کد خبر: 672381 A

پاداش ویژه به کانون هواداران دو تیم بزرگ پایتخت داده می شود

رئیس کمیته انضباطی گفت: اگر دربی روز پنجشنبه بدون حاشیه انضباطی باشد، پاداش نقدی ویژه به کانون هواداران دو تیم داده می شود.

به گزارش ایلنا، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: باتوجه بین اینکه دربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همه مقامات و مجریان مسابقه تمهیدات لازم را از چند روز قبل برای انجام این مسابقه فراهم می کنند، خصوصا متولیان نظم و امنیت ورزشگاه و امور فرهنگی که از ساعتها قبل از شروع مسابقه معمولا در ورزشگاه حضور دارند و فعالیتهای مربوطه را انجام می دهد، کمیته انضباطی نیز به لحاظ اهمیت مسابقه، تدابیر لازم را اتخاذ کردند اند.

وی گفت: بیش از یک ناظر انضباطی در ورزشگاه حضور دارد و عده ای ناظر نامحسوس در بین تماشاگران در جایگاه های مختلف ورزشگاهها مستقر می شوند.امیدواریم که مسابقه بزرگ پایتخت روز پنجشنبه به خوبی و کیفیت بالای فنی انجام شود. البته در هفته های اخیر مخصوصا در مسابقات آسیایی، تماشاگران دو تیم پرسپولیس و استقلال نشان دادند که ضمن حضور پرشور و موثر در تشویق تیم خودشان، در حفظ نظم و امنیت و رعایت مقررات نیز توجه کامل دارند.

وی در ادامه بیان کرد: انتظار ما این است که هواداران این دو تیم بزرگ الگوی خوبی برای مسابقات بزرگ باشند. در صورت ر فتار مناسب تماشاگران، حتما به نحو شایسته از آنها تقدیر خواهد شد. از کانون هواداران دو تیم بزرگ پرسپولیس و استقلال نیز تقاضا داریم که نسبت به حفظ نظم و آرامش در روی سکوها بیشتر از قبل تلاش داشته باشند و چنانچه افراد معلوم الحالی نیز مرتکب رفتار های غیر قانونی شدند، آنها را نیز ارشاد و هدایت نمایند و در صورت لزوم به مقامات مسئول در ورزشگاه معرفی کنند چرا که اعتقاد ما این است که عمده تماشاگران واقعی فوتبال برای لذت بردن این ورزش مفرح و نیز حمایت از تیم محبوب خودشان حاضر می شوند. اما اگر افراد نادری هم باشند که رفتارهای غیر قانونی انجام دهند قطعا با آنها برخورد خواهد شد.

حسن زاده در ادامه بیان کرد: نکته مهمی که می خواهم به آن اشاره کنم این است که از هفته های گذشته اقدامات لازم برای شناسایی افرادی که بر روی سکوها، به رفتارهای غیر قانونی انجام می دهند، صورت گرفته است. به نحوی که با شناسایی و مشخص شدن افراد، کمیته انضباطی طبق بند 6 ماده 66 مقرارت انضباطی نسبت به محروم کردن آن افراد مشخص از حضور در ورشگاهها اقدام خواهد کرد. یعنی تاکنون رفتارهای غیر قانونی تماشاگران منتهی به تنبیه تیم محبوبشان می شد اما از این پس در کنار تنبیه تیمی ، چنانچه افراد شناسایی شوند حداقل دو سال از حضور در ورزشگاه محروم خواهندشد.

رئیس کمیته انضباطی در پایان ضمن تشکر از همه افرادی که برای برگزاری شهرآورد تهران زحمت می کشند،گفت:  از مدیران، مقامات مسئول و  مسئولین فرهنگی هر دو باشگاه تشکر می کنیم چرا که  در برنامه های مختلف برای هرچه بهتر برگزار کردن شهرآورد تهران تلاش می کنند و به سرمشوقین دو باشگاه استقلال و پرسپولیس  هم اعلام می کنیم که چنانچه مسابقه روز پنجشنبه بدون حواشی انضباطی و در کمال آرامش برگزار شود، از تقدیر و پاداش قابل توجهی برخوردار خواهند شد.

اسماعیل حسن زاده کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دربی88
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر