کد خبر: 677547 A

گفتگوی رکورد پرتغال با طاها زارعی

نشریه رکورد پرتغال با طاها زارعی دروازه‌بان تیم ویلانوونسه گفت‌وگویی انجام داده و این جوان ایرانی درباره رؤیای خود برای پیوستن به تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش صحبت کرده است.

به گزارش ایلنا، زارعی زمانی که تنها 18 سال سن داشت به تیم اسپورتینگ لیسبون پیوست و یک سال بعد نخستین بازی‌اش در لیگ دسته اول پرتغال را در تیم لیشویش انجام داد هر چند یک مصدومیت جدی از ناحیه زانو رؤیای او برای دعوت شدن به تیم کی‌روش برای حضور در جام جهانی 2018 را بر باد داد. بعد از 7 ماه خانه‌نشینی به سبب این مصدومیت، زارعی حالا دوباره امیدوار است که با درخشش در ویلانوونسه بتواند نظر سرمربی تیم ملی ایران را برای تورنمنت‌های مهمی از جمله جام جهانی 2022 جلب کند.

زارعی گفت: «من در تیم زیر 18 سال ایران بازی می‌کردم که یک استعدادیاب از باشگاه اسپورتینگ پیشنهاد داد به پرتغال بروم و آنجا تمرین کنم. از نظر مالی کار سختی بود اما والدین من به هر شکلی بود مرا به پرتغال فرستادند و من سر از آکادمی الکوچته درآوردم. ژوائو ده دئوس سرمربی تیم B بود و مارکو سیلوا هم سرمربی تیم اصلی. 19 ساله بودم که به لیشوش رفتم و نخستین بازی‌ام را در هفته سوم لیگ انجام دادم. وقتی که دروازه‌بان اول‌مان اخراج شد مربی به من گفت که مقابل پورتوی B هم بازی خواهم کرد. من در آن مسابقه بازی کردم و ما 2 بر صفر بردیم. مربی اما در بازی بعد مرا بیرون گذاشت و البته گفت به توانایی‌هایم ایمان دارد. من ناراحت بودم چون معتقد بودم اگر عملکرد خوبی داشته‌ام چرا باید از ترکیب کنار گذاشته شوم؟ فوتبال پر از این چیزها است و من آن وضعیت را پذیرفتم تا اینکه در فصل 17-2016 زمان آغاز مسابقات انتخابی جام جهانی فرا رسید و کارلوس کی‌روش می‌خواست بازیکنانی که می‌توانستند تیمش را به جام جهانی ببرند، انتخاب کند. او همیشه عملکرد مرا دوست داشت اما به من یادآوری کرد که باید به طور مرتب بازی کنم. در لیشویش به من گفته شد که من هرگز دروازه‌بان اول این تیم نخواهم بود. این حق قانونی آنها بود اما اینکه در آخرین روز بازار این را به من اطلاع دادند خیلی کارم را سخت می‌کرد. با این حال من ترجیح دادم که از این تیم جدا شوم و به تیمی بروم که به طور منظم در آن بازی کنم چون می‌خواستم به جام جهانی بروم، اگرچه می‌دانستم حتی اگر دعوت شوم هم دروازه‌بان سوم خواهم بود اما تجربه حضور در جام جهانی در سن 21 سالگی فوق‌العاده می‌شد.»

زارعی ادامه داد: «این‌طور شد که من به لسیا رفتم و اگرچه سطح لیگی که قرار بود در آن بازی کنم پایین‌تر بود اما می‌دانستم که این فرصت را دارم به طور منظم بازی کنم و کاری که کی‌روش خواسته بود را انجام دهم. من یک فصل و نیم در آنجا بودم تا به تیم ملی دعوت شوم اما در یک بازی مقابل ریو آوه از ناحیه رباط مصدوم شدم و همه برنامه‌هایم نقش بر آب شد. من باقی فصل را از دست دادم و نتوانستم به روسیه بروم. ناراحت بودم اما وقتی که جام جهانی تمام شد، کارلوس کی‌روش با من برای غلبه بر این ناراحتی صحبت کرد و گفت باید ریکاوری کنم و این کار هفت ماه طول کشید.»

دروازه‌بان تیم ویلانوونسه گفت: «من از لیگ دسته دوم پرتغال و همچنین استقلال تهران پیشنهادهایی داشتم اما آن موقع ابتدای فصل بود و من هنوز به طور کامل ریکاوری نکرده بودم و هیچ‌کسی هم وقتی که شما آماده نباشید به توانایی‌های‌تان ایمان ندارد. من تصمیم گرفتم که به ویلانوونسه ملحق شوم چون این باشگاه حتی زمانی که مصدوم بودم، برایم ارزش قایل شد.

حالا می‌خواهم پاسخ اعتماد این تیم را بدهم. من می‌دانم در این تیم باید چه کار کنم و مطمئنم اینجا هستم تا به سطح کیفی بازی‌‌ام اضافه کنم. هدف من بازگشت به لیگ دسته اول پرتغال است و می‌دانم اگر در بازی‌ام همان کیفیتی را نشان دهم که مرا به پرتغال آورد، موفق خواهم بود. من الان کاپیتان تیم زیر 23 سال ایران هستم و می‌‌خواهم آنقدر باکیفیت باشم که به اردوی تیم ملی برای بازی در جام ملت‌ها دعوت شوم، چون می‌خواهم از اعتبار فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر دفاع کنم.»

پرتغال تیم ملی دروازه بان کارلوس کی روش جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر