کد خبر: 676911 A

با بازگشت محمد انصاری و پایان محرومیت او، دغدغه‌های برانکو برای انتخاب ترکیب چهار نفره خط دفاع پرسپولیس مقابل السد در بازی برگشت آغاز شده.

به گزارش ایلنا، برانکو هنوز نمی‌داند باز هم از نعمتی در دفاع راست استفاده کند یا نه؟ با بازگشت انصاری و استناد به بازی‌های قبل، شجاع خلیل‌زاده به سمت راست خط دفاع می‌رود، انصاری و جلال حسینی در مرکز خط دفاع بازی می‌کنند و شایان مصلح هم در سمت چپ قرار می‌گیرد. این ترکیب، نخستین انتخاب برانکو، قبل از درخشش نعمتی مقابل السد بود. حالا اما اوضاع تغییر کرده و پرسپولیس دفاع راستی دارد که می‌تواند همچنان به او اعتماد کند. از طرفی تغییر پست شجاع خلیل‌زاده، بعد از بازی درخشان در دوحه و مهار بغداد بونجاح نمی‌تواند تغییری منطقی و معقول باشد. بنابراین شاید تصمیم برانکو، نیمکت‌نشینی مصلح در بازی برگشت باشد

برای موفقیت مقابل السد، پرسپولیس مجبور بود از یکی، دو بازیکن در پست غیرتخصصی استفاده کند. نمونه بارز این اتفاق در دفاع راست رخ داد. حسین ماهینی در دربی آسیب دید و پرسپولیس بدون دفاع راست به دوحه رفت تا مقابل تیمی بازی کند که اکرم عفیف را در سمت چپ خط حمله داشت. بازیکنی سرعتی، تکنیکی و 21 ساله که دو سال قبل بازی در لیگ بلژیک را هم تجربه کرده بود.

برای بازی در این پست، برانکو ایوانکوویچ سیامک نعمتی را انتخاب کرد. یک هافبک نفوذی با توانایی بازی در خط حمله که حالا باید در یک پست نا آشنا به میدان می‌رفت.

 نعمتی مقابل السد، نه تنها دور نخورد و اکرم عفیف را مهار کرد بلکه در نفوذها نیز چندین بار عبدالکریم حسن را در سمت چپ خط دفاع میزبان به زحمت انداخت و ثابت کرد که می‌تواند در پست جدید هم برای پرسپولیس یک بازیکن موثر باشد.

با بازگشت محمد انصاری و پایان محرومیت او، دغدغه‌های برانکو برای انتخاب ترکیب چهار نفره خط دفاع پرسپولیس مقابل السد در بازی برگشت آغاز شده. برانکو هنوز نمی‌داند باز هم از نعمتی در دفاع راست استفاده کند یا نه؟ با بازگشت انصاری و استناد به بازی‌های قبل، شجاع خلیل‌زاده به سمت راست خط دفاع می‌رود، انصاری و جلال حسینی در مرکز خط دفاع بازی می‌کنند و شایان مصلح هم در سمت چپ قرار می‌گیرد.

این ترکیب، نخستین انتخاب برانکو، قبل از درخشش نعمتی مقابل السد بود. حالا اما اوضاع تغییر کرده و پرسپولیس دفاع راستی دارد که می‌تواند همچنان به او اعتماد کند. از طرفی تغییر پست شجاع خلیل‌زاده، بعد از بازی درخشان در دوحه و مهار بغداد بونجاح نمی‌تواند تغییری منطقی و معقول باشد. بونجاح در حضور شجاع، شاید نتواند توانایی‌های خود را نشان بدهد اما اگر خلیل‌زاده به سمت راست برود، شاید تمام برنامه‌های پرسپولیس نیز به هم بریزد و مهاجم الجزایری خطرناک ظاهر شود.

بهترین راهکار برای برانکو چیست؟ کدام ترکیب می‌تواند انتخاب او باشد؟ انتقال شجاع از مرکز به سمت راست یا استفاده از سیامک نعمتی؟ حدود دو هفته تا بازی برگشت با السد باقی مانده اما قطعا برانکو به این فکر می‌کند که ترکیب خط دفاعی‌اش را چطور بچیند و از کدام بازیکنان سود ببرد؟ بازیکنانی که در ورزشگاه جاسم بن حمد موفق بودند یا آن‌هایی که قرار است به ترکیب پرسپولیس برگردند؟

برانکو شاید این ترکیب را آزمایش کند و به سیامک نعمتی در دفاع راست دست نزند. جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در مرکز، محمد انصاری در چپ و سیامک نعمتی در راست. با این ترکیب، شایان مصلح مجبور است روی نیمکت بنشیند و دوباره چشم انتظار حضور در زمین، این بار به‌عنوان بازیکن ذخیره باشد.

باید منتظر باشیم و ببینیم برانکو در نهایت کدام ترکیب را انتخاب می‌کند؟ شاید تا آن زمان، بازیکنی آسیب دید یا در بازی‌ها پاسخ اطمینان او را نداد. آن‌وقت برانکو می‌ماند و انتخاب ترکیب خط دفاع، این بار با دغدغه‌های کمتر..

 

بازی بلژیک پرسپولیس زمین مهدی مهدوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر