کد خبر: 673847 A

داور بین المللی و موفق فوتبال ایران در شرایطی ششمین دربی خود را سوت زد که از اتفاقات رخ داده پیش از این بازی به هیچ عنوان رضایت ندارد.

به گزارش ایلنا، علیرضا فغانی بعد از ششمین قضاوت در دربی درباره این بازی گفت: «ما مثل بقیه بازی‌ها انرژی گذاشتیم هر چند دربی در کشور ما به گونه‌ای است که قبل و بعد از بازی‌ توهین‌هایی می‌شود که به نظرم اگر یک داور خارجی بیاورند بهتر باشد.»

وی در خصوص اینکه خطاهای بازی کمی زیاد بود گفت: «یکسری از دوستان ایراد گرفتند که خطا زیاد بوده ولی این دست داور نیست. اگر خطایی می‌شود دست ما نیست و این ممکن است با توجه به تاکتیک تیم‌ها باشد. متاسفانه یک جوی درست شده و یکسری مسائل از طرف برخی بازیکنان رعایت نمی‌شود و روز گذشته هم رعایت نشد. شاید بعضی مواقع ناظر انضباطی که در استادیوم حضور دارد تذکرات جدی بدهد. دیدید که ۲ بازیکن دو تیم سر برخوردی کوچک با هم درگیر شدند و همین باعث شد طرفداران دو تیم به هم سنگ بزنند. با این شرایطی که به وجود آمده من اصلا دوست ندارم برای این دو تیم قضاوت کنم همانطور که شاید آنها هم دوست نداشته باشند من برای آنها قضاوت کنم.» فغانی در خصوص اینکه مدعی شده بود این بازی را به زرگر بدهند گفت: «از ابتدای هفته که اعلام کردند من داور هستم در صفحات مجازی شروع به فحاشی به من کردند. چه استقلالی‌ها و چه پرسپولیسی‌ها. من خودم آبرویم را بیشتر از استقلال و پرسپولیس دوست دارم. نه من بلکه خانواده‌ام. اصلا رنگ قرمز و آبی برای من معنی ندارد. متاسفانه یکسری مسائل در کشور ما از بین رفته است. برخی خانم‌ها پیام دادند و از الفاظ رکیک استفاده کردند. خود من اصلا شور و شوقی برای قضاوت در این بازی ندارم. مثلا داور خارجی می‌آورند و قضاوت می‌کند و می‌رود و اصلا کاری هم به او ندارند.»

فغانی ادامه داد: «امثال من زیاد آمده‌اند و رفته‌اند و ما هم خواهیم رفت. من در جام جهانی بعدی هم شانس قضاوت دارم، اگر باشم با اسم ایران در جام جهانی آبروداری می‌کنیم ولی بحث این است که نتیجه گرایی در این فوتبال خیلی مهم شده است و لذتی که همه دنیا از این رشته می‌برند ما نمی‌بریم. برای من یکسری فحاشی‌ها عادی شده ولی می‌دانم اگر به کسی انرژی منفی بدهید به خودتان بر می‌گردد.»

وی گفت: «سنگی که به چشم کمک داور خورد اگر کمی پایین‌تر می‌خورد چه اتفاق تلخی می‌افتاد. به همه داوران انگ می‌زنند که استقلالی است یا پرسپولیسی. داوری که 900 هزار تومان حقوق می‌گیرد برایش طرفدار تیمی بودن چه ارزشی دارد؟»

 

استقلال پرسپولیس علیرضا فغانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر