کد خبر: 660479 A

مدافعان پرسپولیس که چهار بازی ابتدایی فصل را با کمترین اشتباه و بدون گل خورده پشت سر گذاشته بودند، در آبادان اسیر اشتباهی شدند که چند بار تکرار و در نهایت به باز شدن دروازه این تیم منجر شد.

به گزارش ایلنا، بدتر اینکه این گل در حالی به ثمر رسید که مالکیت توپ در اختیار پرسپولیسی‌ها بود و حالا جا دارد بپرسیم که نخستین اشتباه را قرمزها کی و کجا انجام دادند که دروازه‌شان باز شد؟

همه چیز از جایی شروع شد که سیدجلال با یک پاس رو به عقب، بیرانوند را صاحب توپ کرد. او بعد از این پاس، به دروازه‌بان پرسپولیس نزدیک شد تا بدون مزاحمت بازیکنان حریف، توپ را پس بگیرد اما بیرانوند ترجیح داد توپ را نگه ‌دارد و چند ثانیه‌ای وقت بگذراند. بعد نشان داد که می‌خواهد توپ را بلند ارسال کند اما این کار را هم نکرد و با تعویض منطقه بازی توپ را به شجاع خلیل‌زاده که در سمت چپ قرار داشت، رساند.

در این مدت، مهاجمان صنعت‌نفت زمان کافی را داشتند تا تمام گزینه‌های پاس او را پرس کنند. شجاع خلیل‌زاده مانند بیرانوند چند راه برای ادامه بازی داشت. می‌توانست توپ را به بیرانوند برگرداند، یا به سیدجلال پاس بدهد و یا با ارسال بلند به زمین حریف بفرستد که بدترین گزینه را انتخاب کرد و توپ را با یک پاس قوسی برای احمد نوراللهی که چند بازیکن نفت را در نزدیکی خود می‌دید، فرستاد.

قابل پیش‌بینی بود که قبل از رسیدن توپ به نوراللهی، بازیکنان صنعت‌نفت هم به نقطه فرود توپ برسند. نوراللهی و جهانی با هم برای تصاحب توپ به هوا پریدند اما این میلاد جهانی بود که با قدی حدودا 10 سانتیمتر کوتاه‌تر از نوراللهی، به توپ ضربه زد و آن را به جاسم کرار رساند. کرار با یک پاس زیبا توپ را به جهانی رساند و ضربه آخر را هم بیرانوند با جاگیری عجیبش به پرسپولیس ‌زد تا صنعت‌نفت با اشتباهات سریالی پرسپولیسی‌ها و بدون اینکه فشار چندانی به حریف وارد کرده باشد، به گل برسد.

پرسپولیس تهران احمد نوراللهی علیرضا بیرانوند شجاع خلیل زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر