کد خبر: 672861 A

با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی، جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ میلادی برگزار نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، در پی جلسه اخیر هیات اجرایی «اتحادیه جهانی کشتی» همزمان با رقابت‌های جوانان جهان در کشور اسلواکی، به دلیل نزدیک بودن زمان برگزاری مسابقات جهانی امسال با زمان مقرر برای برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در ایران، در نهایت تصمیم گرفته شد، جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۸ میلادی برگزار نشود.اتحادیه جهانی کشتی به دلیل برگزاری بازی‌های آسیایی جاکارتا، امسال مسابقات جهانی مجارستان را به جای شهریورماه اواخر مهرماه برگزار می‌کند و به همین دلیل کشورهای حاضر در جام جهانی کشتی فرنگی نیز اعلام کرده‌اند به دلیل فاصله کوتاه بین پایان رقابت‌های جهانی در اوایل آبان ماه با جام جهانی در اواسط آذرماه، نمی‌توانند شرایط مناسبی برای حضور در این رقابت‌ها داشته باشند، از این رو متقاضی لغو جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۸ شدند.

از طرف دیگر فدراسیون کشتی ایران نیز به دلیل جایزه ۱۱۰ هزار دلاری در نظر گرفته شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی برای تیم‌های برتر جام جهانی که با توجه به افزایش نرخ ارز در شرایط موجود، نیاز به چندین برابر تامین هزینه دارد، همچنین عدم اعمال تعهدات اجرایی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان در آماده‌سازی سالن مسابقات و نیز عدم انجام تعهدات مالی و مشارکتی خود با فدراسیون کشتی در تأمین هزینه‌های مربوطه، پیشنهاد اتحادیه را پذیرفت و تلاش خود را معطوف به برگزاری جام‌های جهانی ۲۰۱۹ در مشهد و تهران می‌کند.

نماینده اتحادیه جهانی کشتی اواخر هفته جاری از امکانات شهرهای مشهد و تهران، میزبانان جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال ۲۰۱۹ میلادی بازدید می‌کند.

در پی جلسه اخیر هیأت رییسه اتحادیه جهانی همزمان با رقابت‌های جوانان جهان در اسلواکی، زمان بازدید نماینده اتحادیه جهانی از ایران، برای میزبانی جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال ۲۰۱۹ میلادی قطعی شد.

بر این اساس قرار است «دولت تورلیخانوف» عضو هیأت رییسه اتحادیه جهانی کشتی و رییس شورای کشتی قاره آسیا به‌عنوان نماینده اتحادیه جهانی روز چهارشنبه هفته جاری با حضور در ایران از امکانات شهرهای مشهد مقدس و تهران به ترتیب برای میزبانی جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال ۲۰۱۹ بازدید و گزارش خود را در این زمینه به اتحادیه جهانی کشتی ارسال کند. طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی جام‌های جهانی کشتی فرنگی و آزاد آذرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

همچنین اتحادیه جهانی میزبانی شهر آستانه قزاقستان به‌عنوان میزبان مسابقات جهانی 2019 را که پیش از این نیز اعلام شده بود، مورد تایید قرار داد. در این مسابقات شش کشتی‌گیر برتر اوزان المپیکی، سهمیه المپیک را برای کشورشان به دست می‌آورند.

ایران قزاقستان کشتی فرنگی مشهد جام جهانی کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر