کد خبر: 673037 A

همه نگاه‌ها به دربی است و قطعا تا 48 ساعت بعد از آن نیز همه پیگیر اتفاقات این بازی بزرگ خواهند بود اما فوتبال ایران در هفته هشتم بازی‌های دیگری هم دارد که می‌تواند جذاب باشد.

به گزارش ایلنا، همزمان با تقابل مهم سرخابی‌ها، سپاهان در مسجد سلیمان به میهمانی تیم نفت این شهر می‌رود. سپاهان اکنون در جایگاه سوم جدول قرار دارد اما چشم به تساوی سرخابی‌ها، یا شکست پرسپولیس از استقلال و باخت پدیده مقابل پارس جنوبی جم دوخته تا بعد از سال‌ها به صدر جدول بازگردد. سپاهان در لیگ هجدهم نتایج مطلوبی به دست آورده و به لحاظ گلزنی در صدر تمام تیم‌های حاضر در لیگ برتر قرار گرفته است. زرد پوشان خط آتشی رعب آور را تشکیل داده‌اند و با اتکا به این ویژگی می‌کوشند بار دیگر قهرمانی لیگ را به دست آورند. گرچه نباید از همین پدیده که با شایستگی در صدر جدول قرار دارد، غافل بود

تیم یحیی گل‌محمدی ظرفیت‌های پنهانی دارد که بسیاری از مربیان لیگ برتر با آن آشنایی ندارند. بدون شک پدیده برای حفظ صدرنشینی وارد هفته هشتم خواهد شد و آنها نیز دوست دارند سرخابی‌ها به تساوی برسند، یا استقلال برنده این بازی باشد و سپاهان نیز امتیاز از کف بدهد تا احتمالا با کسب یک برد شیرین در جم فاصله امتیازی خود را با دیگر تیم‌ها افزایش دهند. حتما باید در این تقابل به پارس جم هم توجه داشت. تیمی که از فصل پیش تا به امروز چراغ خاموش جلو آمده و نتایج در خور توجهی به دست آورده است.

در این میان تراکتورسازی تبریز نیز برای خودش محاسباتی دارد. تراکتوری‌ها در حالی که نتایج مناسبی به دست نیاورده‌اند، خود را مدعی پنهان جام هجدهم می‌دانند. بعد از جدایی عجیب توشاک که منجر به سرمربیگری محمد تقوی شد، این تیم در مشهد نتیجه امیدوارکننده‌ای به دست آورد و با صدرنشین لیگ به تساوی رسید. تراکتور‌سازی اما جایگاه ششمی را در شأن خود نمی‌داند و در برنامه‌های کوتاه‌مدت خود به دنبال یک برد در خانه و یک تساوی در خانه حریف است تا آرام آرام به صدر جدول نزدیک شود. محمد تقوی در تازه‌ترین اظهاراتش به حفظ ترکیبی که در بازی با پدیده به کار گرفت اشاره کرد. بدون شک اگر او بتواند از امتیاز میزبانی بهره بگیرد و 3 امتیاز به اندوخته‌های تراکتورسازی اضافه کند، جایگاهش در تبریز محکم‌تر خواهد شد.

اما به احتمال زیاد یک بازی جذاب‌تر دیگر نیز روی پرده نمایش لیگ خواهد آمد. جایی که ذوب‌آهن شکست‌خورده در هفته قبل، مقابل آبادانی‌ها قرار خواهد گرفت. این بازی برای امید نمازی که سایه اخراج را روی سر خود می‌بیند بسیار مهم است. ذوب‌آهن حقیقتا در فصل جاری نتایج خوبی به دست نیاورده و چنانچه به همین رویه ادامه دهد، مدیران این باشگاه در راس کادر فنی تغییراتی ایجاد خواهند کرد. از سویی صنعت نفت آبادان هم نگرانی سقوط دارد. آنها در جدول جایگاه چهاردهمی را در اختیار دارند و این منوال می‌تواند تهدیدی بزرگ برای آینده این تیم باشد.

نساجی و سایپا نیز در هفته هشتم مقابل هم قرار می‌گیرند. این بازی برای جواد نکونام بسیار پراهمیت است. جواد مقابل دایی قرار می‌گیرد و اگر بتواند مچ کاپیتان سابق خود در تیم ملی را بخواباند فصل تازه‌ای در دوران مربیگری‌اش را آغاز کرده است. واقعیتی که درباره مربیگری نکونام در نساجی وجود دارد این است که تاکنون نتوانسته نتایج امیدوار‌کننده‌ای را رقم بزند اما بسیاری نساجی را تیمی می‌دانند که در نهایت در لیگ برتر خواهد ماند. موید این ادعا تساوی هفته قبل آنها با استقلال بود.

از طرفی اما سایپا هم به مانند سپاهان و تراکتورسازی چشم به جایگاه اولی پدیده دارد. علی دایی بعد از برد شاهکار هفته قبل به دنبال حداقل یک امتیاز از قائمشهر است تا امیدهایش برای بقا در دایره بالا‌نشین‌های جدول را زنده نگه دارد.

به بازی‌های هفته هشتم باید دیدار پیکان با سپیدرود را هم افزود. پیکان هفته پیش تقابل با صنعت نفت را به ناچار نیمه‌کاره به پایان برد اما قطع به یقین کمیته انضباطی این تیم را برنده اعلام خواهد کرد. با وجود این مجید جلالی که تیم یکدست و نسبتا جوانی را در اختیار دارد عمیقا به دنبال تداوم پیروزی‌ها است که سپیدرود به واسطه نتایج بسیار ضعیفی که در فصل هجدهم گرفته ظاهرا خوراک خوبی برای آنها به حساب می‌آید. سپیدرود به رغم آنکه فوتبال نسبتا مطلوبی بازی می‌کند اما عمیقا از نداشتن یک بازیساز و یک گلزن رنج می‌برد و بعید است که با این داشته‌ها شانسی برای بقا در لیگ داشته باشد.

بازی دلار سایپا فوتبال ایران مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر