کد خبر: 685106 A

پیش از پرسپولیس فقط سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیمهای ژاپنی قرار گرفته بود و حالا بعد از 11 سال و 7 روز بازهم باید تیمهای ایرانی و ژاپنی رو در روی هم قرار بگیرند.

به گزارش ایلنا، تنها 8 روز تا بازی رفت فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است و تیمهای پرسپولی سو ماشیما آنتلرز برای قهرمانی باید به مصاف هم بروند.

این پنجمین و ششمین تقابل تیمهای ایرانی و ژاپنی در فرمت جدید لیگ قهرمانان خواهد بود که باید در تاریخ های 12 و 19 آبان به انجام برسد تا تکلیف قهرمان این دوره از مسابقات مشخص شود.

هر 4 مسابقه قبلی حاصل کار تیم سپاهان اصفهان در جام 2007 بوده است که موفق شدند به فینال راه پیدا کنند. آنها ابتدا در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف کاوازکی ف6رونتاله رفتند و در خانه به تساوی 0-0 قناعت کردند اما در بازی برگشت بازی با همین نتیجه به اتمام رسید و در 120 دقیقه هم نتیجه ای حاصل شد و کار به ضربات پنالتی کشیده شد. 

Sepahan-UrawaReds-Isfahan1

در ضربات پنالتی شاگردان لوکا بوناچیچ موفق شدند با نتیجه 5-4 حریف خود را شکست دهند. هادی عقیلی، محرم نویدکیا، عبدالوهاب ابوالهیل، فرشاد بهادرانی و جلال اکبری برای سپاهان هر 5 پنالتی را گل کردند و در تیم مقابل چهارمین پنالتی توسط هیروکی تاناگوچی به هدر رفت.

این پایان کار طلایی پوشان نبود. در مسابقه فینال هم سپاهان به مصاف اوراوتا ردز رفت و در بازی رفت که در تاریخ 16 آبان برگزار شد در خانه خود یعنی ورزشگاه فولادشهر به تساوی 1-1 رسیدند. رابسون پونته در دقیقه 45 تیم ژاپنی را پیش انداخت اما در دقیقه 47 نوبت به محمود کریمی رسید تا بازی را به تساوی بکشاند و مسابقه با همین نتیجه به اتمام رسید. بازی برگشت چهارشنبه هفته بعد در ورزشگاه سایتاما با قضاوت روشن ایرماتوف ازبکستانی در حضور حدود 60 هزار نفر برگزار شد که تیم میزبان با دو گل یوچیهیرو ناگای و یوکی آبه در دقایق 22 و 71 حریف خود را شکست داد و فاتح این مسابقات شد.

06_sepahan_v_urawa_nagai_1st_goal_30943_full-lnd

حال باید دید پرسپولیس در پنجمین و ششمین بازی نمایندگان ایران مقابل ژاپنی ها در لیگ قهرمانان آسیا می تواند نخستین برد را به دست بیاورد یا خیر. فعلا که در ایران دو تساوی و در ژاپن یک تساوی و یک باخت حاصل شده است. باید دید پرسپولیس می تواند انتقام 4007 روز پیش را از نمایندگان ژاپنی بگیرد و سرانجام یک تیم ایرانی را مقابل آنها برنده کند یا خیر.

 

Sepahan-UrawaReds-Isfahan3

پرسپولیس سپاهان اصفهان کاشیما آنتلرز ژاپن اوراوا ردز ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر