کد خبر: 674446 A

ادعای رسانه‌های اروپایی به ویدئوی لویی فن خال

خبر حضور احتمالی لویی فان‌خال در رده ملی یا باشگاهی فوتبال ایران در رسانه‌های اروپایی بازتاب داشت.

به گزارش ایلنا، در اواخر هفته گذشته بحث حضور سرمربی اسبق بایرن مونیخ، منچستریونایتد و بارسلونا در رسانه‌های کشورمان مطرح شد. در پی شنیده شدن این شایعات، خبر حضور مربی صاحبنام سابق تیم ملی هلند در رسانه‌های اروپایی هم درج شد.

 سفری ویژه برای فان‌خال به ایران

سایت اسپورت‌نیوز هلند از جمله رسانه‌های خارجی بود که این موضوع را به عموم مخاطبین خود اطلاع داد: «لویی فان‌خال در رقابت‌های اروپایی درجه یک زیادی کار کرده اما آنگونه که رسانه‌های ایران می‌گویند سفری ویژه به ایران انجام خواهد داد تا گفت‌وگوهایی با فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه تراکتورسازی انجام دهد. فان‌خال 67 ساله نامزد مربیگری برای جانشینی کارلوس کی‌روش در تیم ملی و یا تراکتورسازی است.»

این سایت هلندی همچنین عنوان کرد هدایت تیم ملی ایران هم‌اکنون برعهده کارلوس کی‌روش پرتغالی است و اگر به تیمی دیگر برود، پستش خالی خواهد ماند و آنگاه فان‌خال می‌تواند برای جانشینی مطرح شود.

2 فرصت شغلی در ایران برای مربی سابق بایرن

سایت ت‌آنلاین هلند هم به همین موضوع پرداخت و نوشت: «واقعیت امر این است که او می‌خواست به مربیگری پایان دهد اما اکنون مسوولیت‌های جدید در انتظارش هستند. در ایران سرمربی اسبق بایرن مونیخ 2 موقعیت شغلی جدید پیش رو دارد. سرمربی سابق بایرن مونیخ طبق گزارش اکثر رسانه‌های ایران برای پست مربیگری در ایران مورد نظر است. انتظار می‌رود مربی 67 ساله برای گفت‌وگوهایی در ایران حضور یابد. گفته می‌شود یک موقعیت احتمالی کاری در تیم تراکتورسازی تبریز برای او خواهد بود. همان تیمی که هم‌اکنون ثروتمند‌‌ترین تیم در لیگ فوتبال ایران است. یکسری دیگر از گزارش‌‌ها می‌گویند فان‌خال امکان دارد جانشین کارلوس کی‌روش در تیم ملی ایران شود چراکه قرارداد سرمربی پرتغالی در فوریه آینده پایان می‌یابد.»

این رسانه همچنین عنوان کرد، گفته می‌شود تراکتورسازی از نظر اقتصادی در شرایطی است که مربی مثل فان‌خال را استخدام کند. برای فصل جاری این باشگاه جان توشاک ولزی را به‌عنوان سرمربی به همراه ملی‌پوشانی مثل اشکان دژاگه (بازیکن سابق هرتابرلین و ولفسبورگ)، مسعود شجاعی و احسان حاجی‌صفی را به خدمت گرفت اما در نهایت تیم با 10 امتیاز از 7 مسابقه در رده مایوس‌کننده ششم جدول است.

آیا مربی بایرن مونیخ یک‌بار دیگر کنار خط طولی خواهد ایستاد؟

روزنامه تاگس سایتونگ در گزارشی به همین موضوع پرداخته و برای مطلب خود از عنوان «آیا مربی بایرن مونیخ یک‌بار دیگر کنار خط طولی خواهد ایستاد؟‌» را انتخاب کرد و نوشت: «سرمربی سابق بایرن ممکن است بعد از 2 سال استراحت یک‌بار دیگر به‌عنوان مربی کار کند چراکه روز جمعه رسانه‌های ایران گزارش کردند فوتبال ایران انتظار او را می‌کشد.»

این رسانه که مقاله خود را بر مبنای گزارش خبرگزاری آلمان (DPA) منتشر کرده در ادامه به 2 فرصت احتمالی شغلی در ایران برای حضور در تیم تراکتورسازی یا تیم ملی ایران اشاره کرد.

زنوزی به دنبال سرمربی ترک‌تبار؛ فان‌خال گزینه تراکتور نیست

از وقتی لوییز فان‌خال سرمربی بزرگ هلندی ویدئویی منتشر کرد که در آن گفته بود قرار است سفری به ایران داشته باشد، شایعه شد او گزینه اصلی سرمربیگری تراکتورسازی تبریز است. در واقع خیلی‌ها مطمئن بودند که فان‌خال قرار است به‌عنوان سرمربی تراکتور مشغول به کار شود و جای جان توشاک را بگیرد. هواداران تبریزی هم خوشحال بودند و فکر می‌کردند این مربی بزرگ می‌آید تا تراکتور را به روزهای خوبی برساند. با توجه به شرایطی که مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز دارد، اصلا اتفاق عجیبی نیست که مربی بزرگی همچون فان‌خال هدایت این تیم را به عهده بگیرد اما ظاهرا حضور این مربی در تبریز منتفی است.

گفته می‌شود محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز این روزها در حال مذاکره با چند سرمربی ترک‌تبار است. با این خبر، شاید در همان ابتدا ذهن خیلی‌ها به سمت چند گزینه مشخص برود که احتمالا نخستین آن سنول گونش است. تبریزی‌ها علاقه خاصی به گونش دارند و قبلا هم بحث آمدنش به لیگ برتر ایران پیش آمده بود اما ظاهرا او فعلا نمی‌تواند به ایران بیاید چون گونش در حال حاضر سرمربی بشیکتاش است و در این تیم حضور دارد. گزینه دومی که به ذهن خیلی‌ها می‌رسد شاید مصطفی دنیزلی باشد اما دنیزلی هم با اینکه خاطرات خوبی از ایران دارد، به خاطر برنامه تلویزیونی‌اش نمی‌تواند به ایران بیاید. دنیزلی برنامه پرمخاطبی در تلویزیون ترکیه دارد که به خاطر آن نمی‌تواند در کشور دیگری مشغول به کار شود مگر اینکه در روز پخش برنامه، به کشورش برگردد. این مساله هم معمولا مورد موافقت باشگاه‌ها قرار نمی‌گیرد.

به این ترتیب همه ذهن‌ها به سمت فاتح تریم می‌رود. این سرمربی شاخص هم در فصل جدید در گالاتاسرای حضور دارد و با این تیم کار خود را پیش می‌برد. فاتح تریم فصل گذشته هم گزینه استقلال بود اما در نهایت توافق لازم صورت نگرفت تا حضور او در ایران منتفی شود که این بار هم به نظر نمی‌رسد شانسی برای حضور در ایران داشته باشد.

با این شرایط حدس زدن گزینه سرمربیگری تراکتورسازی تبریز سخت شد اما چیزی که مشخص شده این است که محمدرضا زنوزی فعلا فقط نظرش روی مربیان ترک‌تبار است و این مساله را اکثر اعضای تیم هم می‌دانند. آنها نمی‌دانند گزینه زنوزی چه کسی است اما می‌دانند که قرار است از ترکیه بیاید.

زنوزی این روزها بیشتر در ترکیه به سر می‌برد که همین مساله نشان می‌دهد احتمالا سرمربی آینده تراکتورسازی، ترک‌تبار خواهد بود. البته مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز در ترکیه هم دفتر دارد اما اخیرا ارتباط نزدیکی با فوتبال ترکیه و باشگاه بشیکتاش پیدا کرده که این مساله نشان می‌دهد بحث حضور مربی ترک‌تبار در تراکتورسازی محتمل‌تر است. به این ترتیب می‌شود گفت بحث حضور فان‌خال در ایران هیچ ارتباطی با باشگاه تراکتورسازی تبریز ندارد و باید دید او با چه هدف و دعوتنامه‌ای قرار است به ایران بیاید.

استقلال بایرن مونیخ رسانه فوتبال ایران تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر