کد خبر: 673696 A

سخنگوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم علیرضا فغانی را بهترین انتخاب برای قضاوت در دربی 88 دانست اما اعلام کرد: خطا روی علیپور پنالتی بود.

به گزارش ایلنا، سیدرضا غیاثی در مورد قضاوت علیرضا فغانی در دربی 88 متنی را به شرح زیر منتشر کرد:

بنام یزدان بخشاینده       

  بعد از به پایان رسیدن شهراورد تهران خیلی ها از من پرسیدند آیا هنوز هم بر عقیده ات مبنی بر بهترین و واجد شرایط بودن علیرضا فغانی برای مسابقه استقلال  با پرسپولیس پایبندی یانه؟؟ و یا خطای مدافع استقلال روی علیپور مهاجم پرسپولیس پنالتی بود یا نه ؟ جواب من در هر دو مورد مثبت است. اما از این منتقدان گرامی سوالی داشتم که کمتر پاسخی برای آن دریافت نمودم.                                                                           

سوال من این بود و خواهد بود اگر به جای او داور دیگری قاضی این بازی می شد با این بازیکنان و مربیان اختیار سرخود داخل میدان که بعد از هر سوت داور فغانشان از دست داور به هوا بلند می شد  و سبب تحریک سایر بازیکنان به بی انضباطی می شدند و خیل تماشاگران حاضر درورزشگاه را آشفته حال می کردند چه کسی را می توانست سرکوب کند و مقابل شان بایستد؟ آیا بازیکنانی که به ناحق بعد از هر سوت اعلام خطا دادشان به سکوها می رسید را چه کسی می توانست به راحتی او ساکت کند. اگر اعتبار جهانی او نبود آیا علیپور و هم تیمی هایش به همین راحتی از صحنه پنالتی می گذشتند و بازی در کمال آرامش به پایان می رسید؟

دوستان !!بازی آنقدر سخت و پر التهاب بود که داوری مثل او با آن همه سابقه مثبت در جهان داوری را در برنامه ورزش ومردم که بعد از بازی به روی آنتن رفت وادار می کند تا حرف ده سال پیش من را  که گفته بودم فشارها وسنگینی مسئولیت قضاوت این بازی چه قبل و چه بعد از بازی بر شانه داور شهر آورد آنقدر سنگین است که تا سال ها بعدگریبان داورش را رها نمی کند را بر زبان آورده و بگوید بهتر است برای بازی برگشت این دوتیم از داور خارجی استفاده شود تا این فشارهای آن بر دوش داوران ایرانی سنگینی نکند.

باور بفرمائید عیب در جای دیگری است لطفا جامعه داوری و به خصوص داور این بازی را به باد انتقاد نگیرید.

 

دربی 88 سیدرضا غیاثی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر