کد خبر: 673312 A

با مصدومیت و کنار رفتن ماهینی؛

ماهینی آخرین بازیکنی بود که با کنار رفتنش جا را در ترکیب اصلی پرسپولیس برای مصلح باز کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دربی شماره 88 پایتخت اگر گل، هیجان و زیبایی نداشت ولی برای پرسپولسی تلفات داشت و حسین ماهینی با مصدومیت در این بازی و تشخیص پارگی رباط صلیبی از سوی پزشک تیم فهمید باید تا پایان فصل خانه نشین شود.

در شرایط سخت و بحرانی پرسپولیس که به شدت با کمبود بازیکن مواجه است و دست برانکو حتی برای چینش 11 نفر اصلی خودش هم بسته است، کنار رفتن یک مهره آن هم در پست مهم خط دفاع بدترین خبر ممکن بود و حالا این تیم در آستانه بازی‌های حساس آسیایی و ادامه رقابت‌های لیگ و جام حذفی تا قبل از باز شدن پنجره زمستانی باید با شرایطی سخت‌تر از قبل برابر رقبا صف‌آرایی کند.

مصدومیت ماهینی اگر برای پرسپولیس، برانکو و تمام بازیکنان این تیم اتفاق بدی بود ولی شاید برای شایان مصلح اتفاق خوبی باشد چرا که حضورش بعد از مدت‌ها در ترکیب اصلی تضمین شده به نظر می‌رسد.

پرسپولیس که در لیگ شانزدهم با مشکل نداشتن یک دفاع چپ تخصصی همراه بود عزم خود را برای جذب یک بازیکن در این پست جزم کرده بود تا بتواند از کیفیت بالای انصاری در دفاع میانی استفاده کرده و از حضور متناوب او، ربیع‌خواه، احمدزاده و ماهینی در پست غیر تخصصی دفاع چپ معاف شود ولی تلاش‌ها برای جذب سعید آقایی از تراکتورسازی به نتیجه نرسید و گزینه بعدی برانکو شایان مصلح، پدیده سپیدرود در لیگ یک بود که با وجود علاقه استقلال به جذب او، این بازیکن به اردوی پرسپولیس ملحق شد.

با این وجود شروع فصل نشان داد کار مصلح برای حضور در ترکیب اصلی آسان نیست و جذب همزمان شجاع خلیل‌زاده برای دفاع میانی و انتقال انصاری به دفاع چپ، مصلح را نیمکت نشین کرد و او به جای فیکس بودن تبدیل به یک مهره تعویضی برای برانکو شد که عملکرد خوبی هم از خودش نشان داده بود.

مصلح انگیزه خودش را از دست نداد و تلاش کرد و به ترکیب اصلی نزدیک شد ولی به هرحال ترافیک بازیکن خوب در پرسپولیس و اخلاق خاص برانکو که سخت به ترکیب خودش دست می‌زند همچنان مانع حضور ثابت این بازیکن در ترکیب اصلی می‌شد ولی پایان فصل هفدهم، بسته شدن پنجره پرسپولیس و جدایی نفراتی مثل صادق محرمی و فرشاد احمدزاده به نظر می‌رسید اینبار نوبت فیکس شدن مصلح است ولی بازهم جایی برای او در ترکیب اصلی و ثابت نبود و تنها وضعیت کمی نسبت به فصل قبل برای او بهتر شد و بیشتر به او بازی می‌رسید.

با این حال مصدومیت طولانی مدت ماهینی دیگر چاره‌ای جز فیکس کردن مصلح برای برانکو نذاشته و این بازیکن پس از یک سال و خورده‌ای تلاش به حق خود در ترکیب اصلی سرخپوشان می‌رسد. اگر فرض را هم بر این بگذاریم که در پنجره زمستانی نفرات جدید جذب سرخپوشان می‌شوند و باز جا برای مصلح تنگ خواهد شد بازهم حداقل 2 بازی حساس آسیایی، 7 بازی در لیگ برتر و چند دیدار هم در جام حذفی تا آن زمان فرصت است و میدان خوبی در اختیار مصلح قرار می‌گیرد تا توانایی‌هایش را با استرس کمتری به برانکو و هواداران پرسپولیس نشان دهد.

پرسپولیس حسین ماهینی شایان مصلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر