کد خبر: 669350 A

سرپرست تیم دو و میدانی تیم پاراآسیایی عنوان کرد:

دکتر برجسته گفت: بیشترین سهم کاروان اعزامی از نظر تعداد به ورزشکاران دو و میدانی با 82 نفر اختصاص دارد. 22 نفر از آنها را بانوان تشکیل می دهند و 60 ورزشکار هم از آقایان هستند.

به گزارش ایلنا، برنامه "ورزش بدون ویرایش" با موضوع ایران در بازی های پارا آسیایی و با حضور دکتر بهروز برجسته سرپرست تیم دو و میدانی تیم پاراآسیایی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت. دکتر برجسته در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: از آنجایی که رویکرد کیفی است و سعی بر این بوده که ما جایگاهمان را نسبت به دوره گذشته که چهارم شده بودیم ارتقا دهیم و رتبه بهتری را کسب کنیم قطعا روی ورزشکارانی متمرکز هستیم که بتوانند مدال بیاورند. البته در رشته بوچیا انتظار مدال نداریم و سعی کردیم بهترین ورزشکاران را اعزام کنیم.

وی افزود: پیش بینی ما این است که همه ورزشکارانی که اعزام می شوند مدال بیاورند اما در ورزش هیچ پیش بینی دقیقی نمی توان انجام داد.

سرپرست تیم دو و میدانی تیم پاراآسیایی همچنین بیان داشت: ارتقای جایگاه کاروان اعزامی ما به این دوره از مسابقات دور از دسترس نیست اما محدودیت هایی هم در کشور ما وجود دارد.

دکتر برجسته ادامه داد: در کشورهایی مانند کره و چین محدودیتی برای حضور بانوان در رشته های ورزشی وجود ندارد و بیشترین مدال هایی را هم که رقبای ما در این مسابقات کسب می کنند در بخش هایی است که بانوان آنها شرکت دارند.

سرپرست تیم دو و میدانی تیم پاراآسیایی در ادامه برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت و گو مطرح کرد: بیشترین تمرکز ما بر ورزش آقایان است. رشته های تیمی ما در آسیا تقریبا در همه رشته ها حرف اول را می زند اما با حذف رشته هایی مانند فوتبال هفت نفره ما شانس خود را از دست می دهیم.

وی تصریح کرد: در کشور ما هنوز فعالیتی در زمینه رشته های مختلف ورزشی که کشورهای دیگر با آن شانس مدال آوری خود را بالا می برند شروع نشده و انجمنی تعریف نشده است. به هر صورت با توجه به شرایط فعلی دسترسی به جایگاه سوم دور از ذهن نیست اگر بر رشته هایی مانند دو و میدانی بانوان تمرکز کنیم می توانیم رشته هایی که بانوان نمی توانند در آن حضور پیدا کنند را جبران کنیم.

دکتر برجسته همچنین مطرح کرد: بیشترین سهم کاروان اعزامی از نظر تعداد به ورزشکاران دو و میدانی  با 82 نفر اختصاص دارد. 22 نفر از آنها را بانوان تشکیل می دهند و 60 ورزشکار هم از آقایان هستند. از محموع این 82 نفر، 21 ورزشکار به نابینایان اختصاص دارد که 5 ورزشکار خانم و 16 ورزشکار آقا حضور دارند و مابقی هم در بخش معلولان و جانبازان هستند.

وی اضافه کرد: سیاست کلی بر این بود که اردوهای ما به صورت غیر متمرکز برگزار شود. از سال گذشته ورزشکاران دو و میدانی در بخش نابینایان و معلولان طی رقابت هایی که داشتند ارزیابی شده اند و شرایط آنها سنجیده شده و جایگاه آنها مشخص است.

رادیو گفت و گو ورزش بدون ویرایش بهروز برجسته سرپرست تیم دو و میدانی تیم پاراآسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر