کد خبر: 674549 A

وایبال قهرمانی جهان

فینالی رقابتهای والیبال قهرمانی جهان شب گذشته انجام شد و با قهرمانی لهستان به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، تیم ملی والیبال لهستان در دیدار فینال توانست با ارائه‌ی یک بازی برتر و تماشایی برزیل مدعی را شکست داده و به دومین عنوان قهرمانی متوالی خود در این رقابتها برسند . چهارسال پیش که لهستان میزبان مسابقات بود در فینال توانست برزیل را شکست دهد که اکثرا کارشناسان استفاده از امتیازات میزبانی را دلیل برد این تیم می‌دانستند و معتقد بودند که آنها با کمک هواداران خود بر برزیل غلبه کردند اما آنها در این دوره نیز نشان دادن آن قهرمانی به خاطر شایستگی‌های فنی خودشان بوده نه چیز دیگری.

لهستان شادی

شاگردان ویتال هنین در این مسابقه در تمام بخش‌های مسابقه نمایش برتری ارائه دادند و توانست در سرویس، دریافت، دفاع روی تور و استفاده از توپهای برگشت موفق عمل کرد و در سه ست پیاپی برزیل را شکست دهند. لهستان در این مسابقه برزیل را در سه ست با نتایج 28-26 ، 25-20 ، 25-23 شکست داده و مقتدرانه بر جایگاه اول تکیه بزند.

ویتال

بارتوژ کورک پشت خط‌زن نامدار تیم لهستان در این مسابقه فوق‌العاده عمل کرد تا تورنمنت خوب خود را تکمیل کرده و نشان دهد که بهترین پشت خط‌زن جهان در مقطع کنونی اوست . کورک در این مسابقه هر زمانی که لهستان دچار مشکل می‌شد به داد تیم خود رسیده و از توپهای مرده امتیاز کسب می‌کرد. کورک در این مسابقه توانست 24 امتیاز کسب کرده و به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود.

بارتوژ کورک

در پایان این رقابتها در بخش جوایز فردی لهستان پیشتاز بود و بازیکنان این تیم مزد تورنمنت عالی خود را با دریافت جایزه گرفتند.

بهترین بازیکن مسابقات : بارتوژ کورک از لهستان

بهترین دریافت کننده‌ها: کوبیاک از لهستان و سوزا از برزیل

بهترین مدافعان روی تور: لوکاس از برزیل و نوواکوفسکی از لهستان

بهترین پشت‌خط‌زن: متئو اندرسون از آمریکا

لیبرو: زاتورسکی از لهستان

پاسور: کریستینس از آمریکا

برترینها والیبال

برزیل لهستان والیبال قهرمانی جهان کورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر