کد خبر: 685229 A

نمایش موفق و هماهنگ دو ستاره خط حمله پرسپولیس در این فصل برای خیلی‌ها یادآورد عملکرد دو مهاجم سابق منچستریونایتد است.

به گزارش ایلنا، اواخر دهه 90 میلادی، منچستریونایتد در انگلیس و فوتبال اروپا پادشاهی می‌کرد. شیاطین‌سرخ، الکس فرگوسن بزرگ را روی نیمکت داشتند و بازیکنانی نظیر پیتر اشمایکل، دیوید بکام، رایان گیگز، پل اسکولز، اندی کول، روی کین و دوایت یورک نیز در زمین می‌درخشیدند. به این تیم، دنیس اروین، برادران نویل، نیکی بات و اوله‌گونار سوسلشیائر را هم اضافه کنید تا ببینید یونایتد چه تیمی در اختیار داشته و فرگوسن، انبوهی از ستاره را چطور به سمت قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا هدایت کرده است.

در آن تیم مشهور، دوایت یورک و اندی کول وظیفه داشتند در موقعیت گل قرار بگیرند، از پاس‌های طلایی بکام و گیگز از کناره‌ها استفاده کنند و تور دروازه حریفان را بلرزانند. این دو البته آنقدر هماهنگ بودند که برخی اوقات، برای هم موقعیت می‌ساختند و یکدیگر را تغذیه می‌کردند. اوج هنرنمایی یورک و کول، در لیگ قهرمانان اروپا رقم خورد. جایی که هماهنگی بی‌نظیر آنها که چشم بسته هم را پیدا می‌کردند، همه تیم‌ها را به زانو درآورد و منچستریونایتد توانست عناوین متعددی به‌دست بیاورد.

یورک و کول البته این شانس را نداشتند تا در تیم ملی کنار هم بازی کنند. کول چند سال عضو تیم ملی انگلیس بود اما همیشه پشت خط آلن شیرر ماند و البته یورک هم برای تیم ملی ترینیداد و توباگو بازی کرد.

در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا و بخصوص بازی برگشت پرسپولیس-السد، علیپور و منشا همه را به یاد زوج کول و یورک انداختند. اوج هماهنگی این دو، در اواسط نیمه دوم بود. جایی که علیپور توپ را در اختیار منشا گذاشت، او کمی مکث کرد و سپس پاسی زیبا برای آقای گل لیگ هفدهم فرستاد اما او نتوانست از این فرصت طلایی استفاده کند. بی‌شک هماهنگی علیپور و منشا می‌تواند در فینال هم نقطه قوت پرسپولیس باشد. آن‌هم مقابل تیم‌هایی که از مدافعان سرعتی استفاده می‌کنند و به همین سادگی‌ها تسلیم نمی‌شوند.

بازی پرسپولیس تیم ملی زمین رایان گیگز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر