کد خبر: 677567 A

سازمان بین‌المللی ورزش برای همه پیشنهاد برگزاری بازی دوستانه میان تیم‌های ملی فوتبال روسیه و اوکراین به مناسبت بیست‌وهفتمین سالگرد ایجاد روابط دیپلماتیک 2 کشور ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، یانیس کوزینس رییس سازمان بین‌المللی ورزش برای همه در این رابطه گفت: ما نامه درخواستی خود را برای ارسال به فدراسیون‌های فوتبال روسیه و اوکراین آماده کردیم. ورزش، دوستی است و باید فراتر از مسائل سیاسی باشد. مساله مهم ورزش ساختن روابط کشورها است.

 بازی دوستانه روسیه و اوکراین می‌بایست در زمین بی‌طرف همانند صربستان برگزار شود که برای طرفداران هر 2 کشور مناسب است. امیدوارم طرفین حرف‌های ما را خوب بشنوند و از ابتکارمان حمایت کنند.

وی افزود: برگزاری دیدارهای دوستانه میان تیم‌های لیگ برتر 2 کشور روسیه و اوکراین از اهمیت کمتری برخوردار بود. بازی دوستانه روسیه و اوکراین نیازی به برگزاری تحت حمایت یوفا ندارد زیرا این نهاد از سال 2014 میلادی به دلایل امنیتی تصمیم به لغو رویارویی‌ تیم‌های ملی این 2 کشور گرفت. با این وجود اطمینان دارم که رقابت‌ ورزشی با مشارکت ورزشکاران 2 کشور روسیه و اوکراین می‌تواند در فضای دوستانه‌ای برگزار شود.

بازی تیم های ملی فوتبال روسیه فوتبال سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر