کد خبر: 672609 A

به قلم سعید قرائی؛

داستان حضور علی سامره برروی نیمکت تیم مس رفسنجان به پایان هدف گذاری سه ساله خودش نرسید همانطور که داستان حضور احمد نخعی برروی نیمکت مس کرمان نیز یک فصل کامل را برای خود ننوشت واین اتفاقی بسیار تلخ حداقل برای جامعه مربیان فوتبال کرمان می‌باشد.

به گزارش ایلنا، سال گذشته که موج حضور مربیان کرمانی برروی نیمکت تیم‌های بزرگ لیگ یکی با حضور چهره‌هایی مثل نخعی، سامره و حتی آرش برهانی بلند شد، خیلی از اهالی فوتبال کرمان امیدوار بودند که نسل جدید مربیان کرمانی که اعتماد نیمکت ‌های بزرگ را به خود جلب کرده‌اند، بزرگراهی برای سایر مربیان کرمانی جهت رسیدن به نیمکت‌های فوتبال ایران فراهم کنند.

اما بهرشکل با شکست سنگین هفته‌ی قبل مس رفسنجان در خانه برابر شهرداری تبریز، این پروژه عملا با شکست مواجه شد تا مربیان کرمانی نیز حالا از راهی دیگر برای رسیدن به این نیمکت‌ها تکاپوی خود را آغاز کنند.

اینکه جامعه‌ی فوتبال کرمان وشخص مربیان جوان استان تا چه حد برای سعادت خود از این پروژه حمایت کردند ویا اینکه با یک بسیج و اتحاد نانوشته میان خود، جامعه فوتبال کرمان را مجاب به حمایت از این پروژه کردند بماند اما حالا به طورقطع ویقین، کار سایر مربیان بومی برای جلب اعتماد جهت نشستن برروی نیمکت‌های بزرگ سخت‌تر می‌شود.

سختی از آن حیث که حالا مربیان کرمانی باید خود دست به کسب اعتبارات بزرگ بزنند و در تیم‌های فعلی خود در لیگ‌های پایه، نتایج بسیار بزرگ‌تر از همه‌ی سال‌های قبل کسب کنند تا خود را در دید حفظ نمایند.

زمانی که احمد نخعی بهرشکل تیم فوتبال مس ب را از رقابت‌های لیگ دسته سه به دسته دوم رساند، اشتیاق فوتبال کرمان برای اعتماد به مربیان بومی را دید... نخعی پاداش آن صعود را با نشستن برروی نیمکت تیم بزرگسالان مس خیلی زود دریافت کرد وشاید این مهمترین انگیزه برای دیگر مربیان کرمانی باشد که برای رسیدن به این جایگاه‌های بزرگ، کارهای بزرگ انجام دهند.

همه می‌دانند که تیم‌های پایه باشگاه‌های مس کرمان و رفسنجان که تحت هدایت مربیان جوان استان هستند، مشکلات بزرگی دارند و کمبودها در این تیم‌ها زیاد به چشم می‌خورد... اما اگر  این مربیان به دنبال نیمکت‌هایی هستند که خود را شایسته‌ی نشستن برروی آن می‌دانند، باید با وجود همین کمبودها، رزومه‌های بزرگ در تیم‌های پایه‌ی تحت هدایت خود کسب کنند.

سال‌هاست که تیم‌های پایه باشگاه‌های کرمانی درمسابقات رده‌ی سنی خود به مقام قهرمانی نرسیده است و شاید بزرگترین کار برای مربیان فعلی این تیم‌ها شکستن این طلسم باشد تا هرچه بیشتر خود را در چشم‌ها جای کنند آن هم با وجود همه تنگناها ومشکلاتی که در تیم‌های آنان بهرشکل وجود دارد.

بعد از شکست پروژه سال قبل، قرار گرفتن در رتبه‌های میانی جدول و یا کوتاه ماندن دست تیم‌های پایه تحت هدایت مربیان کرمانی از جام قهرمانی، نه اعتماد لازم را برای سپردن دوباره نیمکت تیم بزرگسالان و حتی طرح بحث بابت آن را ایجاد می‌کند و نه اعتماد به نفس کافی برای این کار را می‌تواند به خود آن‌ها بدهد اما در صورتی که یکی از تیم‌های پایه بتواند بعد از قریب به 15 سال طلسم قهرمانی را برای باشگاه‌های مس بشکند، شاید در آن صورت جوی دیگردر آسمان ابری مربیان فوتبال کرمان پدیدار شود.

مس رفسنجان علی سامره لیگ دسته اول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر