کد خبر: 685252 A

نماینده وزن 67 کیلوگرم کشورمان با شکست حریفش و عدم راهیابی به فینال رقابت‌های سه وزن دوم مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان از حضور در گروه شانس مجدد بازماند.

به گزارش ایلنا، در پایان مسابقات مقدماتی اوزان ۶۰،۶۷ و ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی رقابت‌های قهرمانی جهان که از ظهر امروز در بوداپست مجارستان آغاز شده است، مهرداد مردانی در ۶۰ و محمدرضا گرایی در ۶۷ کیلوگرم حذف شدند و حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم به شانس مجدد رفت.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

* حذف مردانی با شکست گربه‌سیاه سوریان

در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند، مهرداد مردانی در دور نخست با نتیجه 9 بر یک مغلوب شینیبو اوتا، دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی‌های آسیایی از ژاپن شد که با توجه شکست این کشتی‌گیر در مرحله بعد مقابل سلطان‌گالی از قرقیزستان، مردانی از گردونه مسابقات کنار رفت.

اوتا حریف مردانی در دور نخست طی سال‌های گذشته در المپیک 2016 ریو و پیش از آن در گزینشی المپیک موفق به شکست حمید سوریان شده بود.

* گرایی حذف شد

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول با قرعه استراحت روبروست. وی در دور دوم در یک دقیقه 32 ثانیه مصطفی محمد از مصر را با نتیجه ۷ بر صفر (با ضربه فنی) شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 4 بر 4 از سد شماگی بولکوادزه، دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شرماخانبت از قزاقستان شد، اما با شکست کشتی‌گیر قزاق در نیمه‌نهایی مقابل آرتم سورکوف از روسیه، گرایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی‌گیر قزاق در مرحله قبل با ضربه فنی اسماعیل بوررو، دارنده مدال طلای المپیک و جهان از کوبا را شکست داده است.

* نوری به شانس مجدد رفت

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۳۴ نفر حضور دارند حسین نوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم پیش از پایان ۳ دقیقه اول با نتیجه 9 بر صفر رامی هیتانیمی از فنلاند را شکست داد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد اریک آپس از استونی گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 4 بر 2 مغلوب ژان بلنیوک، قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین شد، اما با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت تا فردا برای حضور در دیدار رده‌بندی و کسب مدال برنز مبارزه کند.

جهان رقابت کشتی فرنگی گرجستان وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر