کد خبر: 672844 A

تقریبا تمام بازی‌های فصل قبل و شروع این فصل پرسپولیس بازی را با دو هافبک دفاعی شروع کرد که در امتداد هم مرکز زمین را در اختیار گرفته و اینطور بازیسازی تقریبا به کناره‌ها محدود می‌شد.

به گزارش ایلنا، در این شرایط فصل قبل ترافیک شدیدی در کناره‌های زمین ایجاد شد تا جایی که محسن مسلمان تبدیل به نیمکت نشین صرف شد و به ستاره‌ای مثل بشار رسن بازی نمی‌رسید. حتی سیامک نعمتی هم شانس زیادی برای بازی حداقل در نیم فصل اول پیدا نکرد.پرسپولیس این فصل را هم با همان سیستم آغاز کرد اما در سه بازی با سیستم 2-4-4 لوزی به میدان رفته است. برانکو تیمش را در بازی رفت و برگشت مقابل الدحیل و دیدار اخیر با سپیدرود با سیستم 2-4-4 لوزی به زمین فرستاد. در بازی با سپیدرود که مشخص بود نوراللهی به‌عنوان تنها هافبک دفاعی درون زمین است اما در دو بازی دیگر که برانکو همزمان از حضور نوراللهی و کمال استفاده می‌کرد، شماره 8 در نقش هافبک کناری به میدان رفت تا لوزی شکل بگیرد.

حالا و در شرایطی که پرسپولیس تمام بازیکنانش را برای دربی در اختیار دارد باید دید از سیستم لوزی استفاده خواهد کرد یا خطی اما در هر صورت یکی از بین سیامک نعمتی و منشا قربانی خواهد شد.در واقع اگر خط میانی چهار نفره سرخ‌ها را با حضور نوراللهی، کمال، عالیشاه و رسن تصور کنیم از بین نعمتی و منشا یکی باید در خط حمله کنار علیپور بازی کند. احتمال دیگر هم این است که نعمتی یکی از چهار هافبک برانکو باشد که در این صورت یکی از بین کمال، نوراللهی، رسن یا عالیشاه

نیمکت نشین خواهد شد.

برانکو اگر بخواهد با سیستم لوزی تیمش را به زمین بفرستد شاید بیرون گذاشتن کامیابی نیایی که در دیدار با السد هم محروم است عقلانی به نظر برسد و مسابقه با استقلال ماکتی از آن بازی مهم‌تر شود اما بعید است ایوانکوویچ چنین ریسکی را متحمل شود و اگر قرار به استفاده از سیستم لوزی باشد باز هم کامیابی نیا را در میدان قرار خواهد داد و نوراللهی هافبک کناری می‌شود.

هواداران پرسپولیس البته نشان داده‌اند که معمولاً سیستم لوزی را به سیستم‌های دیگر ترجیح می‌دهند و بر این باور هستند که پرسپولیس در این سیستم هجومی‌تر بازی می‌کند. این اما در حالی است که کادر فنی سرخ‌ها سیستم دیگری را همزمان با سیستم لوزی در تیم تقویت می‌کنند تا بسته به بازیکنانی که در اختیار دارند و شرایط بازی پیش رو، سیستم مورد نظر خود را از بین این دو، انتخاب می‌کنند. در واقع انتخاب سیستم بازی در پرسپولیس کاملاً براساس مطالعه و ارزیابی انتخاب می‌شود.

استقلال بازی پرسپولیس ترافیک زمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر