کد خبر: 676912 A

پیشنهاد الرایه به سرمربی السد

تا پیش از این قطری‌ها داور را مقصر شکست السد مقابل پرسپولیس می‌دانستند اما از گزارش اخیر الرایه این‌طور برمی‌آید که آنها بیشتر تقصیرها را متوجه سرمربی پرتغالی تیم‌شان می‌دانند.

به گزارش ایلنا، روزنامه الرایه نوشته: «دلیل شکست دور از انتظار السد مقابل پرسپولیس کاملاً روشن است؛ حضور کم تعداد بازیکنان در محوطه جریمه حریف. هر حمله السد را 8-7 بازیکن پرسپولیس به خوبی پوشش دادند. البته در نیمه دوم شرایط تا حدودی تغییر کرد و با تعویض‌های فریرا حداقل 7-6 بازیکن به محوطه جریمه پرسپولیس نزدیک شدند اما بازیکنان این تیم تمامی فضاها را به خوبی پوشش دادند و هیچ روزنه‌ای باقی نماند. به همین دلیل پاس‌های ناسالم بازیکنان السد بیشتر شد. این ‌بار خبری از حرکات بدون توپ نبود و سرعت در حملات السد دیده نمی‌شد. به طوری که پرسپولیسی‌ها برای سازماندهی دفاع‌شان فرصت کافی داشتند و هرگز غافلگیر نشدند.»

جالب اما توصیه‌های فنی نویسنده الرایه به فریرا است: «نکاتی هست که می‌تواند به السد در بازی برگشت کمک کند. آنها اگر مثل بازی رفت تا این حد پراشتباه نباشند، شانس جبران دارند. از سویی دیگر پرسپولیس در تهران دفاعی بازی نمی‌کند و دنبال ارائه یک بازی هجومی است. آنها در خانه و مقابل هوادارانشان در همان دقایق ابتدایی دنبال گلزنی خواهند بود چرا که می‌دانند پیروزی یک گله در بازی رفت ضامن صعود نیست. پس السد باید راه دفاع کردن و استفاده مناسب از ضدحملات را بداند. حسن الهیدوس باید در ترکیب اصلی باشد.

 در بازی رفت جناح چپ السد توان ایجاد موقعیت روی دروازه پرسپولیس را نداشت اما با حضور الهیدوس این جناح دوباره قدرتمند می‌شود.

اشتباه دیگر مربی پرتغالی استفاده از خوخی بوعلام در دفاع بود در حالی که او در مرکز زمین هزار بار بهتر است و همیشه یکی از بهترین‌ها. بهتر است فریرا در بازی برگشت 2-5-3 بازی کند و خوخی را به میانه میدان بازگرداند.»

 

بازی پرسپولیس پوشش زمین روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر