کد خبر: 672779 A

دربی 88 در حالی به انجام می رسد که شکست رد آن می تواند باری هر یک از دو تیم عواقبی را در پی داشته باشد.

به گزارش ایلنا، چیزی تا آغاز دربی هشتاد و هشتم باقی نمانده و تنها چند ساعت پیش روی هواداران این دو تیم است. بی تردید در این مسابقه که ویترین فوتبال کشورمان هم به حساب می آید هر دو تیم به تنها چیزی که فکر می کنند؛ پیروزی و کسب سه امتیاز است.

پرسپولیس در حال حاضر با 15 امتیاز تیم دوم جدول رده بندی به شمار می رود و در لیگ قهرمانان هم به نیمه نهایی رسیده است. آنها در بهترین وضعیت ممکناز لحاظ روحی به سر می برند و فشار کمتری را نسبت به رقیب سنتی خود روی دوش های خود حس می کنند. آبی پوشان با هدایت وینفرد شفر در شرایط سختی قرار دارند. آنها در لیگ با اینکه یک بازی کمتر انجام داده اند اما تیم یازدهم جدول رده بندی به حساب می آیند. در لیگ قهرمانان آسیا هم حذف شدند تا سه ستاره شدنشان در آسیا به آینده موکول شود و همه اینها هواداران این تیم را به شدت ناراحت کرده و دربی، آخرین سنگر تیم آبی پوش پایتخت خواهدبود.

اگر تساوی را کنار بگذاریم قطعا در پایان 90 دقیقه یکی از دو تیم برچسب برنده بودن را در کنار نام خود یدک می کشد و دیگری عنوان تیم بازنده را. حال ببینیم وقتی ساعت حدود 20:30 دقیقه را نشان داد تیم بازنده چه حس و حال و شرایطی را تجربه می کند.

اگر پرسپولیس بازنده دربی باشد:

پرسپولیس

وقتی بازی به اتمام رسید می شود تقریبا با اطمینان گفت که هواداران تیم سرخپوش تهرانی برای سرمربی و بازیکنانشان ایستاده کف خواهند زد. آنها با کمترین موجودیت ممکن روی نیمکت به نیمه نهایی آسیا رسیده اند و باید 5 روز دیگر با السد پیکار کنند. در لیگ برتر هم هنوز چیز خاصی را از دست نداده اند و از تیم رقیب همچنان بالاترند. پس دلیلی برای شکوه و اعتراض نیست.

اما باخت دردربی، آن هم دربی پایتخت عواقب خاص خود را دارد. شکست در این دیدار برای پرسپولیس یعنی کم شدن روحیه بازیکنان به طرز قبل توجهی قبل از بازی سرنوشت ساز مقابل السد در قطر. آنها برای دومین بار پیاپی در برابر رقیب سنتی خود شکست خورده اند و هر چه قدر هم که هواداران خم به ابرو نیاورند بازهم در فضای مجازی اتفاقات منفی رخ خواهد داد که پیش از جدال در جاسم بن حمد، برای تیم مضر خواهد بود.

شکست در این دیدار می تواند نقاط ضعف و روی شکست پذیر پرسپولیس را هم به فریرا و بازیکنان السد نشان دهد. آنها می توانند با این خودباوری که پرسپولیس آن روحیه سابق را ندارد وارد میدان می شوند و قطعا این نمی تواند نشانه مثبتی باشد. از طرفی خود بازیکنان هم از لحاظ روحی دچار ضعف شده اند و انرژی های قبلی بابت برد هیجان انگیزمقابل دحیل برایشان از بین رفته است.

اگر استقلال بازنده دربی باشد:

استقلال-تراکتورسازی

طبیعتا دربی 88 برای استقلال حساسیت و اهمیت دو چندانی دارد. آنها اگر در این مسابقه شکست بخورند باید منتظر واکنش هواداران عصبانی خود باشند. بیش از همه مدیریت باشگاه و شاید وزارت ورزش شایددوباره سیبل شوند و در درجه بعدی اعتراضات به سمت بازیکنان خواهد رفت. شاید شفر تنها کسی باشد که از گزند هواداران همچنان درامان خواهد ماند. نتایج درخشان او در فصل قبل سکوها را فعلا با او موافق نگه می دارد. اما قطعا صدای اعتراض را می توان با صدای رسا شنید.

فاصله استقلال با پرسپولیس با در نظر گرفتن یک بازی کمتر به 11 امتیاز می رسد. این یعنی تقریبا این فصل هم قرار گرفتن بالای تیم رقیب باید به دست فراموشی سپرده شود. یعنی رویای کسب چهارمین قهرمانی باید برای حداقل یک فصل به تعویق بیفتد و بازهم ماجراهای فصل قبل با منصوریان تکرار شود.

بی تردید شکست در مسابقه شهرآورد، جایگاه شفر را هم روی نیمکت  متزلزل خواهد کرد. پیرمرد 68 ساله با فشار دو چندان از سوی هواداران و پیشکسوتان روبرو می شود و برای کسب تنها یک برد در 7 بازی باید پاسخگو باشد.

در فضای مجازی و بیرون از زمین هم شرایط بسیار وخیم تر از قبل می شود. پرسپولیسی ها بعد از اینکه تیمشان به نیمه نهایی آسیا رسید و استقلال در انجام دادن این ماموریت ناکام ماند حسابی کری خواندند و حالا بعدازپیروزی در شهرآورد این مساله شدت بیشتری خواهد گرفت.

بازیکنان هم قطعا روحیه خود را برای ادامه فصل از دست می دهند. آنها بهترین زمان برای بازگشت را از دست داده اند. خیلی ها باید قید حضور در ترکیب اصلی را برای مدت ها بزنند و منتظر زلزله شفر در درون زمین باشند. در یک کلام شکست در دربی، شرایط آبی ها را در وضعیت قرمز قرار می دهد.

پرسپولیس استقلال تهران دربی 88
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر