کد خبر: 672849 A

منشا بهتر است یا طارق؟

حضور دو بازیکن عراقی و تاثیرگذار در ترکیب استقلال و پرسپولیس به جذابیت‌های دربی امروز افزوده است.

به گزارش ایلنا، بشار رسن در این فصل آماده‌تر از فصل گذشته نشان داده و بعد از نمایش‌های دیدنی خود، حالا تبدیل به بازیکن اصلی پرسپولیس شده است. او در سیستم 2-4-4 لوزی تیمش در سه بازی اخیر، نقش راس لوزی را بازی کرده و حالا بازیساز اصلی سرخ‌هاست. بشار تکنیک لازم برای برداشتن بازیکن مقابل خود و ارسال پاس‌های کلیدی را دارد و با اینکه هنوز در پرسپولیس گل نزده اما نمایش اخیرش مقابل سپیدرود و حتی بازی برگشت مقابل الدحیل ثابت کرد می‌تواند برای استقلال هم تهدیدی جدی باشد.

بشار که در اوج جوانی دربی بزرگ عراق بین نیروی هوایی و الزورا را تجربه کرده فصل قبل در نخستین حضورش در دربی تهران نمایشی فوق‌العاده داشت و تا وقتی در زمین بود بهترین بازیکن تیمش به حساب می‌آمد تا اینکه مصدوم شد و جای خود را به مسلمان داد.

پرسپولیس اما مقابل استقلال نمی‌تواند از او به‌عنوان یک برگ برنده یاد کند، چون استقلالی‌ها همتای او را در تیم خود دارند. طارق همام که به‌عنوان بهترین بازیکن لیگ عراق در فصل گذشته به استقلال آمده طی دو سه بازی اخیر آبی‌ها به ترکیب اصلی تیمش رسیده است و حالا یکی از مردان اصلی شفر به حساب می‌آید. طارق هم تا حدودی مثل بشار شکننده و ظریف بازی می‌کند اما تکنیک بالایی دارد و می‌تواند با پاس‌های کلیدی و بهم ریختن خط دفاع حریف نقشی مهم در خط میانی تیمش ایفا کند.

البته طارق نخستین بار است که دربی تهران را تجربه خواهد کرد و باید دید در جو سنگین این بازی کارآیی لازم را خواهد داشت یا خیر.با این تفاسیر پرسپولیس و استقلال هر دو از یک هافبک عراقی خوش تکنیک، بازیساز و خوش نقش بهره می‌برند که جدال آنها در دربی عصر پنج‌شنبه می‌تواند تماشایی از آب در بیاید. این دو بازیکن عراقی که سال 2016 با تیم زیر 23 سال عراق در رقابت‌های قهرمانی آسیا سوم شدند حالا عضو تیم ملی کشورشان هم هستند و ارتباط خوبی با یکدیگر دارند. آنها با یک مدیر برنامه به تیم‌های تهرانی پیوسته‌اند و تقابل‌شان حتما دیدنی خواهد شد.

استقلال استقلال و پرسپولیس تیم ملی زمین مسلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر