کد خبر: 676690 A

نا امیدی بابت میزبانی از عربستانی‌ها در ایران؛

طبق گفته مدیرعامل باشگاه ذوب آهن، نمایندگان ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا هم حق میزبانی از عربستانی‌ها در کشور خودمان را ندارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بحث میزبانی تیم‌های ایرانی از نمایندگان عربستان در چند سال اخیر مورد بحث بوده است و با وجود تلاش‌ها و رایزنی‌های متعدد مقامات فدراسیون با سران FIFA و AFC به نتیجه‌ نرسید و فصل گذشته هم نمایندگان کشورمان مجبور به میزبانی در زمین بی‌طرف شدند. با وجود اینکه خبرهایی پیرامون تلاش برای اصلاح این مورد در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در چند وقت اخیر شنیده می‌شد ولی سعید آذری، مدیرعامل ذوب آهن که یکی از نمایندگان ایران در فصل جدید لیگ قهرمانان است با ابراز نا امیدی از این بابت اعلام کرد که از الان باید به فکر کشور ثالث برای میزبانی باشند.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان درمورد اینکه ممکن است دیدارهای فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا میان نمایندگان ایران و عربستان در کشور ثالث برگزار شود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم مسائل را واقع‌بینانه دنبال کنیم. بازی با تیم‌های عربستانی به طور صد در صد دست فدراسیون‌های فوتبال و سازمان‌های لیگ دو کشور و AFC نیست. اگر امسال هم به تیم‌های عربستانی بخوریم، اتفاق سه فصل گذشته رخ می‌دهد. به جای اینکه تمرکز خود را روی راهکاری بگذاریم که هرگز وجود ندارد، تابع منافع کشورمان هستیم.

آذری درخصوص اینکه چرا وزارت امور خارجه به این مسائل ورود نمی‌کند، خاطرنشان کرد: این در تخصص من نیست و نمی‌توانم در این زمینه اظهار نظر کنم. ما در فضا زندگی نمی‌کنیم. ارتباطات در سطح بین‌المللی به خصوص در سطح بین‌المللی ورزشی، تابع تصمیمات دیپلماتیک کلان کشورهاست.

«از الان باید به کشورهای ثالث برای برگزاری دیدار مقابل نمایندگان عربستان فکر کنیم.»، وی در پاسخ به این پرسش که چرا مدیران ورزشی این موضوع را از وزارت خارجه درخواست نمی‌کند، گفت: تاکنون کدام تصمیم با هماهنگی مدیران ورزشی اتخاذ شده است؟ باید سیاست را به افرادی که تخصص آن را دارند، بسپاریم. ما مانند خیلی‌ها نیستیم که از عرصه سیاست در حوزه ورزش اظهار نظرهایی کنیم که خود مدیران ورزشی نیز چنین اظهار نظرهایی را نشنیدند. ورزشی‌ها اما راحت به سیاست ورود نمی‌کنند. ما توان و تخصص این موضوع را نداریم و این بر عهده دستگاه دیپلماسی است. آنچه که به ما اعلام کنند که منافع ملی کشور حفظ می‌شود، موظفیم آن را انجام دهیم. قصه بازی با تیم‌های عربستانی در کشور ثالث ادامه خواهد داشت.

لیگ قهرمانان آسیا سعید آذری ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر