کد خبر: 672631 A

برانکو یک مربی خوب و آدم دوست داشتنی است

سرمربی استقلال در خصوص تقابل تیمش مقابل پرسپولیس صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، وینفرد شفر با حضور در نشست خبری بازی با پرسپولیس اظهار داشت: همیشه در حالت عادی با شما دست می دادم اما امروز تعداد زیاد است اما به همه سلام می گویم و از دیدار با شما خوشحالم. شب گذشته یک مهمانی بسیار خوب از سوی باشگاه برگزار شد و تمامی اعضای باشگاه از جمله کادر مدیریتی، کادرفنی، بازیکنان، مسئولان و افراد بزرگ و بازیکنان سابق باشگاه مانند علی جباری، نصرالله عبداللهی، قراب و دیگر بازیکنان بزرگ باشگاه حضور داشتند. از این بابت بسیار خوشحالم. خوشحالم ک باشگاه بازیکنان قدیمی خود را فراموش نکرده و این موضوع برای هویت باشگاه بسیار خوب است. به این موضوع افتخار می کنم و خوشحالم که عضو خانواده استقلال هستم.

وی افزود: مدیرعامل باشگاه شب گذشته درباره مسائل مختلفی صحبت کرد. درباره بازیکنان، گذشته، آینده و تیم جدیدی که داریم، صحبت های خوبی انجام دادند. همه ما مانند یک خانواده هستیم و ایشان همه را حمایت کردند و ما نیز از ایشان حمایت می کنیم و می دانم که با ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه تیم خوبی برای آینده می سازیم. ما بازیکنان جوان، با استعداد و خوبی در اختیار داریم و در تیم ما همه با هم هستند و مثل یک خانواده هستند و کار خود را انجام می دهند.

سرمربی استقلال در مورد دربی گفت: دربی بسیار فوق العاده است. من دربی را واقعا دوست دارم زیرا یک بازی خیلی بزرگ است. من دو دربی قبلا در ایران داشتم و چندین دربی را نیز به عنوان بازیکن و مربی در کشورهایی مانند آلمان پشت سر گذاشتم. دیدار ما با تیم جاماییکا برابر آمریکا نیز یک دربی بود که ما برنده شدیم. اهمیت دربی باعث شده همه در اینجا باشیم و همه تب دربی دارند. ما در روزهای قبل تیم خود را از نظر ذهنی و تاکتیکی اماده کردیم. وقتی نیمی از ورزشگاه برای میزبان و مهمان باشد، بسیار خوب است. بازیکنان ما جوان هستند و برخی در تیمی بازی می کردند که 5 هزار تماشاگر داشت اما حالا باید در ورزشگاه پر از تماشگار باید بازی کنند و ما آنها را از نظر ذهنی و تاکتیکی آماده کردیم.

شفر در ادامه گفت: ما بازی های مختلف پرسپولیس را آنالیز کردیم. کارهای تاکتیکی آنها را مرور کردیم و هر دو دیدار این تیم را برابر الدحیل تماشا کردیم. اکنون خیلی از تیم ها پرس می کنند و پرسپولیس نیز این کار را در تهران برابر الدحیل خوب انجام داد. این خیلی خوب است که با همه وجود 93 دقیقه بجنگیم و همه توان خود را در زمین بگذاریم. از لیگ قهرمانان آسیا کنار رفتیم اما می توانیم در دربی برنده باشیم و باید شجاعانه بازی کنیم. می دانم 50 هزار تماشاگر در آزادی و میلیون ها هوادار ما را تماشا می کنند و با حمایت آنها می توانیم قوی تر باشیم. بعد از تمرین امروز، یازده بازیکن اصلی خود را انتخاب می کنم. هنوز شرایط نهایی نیست اما می دانم که بازیکنان صد در صد توان خود را در زمین می گذارند.

سرمربی استقلال افزود: نکته آخر اینکه دربی همیشه یک هیجان بسیار بزرگی دارد. نه فقط داخل بلکه خارج از زمین. امیدوارم مثل سال گذشته نیز دربی به خوبی برگزار شود و هیچ مشکلی داخل ورزشگاه نباشد. سال گذشته این اتفاق رخ داد و من از این بابت خوشحالم و همیشه باید به داور احترام گذاشت. همه اتفاقی که در آبادان رخ داد را دیدید که ناراحت کننده بود اما مهم این است که هواداران مانند سال گذشته بدون مشکل به خانه خود بروند.

شفر در پاسخ به این سوال که در دربی با یک هافبک دفاعی و به سبک هجومی بازی می‌کنید یا نه، گفت: از سوال شما بسیار خوشحال شدم و می توانم خوب راجع به آن صحبت کنم. در بازی آخر ما یک بازیکن در پست شماره 6 و دو بازیکن در پست شماره 10 و 8 داشتیم. اما مشکل ما این بود که یک بازیکن نیز به پست شماره 6 اضافه می شد. یکی از این بازیکنان باید به حمله اضافه شود و نباید هافبک دفاعی باشد. ما سال قبل با امید ابراهیمی و باقری خوب این کار را انجام دادیم. روی کاغذ شاید دو نفر باشند اما در خط حمله باید یک نفر اضافه شود. برابر السد و تراکتور این کار را خوب انجام دادیم و برابر تراکتورسازی حتی با این روش گلزنی هم کردیم. بازیکنان باید کاری که ما می گوییم را انجام دهند تا مشکلی نباشد.

وی در مورد اینکه اگر دربی 90 به 10 می‌شد تاثیری در عملکرد استقلال داشت یا نه، گفت: دربی 90 به 10 نیست و بازی 50-50 است و این بهترین تصمیمی است که اتخاذ شد. وقتی 90 درصد هوادار در ورزشگاه باشد، اتفاق خوبی نیست. اوایل که اینجا آمدم، عکس آزادی پر از تماشاگر را دیدم که نصف آبی و نصف قرمز بود و این عالی است.

سرمربی استقلال در مورد وضعیت روزبه چشمی گفت: طبیعی است بعد از بازی با روزبه چشمی درباره کارت زرد اول و دوم صحبت کردیم. موضوع کارت زرد دوم نبود و کارت زرد اول بود. همه می دانند که نباید با داوران سنگاپور و مالزی خیلی صحبت کرد و باید به آنها لبخند زد. روزبه بازیکن و مدافع بسیار خوبی است و برابر مراکش خوب بازی کرد. او به حمایت ما نیاز دارد و حمایت کامل من را دارد و می دانم که برای دربی کاملا آماده است.

شما چگونه می گویید تیم از نظر تاکتیکی خوب و هماهنگ نیست. در حالت عادی نمی خواهم راجع به گذشته صحبت کنم و باید راجع به آینده صحبت کنم و این آخرین بار است که می گویم. نیمی از تیم ما در پایان فصل رفتند و 6 بازیکن جدید آمدند. فصل گذشته در 3 ماه تیم خوبی ساختیم و در پایان فصل در جمع 8 تیم برتر آسیا بودیم. تیم ساختن مانند فشار دادن دکمه نیست. وقتی زبان شما فارسی است، نیاز به زمان دارید تا انگلیسی صحبت کنید. وقتی بازیکنی از تیمی می آید که با سبک ما تفاوت دارد، در شرایط تاکتیکی جدید نیاز به زمان دارند. برخی مسائل و انتقادات شاید به آنها فشار وارد کند ولی به صورت ذهنی و عملی برای یادگیری به زمان نیاز دارند. مطمئن باشید که مانند سال گذشته تیم خوبی خواهیم داشت و مانند بازی های کامپیوتری یک اتفاق با زدن دکمه نمی افتد. گواردیولا در سیتی گفت که نیاز به زمان دارد. سرمربی دورتموند نیز بعد از حضور در این تیم گفت برای نتیجه گرفتن نیاز به زمان دارد و مطمئن باشید هواداران نیز می دانند که ما می جنگیم تا به نتیجه برسیم.

وی در مورد رویارویی با برانکو هم گفت: برای اجلاس فدراسیون فوتبال آسیا 3 روز در شانگهای کنار آقای برانکو بودم. به ایشان علاقه دارم و ایشان انسان خوبی است.

خبرنگاری در مورد احتمال برکناری شفر بعد از دربی پرسید که مدیررسانه‌ای استقلال در واکنش به این سوال گفت که سرپرست باشگاه اعلام کرده از آقای شفر حمایت می کند و نتیجه دربی تاثیری در این موضوع ندارد.

شفر در پایان در مورد برتری پرسپولیس در پیش‌بینی‌های دربی گفت: هواداران استقلال اگر بگویند ما دربی را نمی بریم، هواداران خوبی نیستند. هوادار هر تیمی باید راجع به برد تیم خود صحبت کند. این دربی یکی از بزرگترین دربی ها نه فقط در آسیا است و از آلمان با من تماس می گیرند و شاید یک شبکه تلویزیونی آلمانی به ایران بیاید. در دربی اول به من می گفتند که باید برنده باشیم و تنها این را می خواستند اما هواداران دیدند ما جنگیدیم و ما را تشویق کردند با وجود شکست. من نگرانی از بابت دربی ندارم و نگرانی من تنها زمانی است که تاریخ تولد همسرم و یا تاریخ سالگرد ازدواجم را فراموش کنم.

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر