کد خبر: 672884 A

امیر عابدزاده که دو بار مقابل اسپورتینگ لیسبون بازی کرده و قرار است شنبه مقابل این تیم بازی کند، تنها بازیکن ماریتیمو است که برابر سبزپوشان پایتخت شکستی نداشته.

به گزارش ایلنا، ملی‌پوش 25 ساله ایرانی نخستین بار فصل گذشته در جام اتحادیه مقابل اسپورتینگ بازی کرد که با تساوی بدون گل به پایان رسید. این بازی در ورزشگاه آلوالاده اسپورتینگ برگزار شد.دومین بازی در لیگ پرتغال و در ورزشگاه باریروس در هفته آخر فصل 18-2017 بود که ماریتیمو توانست به برتری دو بر یک برسد.

دو تیم به تازگی در جام اتحادیه با هم روبه‌رو شدند. در این بازی که اسپورتینگ به برتری سه بر یک رسید، چارلز درون دروازه ماریتیمو ایستاده بود.طرفداران خوشبین اسپورتینگ شنبه امیدوارند که امیر سومین بار سرانجام مقابل این تیم تسلیم شود و طعم شکست را بچشد.

هواداران خرافاتی ماریتیمو معتقدند که این دروازه‌بان محبوب طلسم آنها مقابل اسپورتینگ است و آنها از آلوالاده با امتیاز برمی‌گردند. ماریتیمو با عابدزاده نتایج خیلی خوبی گرفته و در 21 باری که او درون دروازه ایستاده این تیم تنها سه شکست را تجربه کرده است.

 امیر در ژانویه 2017 به ماریتیمو پیوست، ولی شروع سختی داشت و تا پایان فصل در هیچکدام از بازی‌های لیگ به زمین نرفت. فصل بعد هم او در لیگ نقش ذخیره چارلز را داشت. سرانجام در جام اتحادیه و جام حذفی بود که فرصت بازی به عابدزاده رسید. پس از شکست 5 بر صفر مقابل بنفیکا در ورزشگاه لوز در هفته بیست و پنجم، دانیل راموس، سرمربی ماریتیمو تصمیم گرفت از امیر استفاده کند. پسر احمدرضا عابدزاده، دروازه‌بان افسانه‌ای ایران که در جام جهانی 1998 شماره یک این تیم بود، نخستین بار مقابل ستوبال در خانه در ترکیب قرار گرفت. او بعد از آن بازی توانسته جایگاهش به‌عنوان دروازه‌بان اصلی ماریتیمو را حفظ کند.

 منبع: آبولا

بازی پایتخت جام حذفی لیسبون ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر