کد خبر: 676918 A

کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم ملی پرتغال یک بار دیگر برای بازی‌های این تیم دعوت نشد و به این ترتیب بازی با لهستان و اسکاتلند بدون او برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، او که بیشترین بازی و گل زده را برای پرتغال در کارنامه دارد (85 گل در154 بازی)، در دو بازی قبلی پرتغال در ماه سپتامبر، یعنی بازی دوستانه با کرواسی و بازی ایتالیا در چارچوب لیگ ملت‌های اروپا به خواست خودش حضور نداشت.

این بازیکن 33 ساله که پنج بار عنوان بهترین بازیکن جهان را به خود اختصاص داده، آن موقع گفت بعد از انتقال از رئال مادرید به یوونتوس نیاز به زمان دارد تا خودش را با شرایط جدید منطبق کند و فرناندو سانتوس با خواسته‌اش موافقت کرد.

اخیرا یک زن، رونالدو را به آزار جنسی در سال 2009 متهم کرده و به گزارش روزنامه رکورد پرتغال، فوق ستاره یوونتوس در جلسه‌ای سه نفره با سانتوس و فرناندو گومز رییس فدراسیون فوتبال پرتغال تصمیم گرفتند که تا ماه نوامبر در بازی‌های ملی مشارکت نکند هرچند مشخص نیست دعوت نشدن او به ماجرای اخیر ربطی داشته باشد.

سانتوس در یک کنفرانس خبری گفت: «هیچ چیز مانع از این نمی‌شود که رونالدو در آینده برای تیم ملی بازی کند.» رونالدو که بعد از باخت به اروگوئه در یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 برای تیم کشورش بازی نکرده، در هفت حضور در ترکیب اصلی یوونتوس در لیگ ایتالیا سه گل زده و چهار گل ساخته.

او البته در لیگ قهرمانان توفیقی نداشته و در بازی اول تیمش با والنسیا اخراج شده، تیمش بدون او دو بازی ابتدایی خود را برده است.

پرتغال 19 مهر در لیگ ملت‌های اروپا با لهستان دیدار می‌کند و سه روز بعد در دیداری دوستانه به مصاف اسکاتلند می‌رود.

 

اسکاتلند بازی پرتغال تیم ملی علی دایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر