کد خبر: 673036 A

فیفا مقررات جدیدی وضع کرده که در صورت تایید نهایی، می‌توانند منجر به شفافیت بیشتر شوند. این مقررات قرار است در ماه آینده در شورای فیفا بررسی شده و در صورت موافقت، تصویب شوند.

به گزارش ایلنا، به این ترتیب نقل و انتقالات بازیکنان شکل دیگری به خود خواهد گرفت. قرار است طبق مقررات جدید، پرداخت به باشگاه‌ها به شکل مناسبی انجام شود، مبالغ کمیسیون پرداختی به ایجنت‌ها مشخص باشد و همچنین یک سیستم الکترونیکی نقل و انتقالات بازیکنان ساخته شود که هم برای انتقالات بین‌المللی استفاده شود و هم برای نقل و انتقالات داخل کشورها. همچنین انتقالات قرضی بازیکنان محدود خواهد شد.

جانی اینفانتینو، رییس فیفا گفته است: «ما با همه در این باره مذاکره کرده‌ایم و بازیگران کلیدی این صنعت می‌دانند که نیاز داریم دست به اقدام بزنیم. همین شد که این طرح پیشنهادی را آماده کردیم. این نخستین گام در راه شفافیت بیشتر است. این مقررات جدید باعث خواهد شد مبالغ به باشگاه‌ها به شکل صحیحی پرداخت شود و بر سر مساله ایجنت‌ها، انتقالات قرضی و دیگر جنبه‌های سیستم انتقالات، یک توافق کامل حاصل شود.»

قرار است طبق مقررات جدید، یک مرکز برای مدیریت تمامی انتقالات در سراسر دنیا ایجاد شود تا دیگر انتقالات با تقلب نباشند. بر سر این مقررات جدید با ایجنت‌های مشهور هم صحبت شده و آنها هم با این طرح موافق هستند.

ویتوریو مونتالیانی، رییس کمیته سهامداران فوتبال گفته است: «از روحیه همکاری که در این فرآیند تاکنون دیده‌ایم بسیار راضی هستم. همه به شکل سازنده‌ای به بحث‌ها کمک و درک کرده‌اند که این مساله‌ای حیاتی است که به سود فوتبال خواهد بود. به این ترتیب توانسته‌ایم به توافقی همه‌جانبه برسیم تا طرح‌های پیشنهادی اصلاحی را عملی کنیم.»

صنعت فوتبال فیفا مقررات انتقالات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر