اصلی حضور دارد، آلوارو اودریزولا هم در گرم کردن حضور داشت که همین سبب شد تا شایعاتی مبنی بر مصدومیت ناچو شکل بگیرد.

18:05: هوای مطلوب ورزشگاه نیوکمپ

 

17:50: ترکیب دو تیم برای این مسابقه به شرح زیر اعلام شد:

بارسلونا: مارک آندره تراشگن، ژرارد پیکه، لنگله، جوردی آلبا، سرخی روبرتو، سرخیو بوسکتس، ایوان راکیتیچ، آرتور ملو، رافینیا، فیلیپ کوتینیو، لوئیز سوارز

رئال مادرید: تیبو کورتوا، سرخیو راموس، رافائل واران، مارسلو، ناچو، کاسمیرو، لوکا مودریچ، تونی کروس، ایسکو، گرث بیل، کریم بنزما

بارسلونا رئال مادرید ال‌کلاسیکو گزارش زنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر