کد خبر: 672865 A

منچستریونایتد در خانه مقابل ولورهمپتون با تساوی یک بر یک متوقف شد اما این بار این ژوزه مورینیو نیست که پای میز محاکمه می‌رود. واکنش‌ها به این اتفاق بین تمجید از ولورهمپتون که حقش هم بوده و زیر سؤال بردن الکسیس سانچس تقسیم شده است.

به گزارش ایلنا، ملی‌پوش شیلیایی تنها یک ساعت در زمین بازی دوام آورد قبل از آنکه تعویض شود و در این بازه زمانی فقط چند بار به صورت متناوب چشمه‌هایی از توانایی‌هایش را ارائه کرد که باعث شد این سؤال به وجود آید که آیا مورینیو دارد بهترین بازی‌ها را از او می‌گیرد و به شیوه‌ای اجتناب ناپذیر این سؤال که آیا او همان جایی هست که می‌خواهد بهترین بازی‌هایش را ارائه کند.

 3 گل در 23 بازی در تمام رقابت‌ها آمار خوبی نیست و با وجود حضور کامل در یک اردوی پیش فصل تابستانی – برای اولین بار در چند سال گذشته – سانچس هنوز در این فصل گل نزده است. این احساس حالا به خیلی‌ها دست داده که خرید سانچس در ماه ژانویه شبیه یک درمان کوتاه مدت بوده بدون آنکه آینده نگری طولانی مدت درباره آن وجود داشته باشد.

این بدان معنا نیست که یونایتد در خرید او اشتباه کرده است. من زمانی که این جابجایی اعلام شد، آن را تحسین کردم. درست که او قرارداد بزرگی بسته است (البته نه با قراردادهای دیوانه کننده فعلی) اما ورود او به من‌یونایتد برای خارج کردن هنریک مخیتاریان از لیستش و کسب درآمدی قابل توجه از فروش او کمک کرد.

همچنین این اتفاق منچسترسیتی را مجبور کرد در جایی دیگر به دنبال جایگزین سانچسی باشد که از ابتدای تابستان سال 2017 در صدد جذب او بود.

مهمتر از همه اینکه در آن زمان، یونایتد فکر می‌کند که سانچس می‌تواند یکی از آن بازیکنانی باشد که سرنوشت بازی‌ها را تغییر می‌دهد به خصوص در لیگ قهرمانان.

در آن زمان، یونایتد قرار بود در اروپا با سویا روبه‌رو شود و پیروزی‌اش در آن و صعود به مرحله یک چهارم نهایی را تقریباً قطعی می‌دانست. (این کار آنطور که یونایتد می‌خواست و همه ما می‌دانیم جواب نداد) و وقتی که شما در یک چهارم نهایی باشید هر اتفاقی ممکن است رخ دهد زمانی که شما یک دروازه‌بان مانند دخئا درون دروازه داشته باشید و یک مربی که کلی تجربه در این رقابت‌ها دارد.

این کار قطعاً یک ریسک بود اما ریسکی که می توانست سود بزرگی به همراه داشته باشد اما نه فقط از نظر مالی (که البته آن هم برای یونایتد مهم بود) بلکه از این نظر که به مورینیو ابزار لازم برای احیای اعتبار خود و تیمش را می‌داد.

اما این تصمیم نتیجه معکوس داشت که البته فقط به خاطر سانچس نبود چون او را به سیستم 3-3-4 برد که مناسبش نیست. پستی که مورینیو از سانچس در تیمش استفاده می‌کند مناسب او نیست و همین باعث شده یک چالش دیگر به چالش‌هایی که مورینیو در حال حاضر به قدر کافی دارد، اضافه شود.

بازی درمان رقابت زمین لیگ قهرمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر