کد خبر: 672204 A

دربی پایتخت همواره نکات جالبی را در دل خود نهفته دارد.

به گزارش ایلنا، در کنار نتایج به یادماندنی نبرد استقلال و پرسپولیس دو اتفاق کم سابقه هم در این رقابت ۵۰ ساله رخ داده که در این سالها کمتر به آن توجه شده است. اتفاقی که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد.

در همان سالهای اولیه دربی تهران، تاج در یک بازی دوستانه ۳ بر ۲ پرسپولیس را برد. در آن بازی دوستانه یک اتفاق منحصر به فرد رخ داد، بازیکنی که تعویض شده بود دوباره به زمین برگشت؛ اتفاقی که بر اساس قوانین یک تخلف به شمار می رود. عباس مژدهی ، بازیکن تاج جای خود را به جواد قراب داد و در ادامه به جای مهدی حاج محمد به زمین آمد.

پرسپولیس در روز خداحافظی فرشاد پیوس سه بر صفر مقابل استقلال پیروز شد. پرسپولیس در آن روز با توافق دو باشگاه کارهای عجیبی انجام داد. دو طرف توافق کرده بودند که پس از ۱۰ دقیقه بازی، پیوس با ادموند بزیک تعویض شود و این تعویض در بین تعویضهای بازی به حساب نیاید.

پرسپولیس در آن بازی دو کار غیر متعارف انجام داد که با قوانین فوتبال همخوانی ندارد. نخست اینکه چهار تعویض انجام داد. دوم اینکه دو بازیکن با شماره ۱۷ برای این تیم بازی کردند؛ حدود یک ربع فرشاد پیوس با شماره جاودانه اش ۱۷ بازی کرد، سپس این پیراهن را به مهدی مهدوی‌کیا سپرد و مهدی هم ۷۵ دقیقه با شماره ۱۷ در میدان حاضر بود.

پرسپولیس استقلال تهران دربی 88
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر