کد خبر: 673622 A

استقلال بدون هدف بازی می‎‌کند / بازیکن فحش می‌خورد؛ فدراسیون پول می‌گیرد

پیشکسوت استقلال تهران تقابل سرخابی‌ها در شهرآورد 88 را یکی از بدترین دربی‌های تاریخ اعلام کرد که دو تیم نمایش دور از انتظاری داشتند.

پیروز قربانی در گفت و گو با ایلنا، درباره نتیجه دربی 88 گفت: کاملا افتضاح بود؛ نمی‌دانم مربیان تیم چگونه می‌گویند بازیکنانشان خوب بازی کردند. این فوتبال آبروزیزانه بود نه دربی. سرمربیان دو تیم حالا تیمشان هر شرایطی که داشته باشد، این نتیجه رقم خورده و نمی‌دانم چه دلیلی دارد که بگویند بازی زیبا بود. بازی خواب آور بود بعد از 10 دقیقه تماشای این بازی به راحتی خوابتان می‌گرفت. 

پیشکسوت استقلال درباره اینکه گفته می‌شد پرسپولیس به خوبی استقلال را در زمین مسابقه مدیریت کرده است، گفت: مگر شرکت است که آنها بخواهند مدیریت کنند. این را متوجه نمی‌شوم اما فوتبال زشتی بود و یکی از بدترین دربی‌های تاریخ بود. 

قربانی درباره عملکرد خط حمله دو تیم اظهار داشت: مهاجم را شما باید زمانی بسنجید که هافبک‌های موقعیت گل  ایجاد کرده باشند. هیچ موقعیتی روی دروازه‌ها ندیدم. یک کار ترکیبی که از خط دفاعی آغاز شود و ثمره داشته باشد ندیدم. خداراشکر که سرمربیان دو تیم در این دربی خارجی بودند اگر ایرانی بودند اعدام می‌شدند. تبانی هم نبوده بالاخره؛ فراتر از افتضاح بود و بازی بار فنی نداشت که درباره آن صحبت کنیم.

قربانی درباره قضاوت علیرضا فغانی در دربی گفت: فغانی فراتر از آسیا و ایران قضاوت می‌کند و واقعا متاسفم که به او فحاشی کردند. ما صبر می‌کنیم کسی به جایی برسد و او را خراب کنیم. فغانی دیگر باید چکار می‌کرد.فکر می‌کنم فغانی باید لباس داوری نمی‌پوشید و چند گل هم برای دو تیم می‌زد تا طرفداران خوشحال شوند. او یکی از نخبه‌های ایران بوده و شایسته توهین نیست. ورزشگاه‌ها به مکانی تبدیل شده که تمامی مشکلات را آنجا به فحاشی تبدیل می‌کنند و راحت داور و بازیکنان را قضاوت می‌کنند که زننده است و باید اینگونه رفتارها را کنار بگذارند.

سرمربی سردار بوکان درباره اینکه استقلال در 8هفته گذشته لیگ برتر تنها 7 امتیاز کسب کرده، اظهار داشت: شفر باید بپذیرد این بازیکنان را در اختیار دارد و می‌تواند به نتایج بهتری دست پیدا کند. سرمربی با ابزاری که در اختیار دارد نتوانسته به ترکیب ثابتی دست پیدا کند و به غیر از بازی برابر ذوب آهن فوتبال بدون هدفی را ارائه کرده است. در حال حاضر استقلال چیز خاصی از خود نشان نداده و البته یکسری بازیکن جوان دارد که می‌توانند در آینده خودشان را نشان بدهند.

قربانی در پایان گفت: یک سوال از فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی دارم که چرا وقتی داور یا بازیکنی در زمین مسابقه از سوی طرفداران تیمی مورد حمله و فحاشی قرار می‌گیرند، جریمه کمیته انضباطی آن باشگاه باید به جیب فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی برود. این وسط به فردی که فحش خورده چه چیزی می‌رسد. به نظرم این خیلی مسخره است و دکان باز کرده‌اند که از این طریق درآمدزایی کنند. با این روش فرهنگ تماشاگران در ورزشگاه تغییر کرده است یا شاهد جلوگیری از چنین رفتارهایی هستیم؟ این سوال ذهن من را مشغول کرده است و حداقل مبلغی را به حساب بازیکن یا داور فحش خورده واریز کنند تا دلش نسوزد. کدام یک از این جریمه‌ها در راه توسعه فوتبال بوده و وضعیت ورزشگاه‌های ما نسبت به 10 سال گذشته چه پیشرفتی داشته‌اند؟ اینگونه فوتبال ما رشد نمی‌کند و امیدواریم شاهد چنین رفتارهای نباشیم.

استقلال تهران پیروز قربانی دربی 88
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر