کد خبر: 674444 A

علی قربانی مهره سوخته وینفرد شفر

علی قربانی را که از یاد نبرده‌اید؟ همان مهاجمی که فصل قبل، کم هم برای استقلال گل نزد اما همیشه مورد انتقاد رسانه‌ها و هواداران این تیم قرار داشت.

 به گزارش ایلنا، او وقتی دید جایی در فهرست وینفرد شفر ندارد، مذاکره با تیم‌های خارجی را آغاز کرد و در نهایت پیراهن اسپارتاک‌ترناوا در لیگ اسلواکی را پوشید. تیمی که این فصل در 3 جام مختلف از جمله لیگ و جام حذفی اسلواکی و همچنین لیگ اروپا حضور دارد و تلاش می‌کند نتایج آبرومندی به ‌دست بیاورد.

قربانی از وقتی پیراهن اسپارتاک‌ترناوا را پوشیده، در 3 بازی رسمی برای این تیم بازی کرده. 2 تا در لیگ و یکی هم جام حذفی. قربانی در لیگ اروپا هم روی نیمکت ترناوا نشست اما فرصت حضور در زمین را پیدا نکرد. ماحصل تلاش قربانی در این 3 بازی، به ثمر رساندن 3 گل بوده. آماری مناسب برای مهاجمی که نخستین تجربه حضور در فوتبال اروپا را پشت سر می‌گذارد.

مهاجم 28 ساله ایرانی، ابتدا در لیگ اسلواکی و بازی مقابل استرادا موفق شد گلزنی برای اسپارتاک‌ترناوا را تجربه کند. او 2 بار دروازه استرادا را باز کرد اما نتوانست مانع شکست 3 بر 2 ترناوا شود. قربانی در جام حذفی هم سومین گل خود را برای اسپارتاک‌ترناوا به ثمر رساند. او مقابل اسلووان موست 76 دقیقه در ترکیب ترناوا حاضر بود و توانست یکی از گل‌های این تیم را در روز پیروزی 3 بر یک این تیم وارد دروازه حریف کند.

آمار قربانی در اسلواکی، آمار جالبی است. 3 بازی و 3 گل زده، یعنی به ازای هر بازی، قربانی یک گل به ثمر رسانده. وقتی دقایق بازی قربانی را بررسی می‌کنیم به آمار جالب‌تری می‌رسیم. مهاجم سابق استقلال روی هم 178 دقیقه برای اسپارتاک‌ترناوا بازی کرده و 3 گل زده. هر 59 دقیقه یک گل که می‌تواند قربانی را ابتدا به ترکیب ثابت ترناوا برساند و او را به بازیکنی کلیدی در ترکیب این تیم تبدیل کند.

استقلال عذر علی قربانی را خواست و با توجه به جدایی مامه تیام، 3 مهاجم جدید جذب کرد. الحاجی گرو از اوسترسوند، مرتضی تبریزی از ذوب‌آهن و روح‌ا... باقری از خونه به خونه. آمار این 3 مهاجم، روی هم برابر با آمار گلزنی علی قربانی در اسپارتاک‌ترناوا است. باقری 28 ساله، 7 بار در لیگ برتر و یک بار در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن استقلال را پوشیده، 493 دقیقه در زمین حضور داشته و فقط یک گل به ثمر رسانده؛ گلی که مقابل السد و با اشتباه دروازه حریف به تور دروازه قطری‌ها رسید.

 الحاجی گرو که با هزینه‌ای فراوان، رضایتنامه خود را از اوسترسوند گرفت تا به لیگ ایران بیاید، 4 بار در لیگ برتر و یک بار هم در لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب استقلال حضور داشته و 281 دقیقه بازی کرده اما در گلزنی ناکام بوده؛ آماری ضعیف از مهاجمی که می‌گفتند قرار است جای خالی تیام را پر کند.

مرتضی تبریزی سومین مهاجمی است که استقلال برای پوشش نقاط ضعف خود در خط حمله جذب کرده. مهاجمی که بیشتر به‌عنوان بال در ترکیب استقلال بازی کرده و البته 2 گل هم به ثمر رسانده. آمار تبریزی، 7 بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، 623 دقیقه حضور در زمین و 2 گل زده است؛ آماری بهتر از 2 مهاجم دیگر استقلال که انگار قرار نیست با گلزنی آشتی کنند.

آمار قربانی را یک طرف بگذارید و این 3 مهاجم را طرف دیگر. او در 178 دقیقه 3 گل زده و این 3 مهاجم 1397 دقیقه در زمین حضور داشته و همین تعداد گل را وارد دروازه حریفان کرده‌اند.

 این آمار نشان می‌دهد استقلال در ورود و خروج بازیکن، فیلترها را رعایت نکرده و همین مساله ناکامی این تیم را بخصوص در خط حمله به همراه داشته.

 ناکامی تیمی که 399 دقیقه است در لیگ گل نزده و مقابل دروازه حریفان ناکام مانده. استقلال باید هم حسرت بازیکنانی را بخورد که ابتدای فصل به بهانه‌های واهی آنها را از دست داد. نمونه‌اش علی قربانی که هر یک از گل‌های او در اسلواکی، مثل پتکی است که بر سر مدیران استقلال کوبیده می‌شود.  

گزارش: حسین محمدی

استقلال بازی رسانه زمین فقر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر